díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
EL: Doubravova stříbrná rozlučka Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Čtvrtek, 31.10.2019

2019 elmfinaledoubrava 1(Praha) Už v jarní části avizoval ukončení hráčské kariéry na ligové úrovni. Po dohodě s mateřským klubem přestoupil do dresu vicemistra z Modřic, aby se pokusil rozloučit s ligovými kolbišti extraligovým titulem své kariéry. Ke splnění vytčené mety scházelo jediné – vyhrát ve finále za stavu 4:4 poslední dílčí zápas. Nohejbalové božstvo však JIŘÍMU DOUBRAVOVI rozlučku snů nedopřálo, zavděk musel vzít stříbrnou medailí.

Jirko, nepovedlo se. Co říci?

Celý průběh utkání byl tak divoký, že už jsem neměl jasno, zda vyhrajeme my či soupeř. Na můj vkus bylo ve hře oboustranně moc chyb. Zároveň ale musím říci, že to byl hodně bojovný nohejbal, jaký jsem dlouho neviděl. Z extrémních pozic se dolovaly balony a tyto míče znamenaly dost často obraty v zápase. Strašně špatně se mi cokoli komentuje, protože jsem byl u posledního prohraného zápasu.

Což podle tvých slov byl poslední zápas ligové kariéry...

Tak jsem to ale předem nevnímal. Věděl jsem, že je to rozhodující mač celého utkání. Myslím, že jsme od začátku byli lepší, dokázali jsme chytit i proměňovat. Byli jsme celou dobu nahoře a pak nám v nejnevhodnější chvíli selhal útok. To nás rozhodilo do druhého setu, kde to beru na sebe. Nedokázal jsem Martinovi několikrát dobře nahrát blíž a ten třikrát zkazil. To už na nás padla šílená deka. Naproti tomu Čakovice si už šly pro vítězství, a i když tam měly ještě nějaká drobná zaváhání, tak už bylo hodně těžké věřit tomu, že by se zápas ještě dal otočit.

Začátek utkání ale vypadal radostněji. S Martinem Müllerem jste dokázali skolit papírově lepší debl soupeře.

Měl jsem v hlavě nastaveno, že buď se nám podaří po dvojkách vést 2:0, nebo alespoň hrát vyrovnaně 1:1. Věřil jsem, že ve trojkách budeme silnější. Musím říci, že trojky nám ale vůbec nefungovaly. Vyhráli jsme jednu ze čtyřech a to ještě spíše díky štěstí a urputnostíí než zaslouženě. Vyhrát ve finále jednu ze čtyřech trojek, je hrozně málo.

2019 elmfinaledoubrava 2Jedna z nich ale také byla smolná, když jí za devítek ve třetím setu rozhodlo sako.

To ano, ale stejně jsme v tom setu byli pod tlakem. Na rychlou kombinaci, již Čakovice hrají, je třeba, aby blokař reagoval rychle. V tu chvíli to Kuba Pospíšil jen přehnal a saka se dotknul. O porážce ale rozhodly už předchozí balony. Celkově to ale bylo divné. Zápasy, od kterých jsme čekali vítězství, se prohrály a obráceně.

Obě tvé trojice na výhru ale neměly. Bylo těžké prosadit se proti kombinačnímu stylu obou čakovických formací?

Upřímně musím přiznat, že už to na bloku nestíhám. Musel jsem spíše riskovat a vybírat si, kterého smečaře pokryji. Dost často pak Čakovice útočily do otevřené obrany a jejich hráči si dokázali s takovými nabídnutými situacemi poradit.

Určitě asi oceníš jejich nahrávku, která tyto útočné situace vytvářela...

Ne že bych chtěl něco brát ze slávy tomu, který přes nohu zakončuje, ale prakticky jsem snad neviděl jedinou nahrávku špatnou. Všech patnáct se jich vešlo do dvaceti centimetrů čtverečních.

Vaše sestava hrála starou klasiku, což při výborné a rychlé obraně soupeře mohlo být neúčelné. Co by se muselo stát, aby čakovické trojice odešly poraženy?

Muselo by se mi hodně dařit na útoku, naopak od nich by musely přijít nějaké chyby. A od nás by musel přijít ještě extrémní výkon v poli.

2019 elmfinaledoubrava 3Nicméně před posledním zápasem byl stav 4:4 a měl jsi ligové loučení ve svých nohou. Věřil jsi ve zlatou tečku?

Věřil. Určitě byly zápasy, kde jsem byl nervóznější. Tady jsem nervózní vůbec nebyl a chtěl jsem dokázat, že tu dvojku vyhrajeme. Což se do setbolu v prvním setu dařilo. Po naší klíčové chybě už to bylo těžké, tlak byl obrovský. I na začátku druhého setu jsem stále věřil v naší výhru. Stále jsem myslel na to, že v prvním setu jsme byli lepší a že se tento fakt musí projevit i ve druhém. Jenže jsme začali kupit chyby. Za našeho vedení 2:1 jsem zbytečně kopal z druhé, místo abych to připravil Martinovi a vedli jsme o dva. Najednou tak bylo srovnáno. Pak přišly naše další chyby, prohrávali jsme o pět balonů a už to jelo jak lavina.

Je zbytečné se ptát na velikost zklamání...

Je to velké zklamání. Chtěl jsem kariéru zakončit vítězným zápasem. Když se budu v myšlenkách vracet k nohejbalu, asi si hned vybavím toto prohrané finále.

Většinou zklamání časem odezní a normální člověk si raději nejprve vybaví  úspěšné zápasy...

Snad to nebude trvat déle než pár týdnů nebo měsíců. A pak už se mi budou vybavovat pozitivní vzpomínky. Situace by byla horší, kdybych už jeden ligový titul neměl. Ale stejně mě mrzí, že jsem do tohoto pokusu investoval docela dost času a bylo to pro mě docela náročné. Chtěl jsem se rozloučit titulem, nepodařilo se. Gratuluji také soupeři. Nechci přímo říct, že si finále zasloužil vyhrát, ale byl bojovnější, dravější, mladší...