Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Nemáme malé cíle, tvrdí Alsadi Tisk
Napsal Jiří Dobšík  |  Úterý, 27.11.2018

2018 mskluzirak 1(Kluž, Rumunsko) Jako na každém ze světových šampionátů jsme se i na tom klužském zajímali nejen o favority, ale i o osudy těch, kterým jsou souboje o medaile vzdáleny. Do této skupiny patří i reprezentace Iráku, která rozhodně patřila herně mezi příjemná překvapení mužského mistrovství. Na rozhovor jsme přizvali ASAFA ALSADIHO.

Asafe, jaká byla vůbec cesta do Kluže?

Strašná, cestovali jsme skoro dva dny. Letěli jsme přes Istanbul, kde jsme měli dlouhé čekání na přestup a po příletu do Bukurešti jsme byli nuceni si pronajmout auta a jeli skoro deset hodin do Kluže. Přijeli jsme tak ve čtvrtek odpoledne.

Tak to jste si zrovna moc neodpočinuli.

To tedy rozhodně ne. Navíc jsme hráli hned v pátek ráno a náš program byl sestaven tak, že si hráči skoro vůbec neodpočinuli mezi jednotlivými zápasy. Hráli jsme během dne asi dvanáct zápasů. Některé země na tom byly o dost lépe. Program šel udělat určitě citlivěji, aby každý měl stejné nebo podobné podmínky. Takto nám to nepřijde moc férové. Naši soupeři měli odpočinek, my ne.

Organizace šampionátu tedy podle vašeho názoru nebyla na výši?

Nebyla. Z tohoto pohledu jsou čeští organizátoři na jiné úrovni.

Letos jste si právě z Česka přizvali několik hráčů na soustředění do Antálie.

Byli tam tři čeští hráči a moc nám to pomohlo. Dále kromě hry jsme měli i kurz pro rozhodčí a trenéry.

Jak se rozvinul nohejbal ve vaší zemi od minulého šampionátu?

Momentálně evidujeme 33 klubů. Nohejbal se u nás pomalu rozrůstá. Snažíme se jít postupně krok za krokem. Máme muže, ženy, juniory i žáky. Minulý rok v Nymburce jsme měli hráče, kteří hráli jen pro zábavu. Teď pracujeme na tom, abychom měli i profesionální hráče.

Hraje se v Iráku ligová soutěž?

Ano hraje. Máme dvě soutěže pro muže a jednu pro ženy. A samozřejmě k tomu pořádáme i turnaje.

2018 mskluzirak 2Je to na výkonnosti vašich hráčů znát.

Také to cítíme. Soustředění s českými hráči nám hodně pomohlo. Pilně jsme se na mistrovství světa mužů připravovali.

V čem konkrétně cítíme zlepšení a v čem se naopak zlepšení tolik nedaří?

Určitě jsme zlepšili mezihru od příjmu podání po nahrávku a obranu. Nicméně na čem musíme ještě zapracovat, je útok a blok.

Co bylo nejtěžší hráče naučit?

Nejspíše blokování. Nemáme tak vysoké hráče s výjimkou jednoho, který ale na šampionát nemohl dorazit.

Jak jste spokojen s výsledky vaší reprezentace na šampionátu?

Tento rok jsme hráli dobře. Nejvíce jsme očekávali od trojek, nicméně nejlépe jsme uspěli v singlech, kde jsme postoupili v B divizi do finále proti Španělsku a to se nám podařilo vyhrát. Na to, že jak jsem již zmínil, hráči neměli skoro žádný odpočinek, překonali očekávání. Hráli opravdu dobře a dali do toho všechno.

Takže vládne spokojenost.

Ale my nemáme malé cíle. Na dalším mistrovství bychom se chtěli umístit lépe, tedy alespoň do šestého místa. A na tom dalším už se chceme poprat o medaile.

Uvažovali jste o tom angažovat nějakého českého trenéra, jako to třeba nyní udělala Jižní Korea?

Ano uvažovali. A nejspíš to uděláme, protože Češi jsou v tomto sportu špička. Ještě ale zatím nevíme, koho přesně oslovíme a na jak dlouho to bude. Momentálně pracujeme na rozšiřování infrastruktury u nás v Iráku, máme dokonce celý stadion jen pro nohejbal. A budeme usilovat o to, aby za čtyři roky bylo mistrovství světa přiděleno do naší země.

Přijedete také na další mistrovství světa juniorů a žen?

Určitě a snad kromě juniorů přivezeme i ženský výběr.

To jsou určitě dobré zprávy pro nohejbal. Je ještě něco, co by na závěr rozhovoru mělo zaznít?

Ještě bych snad chtěl dodat, že nohejbal je skvělý sport. A je opravdu příjemné, jak může propojovat jiné země a odlišné kultury.

 

Komentáře   

 
#1 punk 2018-11-27 23:47
ahoj,na kolik dopadú hrajou v íráku?(ligovou soutěž)
děkuji
 
 
#2 Beneš 2018-11-28 11:05
Moc nevěřím, že nejen v Iráku, ale i v dalších podobných zemích nějaké ligové soutěže probíhají a když ano, tak to musí být pro případné zájemce odrazující, tedy pokud hrají ty soutěže na jeden dopad.
 
 
#3 Antonín Stehlík 2018-11-28 15:59
Když jsem se díval na záznam zdálo se mi, že Irák hrál docela dobře. Samozřejmě bez útoku ale jeden tam dokázal i smečovat "opičákem". O soutěžích mluvili vedoucí už během MSŽ a J v Nymburce a něco o tom ví i kluci, kteří tam byli na stáži. Věřím, že když to začnou prokládal penězi, nebudou to plané řeči.
 
 
#4 Mamut 2018-11-30 09:58
A kdo tam vlastně tehdy byl?