Nejčtenější články - Rozhovory

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
Dvě zlaté chceme potvrdit, říká Šmejkal Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Čtvrtek, 01.11.2018

2018 reprepriprava 1(Nymburk) Poslední svazová soutěž zavřela brány letošního ročníku tuzemských mužských soutěží. Na podnose čeká již jen poslední medailová sada, ale zase ta nejcennější. V rumunské Kluži se budou rozdávat medaile v rámci konání (15.-18.11.) 3. mistrovství světa mužů federace UNIF. Co je nového v horké přípravě na tuto akci jsme se zeptali předsedy Komise reprezentace ČNS JIŘÍHO ŠMEJKALA.

Pane Šmejkale, jak před šampionátem ladí formu česká reprezentace?

Předšampionátová příprava reprezentačního družstva začne už tento víkend (2.-4.11.) v Nymburce, kde máme první soustředění. To se týká širšího kádru deseti lidí. Jedná se o Jana Vankeho (Karlovy Vary), Ondřeje Víta (Žatec), Jakuba Pospíšila, Pavla Kopa  a Lukáše Rosenberka (všichni Modřice), Milana Kučeru a Jiřího Kalouse (oba Čakovice), Jakuba Mrákavu (Holice), Vojtěcha Holase a Michala Kolenského (oba Čelákovice).  Týden poté bude v Nymburce následovat druhé soustředění. Tam už by měl být pozván zúžený kádr a sparingpartneři. Máme zkušenost, aby se nám hráči neutahali a mohli jsme vyzkoušet sestavy, je dobré jim sehnat schopný sparing.

Na druhém soustředění už se také rozhodne o konečné nominaci na MS.

Ano. Trenér v neděli 11.11. na soustředění rozhodne o nominaci a předá nám ji do komise reprezentace. Já ji poté okamžitě předám výkonnému výboru ke schválení.

Kolik hráčů bude mezi vyvolenými, kteří odcestují do Kluže reprezentovat?

To se zatím neví. Může jich být pět, ale také devět. Záleží, zda trenér bude dublovat některé disciplíny. Předloni na MS v Brně se podařilo už rozhodnout o obsazení jednotlivých disciplín. Nemusí to ale tak být předem, pouze trenér může nominovat hráče, kteří odjedou a rozložení do jednotlivých disciplín může určit až na technické konferenci v dějišti mistrovství. Ale spíše očekávám, že trenér bude mít jasno předem a cosi už veřejnosti naznačí.

Bude jistě zajímavé sledovat, komu zůstane v rukou Černý Petr.

Trenér musí vybrat správné typy do jednotlivých disciplín. Nějaké oříšky k rozlousknutí tam určitě budou, jak už jsem naznačoval v rozhovoru pro Českou televizi. Tipnul bych si, že bude trenér mít dost práce nalézt vhodného třetího hráče pro krátké dvojky.

2018 reprepriprava 2Je nějaký hráč, který má ambice účasti, ale ze zdravotních či jiných důvodů se soustředění nezúčastní?

Pozván do Nymburka byl i Petr Gargulák (Vsetín), ale ten odmítl. Trošku jsem se obával o zdraví Pavla Kopa, klíčového hráče pro krátké dvojky, ale zatím drží. Žádný z reprezentantů nějaké problémy nehlásil

Po prohraných dvojkách ve finále na MS 2016 v Brně někteří hráči avizovali konec reprezentační kariéry. Jaký je skutečný stav?

Zatím určitě mohu říci, že je to případ Radka Pelikána. Férově řekl, že s reprezentací končí. Proto ani není v nominaci na soustředění. O jiných nevím, že se by nechtěli poprat. Rozhodující není žádný věk, ale pouze výkonnost.

Kdy reprezentace do Kluže odjíždí?

Odjezd týmu je autobusem ze středy 15.11. na čtvrtek 16.11. v noci.

Musel jste řešit v souvislosti s MS nějaký organizační problém?

Naštěstí ne. Soustředění v Nymburce jsme objednávali včas, aby nedošlo k nějaké kolizi. Je tam velký nápor z různých sportů, byl tady teď tlak nějakých čínských sportovců, kteří v našem termínu chtěli obsadit celé centrum. Zatím ale máme vše rezervované. Jako sportovní problém spíš vidím to, že hráči jsou pořád v soutěžním zápřahu, jedeme týden co týden.

Byl reprezentačnému úseku od VV ČNS stanoven pro MS nějaký cíl k dosažení?

Co od roku 2005 jsem ve funkcích kolem reprezentace, VV to nikdy nedělal. Vždy záleží na kvalitě soupeřů. Určitě vím, že po silné slovenské generaci, která už není, by bylo zbabělé říkat, že nemáme nejvyšší ambice.

Můžete je vyjádřit konkrétním medailovým ziskem?

Již před týdnem jsem v rozhovoru říkal, že dvě zlaté z Brna bychom chtěli potvrdit. Že tam to dopadlo trošku jinak, než jsme čekali, protože jsme spoléhali na zlato ve dvojkách a naopak se nečekalo tolik v singlech. To se někdy stane. Letos věřím, že jsme opravdu velikým favoritem ve trojkách a myslím si, že i dlouho ještě budeme. Ve dvojkách to chceme prolomit a vrátit zlato zase k nám. Dvojky vždy byla naše parádní disciplína. Tam je menší problém v tom, že se hráči přes rok této disciplíně nevěnují. Potom, když se na poslední chvilku přeškolují z velkých dvojek, mají problém i s hráči, které by normálně poráželi. To se ukázalo i například minule v na poháru v Rumunsku. Na tuto disciplínu si musíme dát velký pozor. V singlu víme, co Ondra Vít předvedl minule a to je člověk, který se umí dobře připravit a medaili udělá vždy.

2018 reprepriprava 3Podařilo se ČNS zajistit na tento šampionát nebo obecně pro reprezentaci nějaké nové partnery?

O ničem takovém nevím. Mrzí mě to, protože je to náš národní sport a jsme v něm úspěšní. Na juniory a ženy se snažím osobně nějaké menší partnery přivést

Je s nějakou českou televizní stanicí dojednán záznam z Kluže?

Je dojednaný s Českou televizí. Vím, že přímo s námi cestuje kameraman a reportér. Zatím nevím, v jakém pořadu se to odvysílá.

Před týdnem jste osobně sledoval i finále české extraligy mužů. Jak se vám líbilo?

Byl jsem v hale celý den a vychutnal jsem si všechna tři finále. Divákům se jistě muselo líbit i napínavé finále žen, jak dramatičností, tak i tím, že mnozí nevěděli, že ženy takto dobře hrají. Z toho jsem měl velkou radost a moc jsem si pochutnal. Naopak mi přišlo, že junioři tolik nezaujali. Asi to bylo jednoznačným průběhem. U mužů jsem žádného favorita neměl. Co se týká hry, bylo kolem několik kritiků, zejména mezi staršími hráči, se kterými jsem tam mluvil. Nelíbilo se jim, že ubylo ve hře techniky a krásy, že je to hodně silové. Ale zase na druhou stranu jsem jim vysvětloval, že se finále hraje v hale. A už před sezónou jsem tvrdil, ať se to někomu líbí nebo ne, že když se do finále dostanou Modřice nebo Vsetín, tak vyhrají. Vyhrál jsem na to hodně sázek. Každý se mě ptal proč? Proč by nemohly vyhrát Čakovice, Čelákovice nebo další? Protože právě tyto dva týmy jsou na to nejlépe uzpůsobené, hala jim sedí.

 

 

Komentáře   

 
#1 Vlasta 2018-11-13 15:26
Zítra ve středu 14.11. od 12:25 hodin na ČT SPORT v rozšířeném zpravodajství budou informace a rozhovory k MS, účast Ondra Vít a Jan Vanke
 
 
#2 Pavelv 2018-11-14 09:15
Daji se nekde najit aspon skupiny nebo program? Kdyz uz chcem pro ten nohejbal neco delat
 
 
#3 Antonín Stehlík 2018-11-14 12:14
http://www.cluj2018.futnet.ro/cz/blog/wfc-2018-grupe.html