Rozhovory
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2018 elmftreneripred 1(Praha) Před tisícovkou diváků a televizními kamerami není snadné hrát, to ví každý hráč. Zejména mentálně slabší typy s tím mívají problém. Těžká úloha je to také pro vojevůdce, protože těch tisíc diváků je také zároveň tisícovkou trenérů. Tak to (nejen) v české kotlině chodí. A o porážce se v případě trenéra hovoří hodně dlouho, a to i mezi vlastními hráči. S tím se v případě letošního pražského superfinále extraligy mužů budou muset popasovat zkušení exreprezentanti a trenéři - PATRIK PERUN (Vsetín) a PETR GULDA (Modřice). Přizvali jsme je ke krátkému minirozhovoru.

Proč finále vyhraje právě váš tým?

PERUN: Myslím, že máme velmi vyrovnaný, zkušený a kvalitní tým, ve kterém je dost osobností, schopných zápasy i celé utkání rozhodnout. A jsme obhájci a kdo by nechtěl obhájit?

GULDA: Přijde mi, že máme o něco vyrovnanější a lepší tým, než soupeř. I když Vsetín má také dobře poskládaný tým. I když nás většina lidí favorizuje, respektuji sílu soupeře a nebude to snadné.

V jaké disciplíně je vaše největší síla a ve které je naopak silnější váš soupeř?

PERUN: U nás vidím sílu hlavně ve dvojicích a v singlu. Soupeř má hodně dobré trojky, ale i naše trojky se jich nemusí obávat.

GULDA: Vsetín nemá moc slabin. My máme o něco kvalitnější trojky, což jsme potvrzovali v celé sezóně. Vsetín má větší šance v singlu a u dvojek to vidím 50 na 50.

2018 elmftreneripred 2Rozhodne finále týmový výkon nebo individuální výkon jednotlivce? A kterého?

PERUN: Ve finále rozhoduje hlavně týmový výkon jako celek. Jestli jeden hráč vyskočí nad ostatní, není tak podstatné. Musí zabrat celý tým.

GULDA: Spíše tipuji týmový výkon. Už jsem ale zažil finále, kdy rozhodla individualita. Těch ale v týmu mám dost, třeba Lukáš Rosenberk měl výbornou bilanci celou sezónu. Ale výkonnost všech se musí sejít.

Je těžší do finále jít v pozici obhájce, nebo vyzyvatele?

PERUN: Letos určitě nejsme favoritem, můžeme jen překvapit.

GULDA: Zažili jsme obojí, několikrát jsme dokázali obhájit. Nevidím větší rozdíl, v jaké pozici do finále jdete.