Nejčtenější články - Rozhovory

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
Oslavenec Bota je ve formě Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 22.08.2018

2018 smejkal60let 1(Praha) Bota. Pro někoho obuv, nohejbalisté však dobře znají i Botu s velkým B na začátku. Bota či Botička, v civilu JIŘÍ ŠMEJKAL, bývalý extraligový hráč a český reprezentant, 23násobný mistr ČR mužů a 9 násobný mistr ČR dorostenců, současný předseda Komise reprezentace ČNS, člen Trenérsko-metodické komise ČNS a trenér národního týmu ČR žen, nedávno oslavil šedesátku!

Symbolicky jím vedená sestava Krtečků, složená z hráčů reprezentačního výběru mužů, získala svůj devátý vavřín na posledním z velkých prázdninových klání, jubilejním 60.ročníku turnaje osady Jedličkov.

Jirko, gratulujeme k výhře i k jubileu životnímu. Moc nechybělo a i tato výhra mohla být z kategorie jubilejních.

Ano, je to deváté vítězství „mých“ Krtečků, ale ne v řadě. V roce 2013 odjížděl náš výběr reprezentovat na turnaj světového poháru do kanadského Montrealu. Na Jedličkov jsme proto stavěli náhradní sestavu a ta na turnaji skončila druhá.

Vzpomenete ještě na zrod Krtečků?

Jak začaly skomírat letní turnaje, chtěli jsme oživit jeden z nejslavnějších turnajů. Dal jsem dohromady sestavu, složenou z reprezentantů a ta se na turnaji Jedličkov Open představuje každým rokem. A zatím velmi úspěšně. Až se z toho někdy stává hon na lišku, tedy v tomto případě na Krtečky.

2018 smejkal60let 2Od doby zrodu se ale sestava Krtečků obměnila.

Z původního složení zůstal jen Honza Vanke. Za Libora Chytru letos už asi počtvrté hrál Ondra Vít a poslední dva ročníky Radka Pelikána nahradil Lukáš Rosenberk.

Na Jedličkově, stejně jako na dalších osadách na vaše jubileum nezapomněli. To je vždy asi příjemná záležitost?

Určitě jsem potěšen. Navštívil jsem v létě několik turnajů a rád jsem si se všemi kamarády zavzpomínal.

Hlavní oslavu s reprezentanty jste si nechal na konec mezinárodního kempu v Chabařovicích. Povedla se?

Využil jsem nabídku pořadatelského oddílu kempu v Chabařovicích. Tým obětavých lidí kolem Vlasty Pabiána mi zorganizoval oslavu narozenin. Oslovil jsem dvanáct starších kluků z reprezentace, současných i bývalých hráčů a prožil s nimi příjemný večer. Přijeli i oba současní reprezentační trenéři mužů a juniorů. Bylo to moc hezké setkání a všem bych chtěl moc poděkovat, že dorazili.

2018 smejkal60let 3Jenže oslavy vám jen tak nekončí.

Čeká mě ještě další kolo oslav. Zvláště se těším na oslavu se svým nároďákem žen.

Šedesátka na krku – neděsí vás?

Zpočátku mi do smíchy nebylo. Poslední roky mě trápila bolest levé kyčle, tradiční neduh nohejbalistů. Přitom já v životě neměl žádné zranění. Došlo ale i na mě a měl jsem totálně zničenou chrupavku. Pořád jsem to odkládal, ale nakonec jsem skončil na operaci. Zatím se podle výsledků zdá, že vše proběhlo úspěšně. Je skvělé, když vás nic nelimituje, hodně se mi ulevilo.

Že si trošku od nohejbalu odpočinete zřejmě nehrozí?

Cítím se ve formě, mám novou chuť do hry i do dalších projektů. Tento týden je mistrovství republiky trojic mužů, potom začne extraliga, ale já odjíždím na mezistátní utkání s Rumunskem, které tam sehrajeme v rámci propagace na podzimní mistrovství světa. Pak čeká příprava právě na mistrovství světa a na zimu už ladíme program kempů nadějí. Vlastně do Poslední smeče mám každý víkend obsazený.

 

Komentáře   

 
#1 Milan Pivnička 2018-08-22 11:47
Jirko, velká gratulace ! Hodně elánu a zdraví do dalších let !
 
 
#2 Petr 2018-08-22 19:39
Kamarád je někdo, kdo respektuje tvoji minulost, věří v tvou budoucnost a bere tě takového, jaký jsi navzdory tomu, že stárneš. Jsem rád, že jsi můj kamarád. Přeji ti vše nejlepší k narozeninám!Vše nejjjjj. šampione!!!!!!!
 
 
#3 Antonín Stehlík 2018-08-22 20:19
Jirko, je málo nohejbalistů z "pravěku" kteří nohejbalu vrací to, co jim v životě dal. Ty to vracíš a to má větší cenu, než všechny tituly! Gratuluji!
 
 
#4 Slavek 2018-08-23 13:28
Hvezda 80let,jeste jsi svou hrou bavil divaky,chyby nam to v dnesni dobe.velka gratulace,dekuj em