Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
Splněno, odškrtává metu Rosenberk Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 25.06.2018

2018 mcr2m rosenberk1(Český Brod) O kvalitách reprezentačního univerzála LUKÁŠE ROSENBERKA netřeba pochybovat. V Českém Brodě na republikovém šampionátu mužů si modřický rychlík pověsil na krk konečně i deblové zlato. Protože už doma má trojkové i ligové, do klubu vyvolených mu zbývá už jen úspěch z jednotlivců.

Lukáši, to byl zase koncert. Ale v základní skupině vše mohlo být jinak.

Nebylo to zase tak jednoduché. Hodně nám pomohl první vyhraný zápas proti Spilkovi s Ftačníkem. Pak jsme ale narazili na sestavu Českého Brodu C se Sýkorou a Cibulkou, která nás přehrála 2:0. Poté jsme narazili na Žatec B a na Čakovice A, kde jsme v třísetovém souboji uspěli.

Poslední zápas skupiny s prvním nasazeným áčkem Čakovic byl ale pro vaší sestavu klíčový. Porážka by zavřela dveře.

Skupina se tak zamíchala, že každý zápas rozhodoval. Zápas jsme naštěstí vyhráli a postoupili do čtvrtfinále.

Pomstít se vám hned ve čtvrtfinále mohla další čakovická sestava s Pachmanem a Součkem.

Mohla, ale tam jsme na ně zvolili dobrou taktiku. V zápasech play-off začal Pavel Kop smečovat servis, což nám hodně pomohlo.

Pak přišlo semifinále s první sestavou Žatce, Ondrou Vítem a Štolkou. Byl to hodně vyrovnaný mač, co rozhodovalo?

Bylo to hodně vyrovnané. My jsme věděli, že to bude těsné, soupeř hrál s přehledem. Měli jsme v koncovkách i trochu štěstí, ale hlavně dominoval výkon mého spoluhráče. Co předváděl, bylo neskutečné.

2018 mcr2m rosenberk3Jako ve správném filmu se vám ve finále postavil obhájce titulu ze Vsetína. Chalupa a Plachý hráli také pohodově, ale finále vyznělo dost jednoznačně.

Pavel začal znovu od začátku tvrdě smečovat servis. Byl na hřišti úplně všude a na co sáhl, skončilo bodem pro nás. Jeho výkon byl famózní, musím vyseknout poklonu. V Českém Brodě je to klec a byť není až zase tak malá, periferní vidění hráče klec přibližuje. Smečovaný servis v podání Pavla není žádné ošetření, jeho razance výraxzně pomohla k výhře.

To už je úděl "těch druhých". Soupeři ale servisem hledali tebe a tys na útoku moc nezachyboval. Jsi vůbec spokojen s vlastním výkonem?

Nikdo nemůže být spokojen se svým výkonem. Nějaké chyby tam z mé strany byly. Měl jsem to těžší tím, že pochopitelně do Pavla v jeho formě do něho nikdo nešel a všichni šli servisem po mně. Měl jsem z toho hodně těžké nohy.

I soupeř ale na vás vytáhl smečovaný servis. Tobě to ale moc starostí nedělalo.

Míša Plachý také smečoval servis razantně a před zápasem jsme z toho měli určité obavy. Já jsem si trošku na příjem couvnul a zkoušel ho brát hlavou. V zápase jsme s tím žádný větší problém neměli.

Kam ve své bohaté sbírce stavíš titul z mistrovství republiky dvojic?

Je to po singlu jediná zlatá medaile, která mi chyběla. Ve dvojkách jsem byl nejlépe druhý.

Tím jsi také dorovnal svého klubového trojkového spoluhráče Martina Müllera. I jemu chybí k domácí čtyřkoruně jen singlový titul. A pár pokusů ke kompletaci z jeho strany už proběhlo. Zkusíš štěstí i ty?

Zatím singl hraji jen v rámci tréninků. Pravděpodobně to ale dopadne tak, že se mistrovství republiky v singlu účastnit nebudu. Singl vyžaduje hodně velkou speciální přípravu. A abych řekl upřímně, nejsem přesvědčen, že v současné chvíli na to mám.

Takže výzva zůstane jen výzvou?

Výzva je to vždycky. Uvidíme, zda s blížícím se termínem mistrovství bude objem tréninku narůstat. Možná bych se úplně účasti nebránil, ale nechme to otevřené.

2018 mcr2m rosenberk2Když se třeba porovnáš s Martinem Müllerem, kdo z vás je v současnosti lepším singlistou?

Asi Martin. Já sice na mezinárodních akcích hraji na krátké hřiště a neměl bych s tím mít problém. Ale mám s tím hodně velký problém, zejména když dostanu nahrávku dál. To se projevuje i v singlu, kde ty finální údery z krátkého hřiště zase nemám tak razantní. Nebo když mají dostatečnou razanci, letí do autu.

Z ryze individuální disciplíny se vraťme ke kolektivu. Tvé družstvo si letos vedením po jarní části zajistilo přímou účast v semifinále extraligy a s vysokou pravděpodobností vyhraje i základní část.

V současnosti máme jistotu přímého postupu. Jsme rdái, že si po skončení základní části odpočineme. K soutěži přistupujeme poměrně zodpovědně. Pravděpodobně příští rok nás čekají nějaké změny, tak jsme si řekli, že letos do toho šlápneme a uvidíme, co sezóna přinese. Zatím se nám daří. Příchodem Pavla Kopa jsme posílili ve všech disciplínách.

Ani letos se vám ovšem nevyhýbala zranění.

Je to tak. Radek Pelikán se nám už po zranění třísla vrátil do sestavy. Jeho post velmi dobře mezitím zastal Kuba Pospíšil.

Vrcholem pro tebe asi bude podzimní mistrovství světa v Rumunsku, kde tě čeká zlatá obhajoba.

Zatím nemohu říci, zda se tam podívám. Vše záleží na trenérovi a jeho výběru sestavy. Moc rád bych se na toto mistrovství dostal, protože jsem slyšel, že v Kluži to má být organizačně perfektně podchyceno.

Pokud tě účast nemine a mohl sis vybrat pouze jednu z disciplín, jaká by byla tvá volba?

Možná to někoho překvapí, ale už to odráží to, co jsem říkal. Že malé hřiště pro mě není úplně dělané. Takže volbou by byla trojice.

 

Komentáře   

 
#1 Tomáš 2018-06-28 11:28
Kam se hrabe Vilda Ungermann, Karel Bláha....Pavel Kop je nejlepší nohejbalista napříč historií. Modřice byly vloni odepsaný, letos jasný aspirant na titul. Pavel by vyhrál titul s jakýmkoliv týmem z ligy.
 
 
#2 Radek 2018-06-28 20:07
Pavel je bezpochyby vznikající hráč, který se zapíše do historie nohejbal !! Ale trvrdit, že by vyhrál titul v jakémkoli týmu, mě přijde přinejmenším odvážně:-)
Tome jde vydět, že tomu příliš nerozumíš:-)