Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
Superfinále nemá jasného favorita Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 27.10.2017

2017 elmfpozvanka 1(Vsetín, Praha) Všechny sestupy a postupy jsou již vyřešené. Hráči si mohou po zásluze odpočinout, funkcionáři už mohou spřádat plány na další ročník. Dva týmy ale čekají na vrchol večera - souboj o mužský extraligový titul. Jen jeden z nich prožije noc beze spánku, plnou oslav. Ale který to bude? Pražský vicemistr z posledních dvou ročníků? Nebo vítěz základní části Vsetín? Jedno je zřejmé, finále je otevřenou záležitostí. Zatímco diváci i hráči budou ve varu, minimálně dva muži budou chtít zachovat ledový klid a rozvahu. Budou je potřebovat. V roli trenérů své svěřence povedou do finálové bitvy bývalí reprezentanti MIROSLAV FRITZ (TJ AVIA Čakovice) a PATRIK PERUN (NK CLIMAX Vsetín). Přizvali jsme je ke krátkému rozhovoru.

Miroslave, potřetí v řadě stojí váš tým ve finále. V čem je letošní vicemistr silnější, než tým, který na zlato nedosáhl?

Nevím. Jsem u týmu prvním rokem a z obou finále jsem napřímo viděl jen část toho druhého. Kluci určitě neměli tolik odehráno, jako už mají dnes, ale zase měli u sebe zkušenější spoluhráče.

Je možné si vzít z předchozích finálových porážek nějaké poučení?

Určitě by to tak mělo být. Hráči by z předchozích finálových účastí měli vědět, co finálová atmosféra obnáší a měli by být více otrkaní.

Čakovice jsou dlouhodobě kvalitní tým, ale extraligový titul zatím ve sbírce chybí. Prolomíte letos čekání ve své 22. sezóně mezi elitou?

Hodně bych to celému oddílu přál, protože už je na scéně skutečně dost dlouho a titul by si zasloužil. Když Čakovice v nejvyšší soutěži začínaly, vládly Kobylisy, pak Karlovy Vary a pak hodně dlouho Modřice. Bylo to docela neprůstřelné. Poslední dva roky ale vítěz není tak dominantní a určitě šance na výhru existuje.

Ve finále vás čeká tým, pro který je finálová účast premiérou. Může to být vaší výhodou?

To si nemyslím. Sice jsou ve finále poprvé, ale hodně jejich opor má odkopáno tolik velkých domácích i mezinárodních akcí, že to pro ně nebude nic nového.

Finále se hraje v Praze, bude to pro váš tým velká výhoda?

Neřekl bych, že to je výhoda. Utkání hraná bez možnosti odvety jsou velmi náročná na mentální sílu. Je to vlastně jedno, zda hrajete v Praze, nebo někde na Moravě. Buď to kluci zvládnou, nebo ne.

Kde vidíte největší sílu vašeho finálového soupeře a kde naopak největší slabinu?

Jeho sílu vidím určitě ve zkušenosti některých hráčů, kteří mají nahráno hodně důležitých zápasů. Také v jeho důraznějším útoku. A slabiny? Ty si nechám pro sebe.

Koho vidíte jako favorita finále a proč? A jak tipujete samotný výsledek?

Favorita utkání nevidím, šance jsou rovnoměrné. Proto si netroufám ani tipovat přesný výsledek.

2017 elmfpozvanka 2Patriku, váš tým slaví historicky první postup do finále. V čem je tým lepší toho loňského, kterému do finále zavřel cestu právě váš finálový soupeř?

Před sezónou se nám podařilo mužstvo vhodně doplnit o Honzu Chalupu. Myslím, že máme určitě kvalitnější kádr, než před rokem.

Je možné si vzít z této předchozí porážky nějaké poučení?

Myslím si, že to bude jiné utkání, než před rokem. Finále se hraje na jedno utkání, ve kterém se může stát cokoli. Finále je pro nás nohejbalový svátek a chceme si je užít.

Vsetín je dlouhodobě kvalitní tým, ale extraligový titul zatím ve sbírce chybí. Prolomíte letos čekání?

Věřím tomu, že by se nám to letos mohlo podařit.

Ve finále vás čeká tým, který dva předchozí pokusy na titul nezvládl. Může to být vaší výhodou?

Čakovice mají větší zkušenosti s finále, my jsme v něm poprvé. Nemyslím, že je naší výhodou, když soupeř dvakrát neuspěl. O to více se potřetí budou snažit titul získat.

Finále se hraje v Praze, bude to pro váš tým velká nevýhoda?

Určitě to bude výhoda pro Čakovice, budou tam mít domácí prostředí. Ale i ze Vsetína se chystají fanoušci a já bych jim chtěl předem poděkovat. Jejich podpory si velmi vážíme.

Kde vidíte největší sílu vašeho finálového soupeře a kde naopak největší slabinu?

Největší sílu má soupeř ve hře dvojic, ale mají i výborného singla. V těchto disciplínách to vidím 50 na 50. Ve trojkách bychom měli mít navrch my.

Koho vidíte jako favorita finále a proč? A jak tipujete samotný výsledek?

Utkání nemá jasného favorita. Bude to vyrovnané a budou rozhodovat maličkosti. Výsledky vlastního mužstva netipuji, ale potěšila by mě výhra 5:2 nebo 5:3.