Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Další Müllerova meta dosažena Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 30.08.2017

2017 mcr3m muller1(Český Brod) Jeden titul z jednotlivců a modřický muž pro všechny úkoly MARTIN MÜLLER se zařadí do ligy výjimečných. Šťastlivců, spíše ale hráčů s velkým H, kteří dokázali vyhrát doma všechno, za co se uděluje titul. Na právě proběhlém 49. mistrovství ČR trojic mužů si ale svou další metu mohl odškrtnout. Během zatím nijak povedené sezóny potřetí v řadě pozvedl nad hlavu titul trojkového mistra republiky.

Martine, zlatý hattrick. To je paráda, co?

To je nepopsatelné. Super! Poslední ligové utkání v Čakovicích na konci června jsem si natrhnul spodní stehenní sval. Přes prázdniny jsem vůbec nehrál. Ještě to není úplně doléčené, proto jsem šampionát hrál pod práškama, abych to vydržel.

A vydržel, byť ve finále asi všem po tvém obětavém obranném zákroku zatrnulo. Máš třetí titul v řadě, ve stejné sestavě.

Jestli se nepletu, nikomu se dosud ve stejné sestavě nepodařilo.

Není to ale zase nic tak super překvapivého. Vaše trojka Pospíšil-Müller-Rosenberk patří k největším favoritům jednorázovek minimálně posledních pět let. Od roku 2012 na republikových šampionátech nasbírala čtyřikrát zlato, jedno stříbro a bronz. Ani jednou tedy nezůstala bez medaile. Je vzájemná sehranost vaší největší devízou?

Asi ano. Jako lidi si rozumíme, u hry ani nemusíme moc mluvit. Víme, co kdo má mít. Tak nějak jsme si spolu sedli a funguje to.

Vaše trojka je složena neobvykle - dva leváci s pravákem.

Hlavní podíl na tom, že hrajeme tak, jak hrajeme, má Lukáš Rosenberk na nahrávce. Dokáže mě a Kubu Pospíšila perfektně obsloužit. To je pilíř naší hry.

Levonohý Lukáš Rosenberk ve vaší sestavě plní prakticky pouze defenzivní roli. Přitom ale je to na útoku elitní deblař, a to i v reprezentaci. Je tedy ochoten pro úspěch vaší sestavy oprostit se od útočných choutek na síti?

Myslím, že s tím nemá problém. Když ví, že to povede k úspěchu, dokáže se přizbůsobit.

2017 mcr3m muller2Roli u vašich úspěchů jistě kromě sehranosti hraje i zkušenost. Všichni tři už máte lecos za sebou.

Všichni tři už jsme sice dost vyzrálí, ale stále se snažíme hrát to s pokorou. Žádná namyšlenost, ale účelnost.

Každá dekáda má své vládce i jejich hlavní konkurenty. V polovině té vaší jste se museli popasovat se skvělými trojkami Doubrava-Holub(Kadeřábek)-Stejskal, Kop-Pelikán-Topinka, Vanke-Dvořák(Bíbr)-Kokštein(M. Medek) či Brutovský-P. Perun-Gebel. V čem je vaše sestava lepší?

Nevím, zda jsme lepší. Každá ze zmíněných sestav měla své roky, kdy brala medaile jak na republikách, tak na velkých turnajích. Také tam byli skvělí hráči a velká sehranost. Poslední roky se to překlopilo k nám a nám náš styl hry vyhovuje. Zatím to funguje, ale nemusí to fungovat napořád.

Váš herní styl je skutečně zajímavý a troufnu si tvrdit, že pro většinu diváků dost atraktivní. Obsahuje celké množství různých herních kombinací, zejména v přechodu do rychlého útoku určitě nemáte konkurenci. Důsledně využíváte přednosti, které máte k dispozici.

Určitě variabilita hry je naší předností. Když jsou delší výměny a Kuba je na útoku hodně zaměstnaný, pomoc ode mě či Lukáše mu přijde vhod. On si orazí, dobije baterky a může se znovu zapojit do útoku.

I tobě osobně je tento variabilnější styl bližší, než klasický striktní styl s jedním smečařem?

Ano, takto mi to vyhovuje víc.

Co je tedy hlavní silnou stránkou vaší trojice?

Jak už jsem zmínil, je to výborně obsazená pozice nahrávače, na kterém je celá hra postavena.

A naopak kde vidíš vaší slabinu, na které je třeba ještě zapracovat?

Řekl bych, že trénujeme méně, než bychom měli. Pokud budeme mít natrénováno více, bude to pouze o našich chybách a co soupeři dovolíme.

Letošní ročník extraligy ve vašem podání ale zatím v ničem nepřipomíná vítězná tažení z velké většiny předchozích let. Čím to?

Prožili jsme mnoho let na vrcholu. Odešli nám Pavel Kop, Kuba Mrákava, přišlo několik zranění, která se nám dříve většinou vyhýbala, nebo nebyla v takovém rozsahu. Jednou to přijít muselo a teď si vybíráme daň. Začleňujeme mladé hráče, musíme se s tím poprat.

2017 mcr3m muller3Čerstvý trojkový titul by alespoň mohl pomoci se získáním ztraceného sebevědomí.

Myslím, že i když do play-off půjdeme ze čtvrtého či pátého místa, pořád si na titul i z této pozice můžeme sáhnout. Záleží na tom, jak dobře budeme připraveni a co soupeřům dovolíme. Pořád to vidím otevřené.

Jak už jsme na toto téma hovořili, tobě chybí ke spokojenosti vyhrát titul z jednotlivců a zapíšeš se mezi nohejbalové legendy, které doma vyhrály vše, co se vyhrát dá.

Už jsem se jednou nechal vyhecovat a zkusil si zahrát republiku singlů. Nebylo to úplně špatné, ale nebylo to na to, abych se mohl ucházet o titul. Jsem rád, že dojíždím na naše tréninky. Nemám tolik času, abych se ještě k tomu mohl věnovat další disciplíně, která vyžaduje speciální trénink.

V reprezentaci už vaše trojka světový titul získala. Ale ne ve finálovém zápase, tam na některých postech dostali prostor jiní hráči. Můžeme se těšit na to, že vaše trojka si zakřepčí  vítězný taneček ve finále světového šampionátu?

Toto je otázka na trenéra národního týmu, ne pro mě. Také je třeba vzít v potaz, že se hraje jen na jeden dopad, to je něco jiného