Rozhovory
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Holice) Východní Čechy si začátkem tisíciletí vytvořily kvalitní mládežnickou základnu. Jejich tehdejší tuzemskou pozici dokreslují třeba dva dorostenecké tituly Sokola Velké Petrovice. Jenže potom se špičkoví hráči rozprchli po oddílech celé republiky a ligovému nohejbalu na východě Čech nastaly – snad s výjimkou Bělé – skromnější časy. Teď se ale začíná blýskat na lepší zítřky. V Holicích totiž vznikl ambiciózní tým, jehož klíčovými postavami budou dva čeští reprezentanti. „Chceme udělat vše proto, abychom druhou ligu vyhráli a postoupili do vyšší soutěže,“ říká jeden z motorů nováčka soutěže JAKUB MRÁKAVA.

Jakube, jak vás vůbec napadlo začít hrát zrovna v Holicích ligovou soutěž?

Prvotním impulsem bylo mé přestěhování do Holic, jelikož pracuji v Pardubicích a dojíždění ze Žamberku v kombinaci s dojížděním na tréninky do Prahy přesáhlo únosnou mez. V momentě, kdy jsme spolu s Pavlem Kopem začali více trénovat a více se bavit o tom, kolik nás stojí času dojíždění za extraligou, začali jsme si pohrávat s myšlenkou začít hrát ligovou soutěž v Holicích. Myslím, že od loňského května jsme si začali zjišťovat, kdo by měl zájem s námi do tohoto projektu jít. Konečné rozhodnutí padlo v červnu.

Jaké byly plány na získání soutěže a jaká byla realita?

Od začátku jsme věděli, že ligovou soutěž budeme muset odkoupit nebo převést od jiného klubu, což se potvrdilo. Po dohodě s SK Bělá se do Holic převedla druhá liga. Poté jsme se ještě pokoušeli směnit druhou ligu za první, což se nakonec nepovedlo, a tak v tomto roce budeme hrát nejnižší ligovou soutěž.

2017 mrakhol 02Určitě jste dali dohromady ambiciózní tým. Můžeš nám přiblížit hráče, kteří budou v holickém dresu nastupovat?

Hlavními tahouny bychom měli být my dva s Pavlem, ale na druhou stranu se nám podařilo získat zkušené ligové hráče Martina Červinku a Martina Krátkého. Ti by nás měli doplňovat a stát se také oporami týmu. Dále k nám přišli hráči z Bělé, kteří mají také ligové zkušenosti -  Lukáš Kašpar, David Konečný, Marek Líbal, Dušan Voříšek, Petr Kučera. Povedlo se nám oslovit i bývalé spoluhráče z dorostu Milana Paula a Jana Peška, kteří do Holic jezdí pravidelně trénovat. Společně se účastníme různých turnajů, takže o jejich herní kvalitě máme přehled. Posledním do party je Jaroslav Hoffman, hráč holického okresního týmu, jenž v minulých letech nakoukl do ligy ve Zbečníku.

Ligová soutěž ovšem není určitě jen o hráčích. Kdo bude mít na starosti všechnu neviditelnou práci okolo? Máte sponzorsky zajištěnou vaši činnost?

Samozřejmě bez sponzorů nelze uvažovat o hraní ligové soutěže. V našem případě se jedná o kombinaci sponzorských peněz, příspěvku na činnost od města Holice a také vypsaných příspěvků do Sokola. Jednání se sponzory probíhá hlavně v režii Lukáše Horského, který je starostou Sokola. Co se týká ostatních věci, je to nastaveno tak, aby každý přispěl svojí troškou k tomu, aby v Holicích vzniklo kvalitní zázemí pro ligovou soutěž.

Z východních Čech je spousta dobrých nohejbalistů, kteří prošli v dorostu Velkými Petrovicemi. Například Plachý, Doubrava či Kupský. Budete postupem času jednotlivé hráče také oslovovat?

Jmenovaní jsou v současné chvíli etablováni ve svých klubech a zejména Jirka Doubrava a Michal Plachý mají ve svých klubech důležitou pozici. Takže v tuto chvíli nepřemýšlíme o jejich oslovení.

Jak máte vyřešenou mládež?

Mládež je z naší strany vyřešena dorosteneckou ligou, která byla převedena z SK Bělá. Díky ligové soutěži se nám povedlo založit i žákovský oddíl, který bude hrát krajskou nohejbalovou soutěž pod vedení Pavla Hojky.

Znamená druhá liga také fakt, že se spolu s Pavlem Kopem loučíte s reprezentací?

Já jsem po neúspěšném finále na MS sdělil, že to byl můj poslední zápas. Přikládal bych to emocím po prohře, ale rád bych si promluvil s trenérem Petrem Guldou a vše s ním probral. Přeci jen v letošním roce není vrcholná seniorská akce, což nahrává k určitému ohlédnutí za deseti lety v reprezentačním dresu. Za Pavla bych nerad odpovídal, ale já myslím, že Pavel nekončí a bude se chtít ukázat ve vrcholné formě na MS 2018 v Kluži.

2017 mrakhol 03Jaké jsou vaše plány pro první ligovou sezónu?

Chceme udělat vše proto, abychom druhou ligu vyhráli a postoupili do vyšší soutěže. Jinak víme, že druhá liga bude těžká, jelikož i v ostatních týmech hrají zkušení bývalí extraligoví hráči. Doufáme ale, že vše zvládneme a postoupíme.

Jak hodnotíte vaše účinkování na turnaji v Přerově? Pojedete také do Vsetína na Austin cup?

Vystoupení v Přerově hodnotím pozitivně, hráli jsme poprvé v sestavách, které by měly být konkurenceschopné v ligové soutěži. Zejména v mezihře však ještě máme nedostatky. Bohužel, los byl ve čtvrtfinále těžký a vypadli jsme s extraligovými trojicemi. Před začátkem turnaje jsme chtěli mít jednu trojku ve čtvrtfinále a nakonec jsme tam měli obě, takže spokojenost. Do Vsetína bychom rádi jeli alespoň s jednou formací.

Komentáře  

#10 Fanda 2017-03-28 12:12
Myslím že až Jendovi ( zřejmě Pešek ) na konci sezony ukážou ( jestli ) vyúčtování kolik stála mládež v Holicích tak se chytne za rypák a půjde si solit slinty někam jinam, protože o tom kolik stojí výchova hráče ví úplný kulový.
Citovat
#9 Milan Pivnička 2017-03-08 06:27
Poslední dobou už nevstupuji do žádných diskuzí, ale tohle mi nedá. Předně je úžasné, jak anonymové, kteří nemají ani špetky odvahy se podepsat, kážou o morálce...

Jinak by mě od Jendy zajímalo vysvětlení této věty:
"však taky ždar dal ještě Martinvi pekné dostupné za ty služby co jim tam roky odváděl... "

Díky za objasnění.
Citovat
#8 Jenda 2017-03-07 18:47
Poslední tečka na závěr.. kluci si to v Holících postavili, protože se znají jsou kamarádi nevidím sebemenší důvod proč by neměli být Milda s Martou oporou...:))) však taky ždar dal ještě Martinvi pekné dostupné za ty služby co jim tam roky odváděl... tak se chytněte za rypáky.. a běžte kopat do jiných hrobů..:)) Hezký večer
Citovat
#7 Jenda 2017-03-07 18:46
Koukám, že evidentně Karel s Frantou přesně ví jaká je nálada v týmu, jaký je kolektiv... jak se chová k týmu trenér... jinak si nedokážu představit, že soli takové slinty. Takže znova... Nohejbal se nehraje za peníze, ale hlavně aby se jim člověk bavil a pokud není pohoda v týmu atd.. těžko se jím dá bavit že? A ještě nohejbalový znalci.. když soudíte že nebyl na posledních zápasech spočítejte mi na kolika zapesch chyběl předtím.. ehm..... pomůžu Vám.. na ŽADNÉM.!! a další věc..když už jsme u te motivace... když to tak straslivě všem vadilo že hral demotivovaně tak proš ho nevystřídali.... měli snad málo hráču na lavičce... nebo možná proto že ikdyž hral sebevíc odevzdaně tak byl pořád lepší než zbytek tymu.
Citovat
#6 Karel V. 2017-03-06 12:57
No nechtěl jsem to napsat jako Fanda, ale je to tak. Totální sranec a na to, že by měl táhnout tým tak to už vůbec ne. Myslím si, že poslední sezony hraje bez nasazení, některé zápasy mu sice vyšli, ale když se mu nechce tak je to vidět až moc, to má člověk pocit, že hraje s donucením. U Milana Pa
ula a jeho výmluvách, že nemůže přijet na zápas by se tady toho mohlo napsat hodně. No když se nechce tak se nechce a na ty dva se můžou už v Holicích těšit. No ono to na začátku určitě půjde, ale co další sezona a ta následující.....
Citovat
#5 Fanda 2017-03-01 16:41
Tím jako chceš Franto S. říct, že Žďár spadl kvuli tomu že Krátký nehrál poslední zápasy ( mimochodem byl na dovolené a pul roku věděl že se hraje = normálně se na to vysr...al) ?
Citovat
#4 Franta S. 2017-02-28 19:20
Nevím jaké nasazení Karle V. myslíš, ale pokud vím tak Krátký držel poslední dvě kola Žďár na pátém místě. Poslední dvě kola nehrál a byl z toho pád na sedmé místo.
Citovat
#3 Jenda 2017-02-28 15:55
Karel: Myslím, že nohejbalem se skoro nikdo neživí... takže i proto by se jím měl člověk hlavně bavit.. a pokud nebaví tak se pak není čemu divit že chybí motivace a nasazení... teď s vidinou postupů a dobré party to bude jine kafčo..:)))
Citovat
#2 Prokop 2017-02-27 15:53
Mrak s Děckem si je vpoho utáhnou.O postupujícím není pochyb.
Citovat
#1 Karel V. 2017-02-27 15:02
To jsem zvědavý jestli Krátký bude hrát s nasazením stejně jako ve Žďáru v poslední sezoně a to samé i Paul. Pak nevím jestli můžou Holicím pomoci k postupu....
Citovat