Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Trenér Gulda vynesl nominační ortel Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 13.11.2016

2016 msmsoustredeni3 1(Nymburk) Drtivá většina nohejbalistů tento pocit nezažila, ale to procento vyvolených jej zná. Celý rok tréninkové a soutěžní píle, vedoucí k nominaci na nejprestižnější soutěž, která v nohejbale existuje (navíc když se koná na domácí půdě!), může pár dní před splněním snu přijít vniveč. Přichází okamžik rozhodnutí, všechno nebo nic. Konečný ortel trenéra PETRA GULDY si na posledním soustředění vyslechla desítka hráčů a sedm z nich v sobě nemuselo skrývat nadšení. Naopak trojice hráčů zůstala s pocitem zklamání těsně před vrcholem.

Petře, poslední den posledního soustředění před šampionátem byl pro vás také ve znamení rozhodnutí o nominaci, tedy zúžení poslední desítky na sedmičku nebo osmičku hráčů. Původně jste ale zamýšlel nominaci do jednotlivých disciplín oznámit až na technické poradě v předvečer MS. Nakonec jste se ale rozhodl jinak.

Ano, původně to bylo dohodnuté až na čtvrteční technickou poradu. Po dohodě s předsedou komise reprezentace jsem se ale rozhodl s ní přijít už nyní.

Tak již v předstihu učinil například i váš trenérský kolega ze Slovenska. Začněme tedy u disciplíny jednotlivců, kdo má vaší důvěru?

Tady jsem se rozhodoval mezi dvojicí hráčů, Ondrou Vítem a Jakubem Mrákavou. Na soustředění se více dařilo Vítovi, zdál se mi hodně jistý. To, že porážel Mrákavu není samozřejmě stěžejní, na šampionátu potká jiné soupeře. Má dobrou formu a myslím, že může uspět.

Než se podíváme do dvojic a trojic, zmiňme jméno jejich dosavadní reprezentační opory Pavla Kopa. Naděje žila, ale nakonec v nominaci není. Proč?

Věděl jsem, že s Pavlem Kopem to nedopadne dobře. Problém nastal už v zápase o třetí místo v extralize se Vsetínem. Je to svalové zranění hýžďového svalu a specialisté říkali, že takové zranění se nevyléčí za pár týdnů. Přes jeho veškerou snahu jsem se bál dávat do sestavy na tak důležitou akci nezdravého hráče.

Jak jste se tedy nakonec rozhodl ve dvojicích?

Jistotu měl Lukáš Rosenberk. K němu jsem měl Radka Pelikána. Je to dlouholetá opora, velmi zkušený a univerzální hráč. O třetím jsem se rozhodoval mezi Jirkou Doubravou a Kubou Mrákavou. Doubrava má lepší servis, Mrákava je ale univerzálnější a má lepší mezihru. To rozhodlo.

2016 msmsoustredeni3 2I ve trojkách jste měl dilema. Jak to dopadlo zde?

Po vypadnutí Kopa mi na tento post zůstali Honza Vanke a Jakub Pospíšil. Každý z nich hraje trošku jiným stylem a z jiného místa. Oba dostanou důvěru. Na levou stranu počítám s Lukášem Rosenberkem. Je zvyklý hrát s Pospíšilem a na turnaji přivykl i Vankemu. Napravo mám Martina Müllera. Ještě jsem musel řešit druhého nahrávače - praváka a tam jsem volil mezi Petrem Topinkou a Ondrou Vítem. A Vít je momentálně lepší.

Hlavní otázky byly zodpovězeny. Co ještě lze říci k soustředění?

Tím se nám vykrystalizovala sestava. S výkony hráčů jsem spokojen, jen tam zůstalo pár drobností, které ještě v průběhu šampionátu musíme vyladit. Hlavní je to, aby jeden hrál za druhého. Myslím, že v týmu je dobrá atmosféra a že se nám to podaří.

Poslední otázka. Kdo povede tým z pozice kapitána?

Původně jsme předpokládali, že si kapitána vyberou sami hráči. Využil jsem však svého práva a kapitána určil. Bude Jím Honza Vanke.

Nominace na MS mužů 2016 v Brně:

Jednotlivci - Ondřej Vít (SKN Žatec).

Dvojice - Lukáš Rosenberk, Radek Pelikán (oba MNK SDS Exmost Modřice), Jakub Mrákava (TJ Avia Čakovice).

Trojice - Jan Vanke (SK LIapor Witte Karlovy Vary), Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk, Martin Müller (všichni MNK SDS Exmost Modřice), Ondřej Vít (SKN Žatec).

 

Komentáře   

 
#1 Lékař 2016-11-13 22:56
Přes jeho veškerou snahu jsem se bál dávat do sestavy na tak důležitou akci nezdravého hráče.
To je fakt správné rozhodnutí,prot ože na MS do Brna přijedou ve velké většině zdraví turisté.
 
 
#2 Fanoušek 2016-11-13 23:35
Uvidíme jak se bude dařit dvojkám bez vysokého blokaře a Mrákava byl ve dvojicích v extralize bez pole,ale na 1dopad ty útoky nejsou tak propracovaný tak to snad dá
 
 
#3 Jirka 2016-11-14 05:04
Ajaj to bude děcko rozloben....
 
 
#4 Fanda 2016-11-14 09:30
Dobrá volba nominace, škoda Kopíka. Na druhou stranu Vanke má formu jako bejk a Pospíšíl super blok. Dvojka, to bude tutovka. Rosenberk skvělé pole, ještě lepší náhra a singl. Uvidíme, jestli bude Ondra stačit, je velmi šikovný
 
 
#5 Ja 2016-11-14 11:07
Dobrý den
Kolik hráčů mohl trenér nominovat?
Pokud víc jak sedm ,tak nechápu proč vzal jen sedm.
Jestli bude Ondra stačit ,Lukáš jestli zvládne takovou zátěž a vůbec jak to někteří zvládnou psychicky se ukáže.

"Myslím, že v týmu je dobrá atmosféra" ....no ....snad ano.
 
 
#6 Bačik 2016-11-14 12:22
singl - 1
dvojice - 3
trojice - 5

Petr nominoval plný počet. Rosik a Ondra totiž hrají dvě disciplíny.
Dvojka bude hodně vyrovnaná. Pelikoš má místo téměř jisté, nedokáži si představit Mraka nebo Rosika ve Finále na bloku:-)
 
 
#7 Vykonavatel 2016-11-14 19:40
Vit singl nedá psychicky..mrak má víc zkušeností. Ve trojce dva levaci v poli? Osmý hráč měl být do rezervy na nahru ve trojce. Topinka...ale je jich víc.
 
 
#8 Vojta 2016-11-15 00:53
Kdyby to mělo být udělané pro diváky, tak by hrál singla Mrákava :D Můj takový vysněný scénář byl, že v neděli bude finále Mrákava-Bobis a Mrak bude Rumuna s plnou halou za svými zády školit kraťasama, do toho zahraje balon s nohou nataženou až za reklamní panel, pak zakončí na síti rozehru z voleje hlavičkou, potom tam předvede zakončení hrudníkem jak jednou proti Babkovi ve finále extraligy a nakonec promění matchball prasátkem ze servisu :D :D Škoda, že se tam nakonec nic takového dít nebude. Doufám, že Vít aspoň to stříbro uhraje, papírově by na to rozhodně měl mít.
 
 
#9 ježíšek 2016-11-15 07:39
Výběr dobrý uvidíme jak vít v singlu čekal sem tam mrákavu ale dobrý čekal sem třeba jirku kalouse dobrá náhra pole atd,ale trenér ví co dělá tak přejme co nelepšì výsledek nohu vejš howk domluvil sem ;-)
 
 
#10 Jirka 2016-11-15 18:18
"Dvojka bude tutovka" no nevím,nevím.Naš e výhoda snad jen pravák-levák navíc bez špičkového bloku.Nezapomín ejme,že Brutus se Stupkou jsou spolu dost dlouho a maj "na sebe čas".Pro mě naprosto vyrovnaná finálová disciplína.
 
 
#11 lol 2016-11-15 18:19
Zajímalo by mne ,jestli by to takto postavil Šmejkal.......m yslím ,že určitě ne. Doba kdy si o nás Slováci čistili podrážky jsou pryč a kluci to nějak ustáli ,ale jestli to bude v této nominaci a takto rozdělené do disciplín dobře ,tak tomu moc nevěřím.....
 
 
#12 H. 2016-11-15 23:17
Mně to teda zavání hodně Šmejkalovskou šablonou.