• 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Hron a Pachman, vítěz a poražený Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 30.10.2016

2016 elmfinalehron 1(Praha) Neměli být hlavními oporami svých týmů, ale paradoxně těmi, na jejichž menší psychickou odolnost soupeř spoléhá. Oba až na jediný dílčí zápas ale prognózy svých soupeřů nenaplnili a naopak jejich kvalitní bojovné výkony potěšily nejen trenéry a lavičky svých týmů, ale i diváky finálového utkání nejvyšší mužské ligové soutěže, které se konalo poslední říjnový víkend v Praze. Oba také měli tu čest sehrát za stavu 4:4 rozhodující zápas a jen jeden z nich se ale mohl stát vítězem.

Určitě lépe se hovořilo karlovarskému KARLU HRONOVI, drobnému plachému mladíkovi, který naskočil do všech tří disciplín a spolu s čakovickým Mrákavou jako jediní zvládli za utkání porci pěti zápasů.

Karle, odehrál jsi dnes maximální možný počet zápasů. K tomu máš na krku zlatou medaili. Co více si přát?

A ještě k tomu jsme otočili skoro prohrané utkání. Ano, co více si přát.

Když se podíváme do jenotlivých tvých dnešních disciplín, moc ti nevyšel singl. A řekl bych, že to spíše byla mentální záležitost. Protože zejména ve druhém setu jsi měl možnost jít nahoru.

Měl a zbytečně jsem se několika vyházenými balony o výhru připravil. Ani jsem na sobě přes nepříznivý stav utkání tlak necítil. Bylo to tak i s Modřicemi, tam jsem dokonce v singlu prohrával 7:9 a otočil to. Dával jsem si teď celkem slušný příjem, ale bohužel jsem pak netrefoval balon tak, jak jsem chtěl. Trefoval jsem ho trošku výše, spíše špičkou, takže všechny balony letěly do autu. To bylo rozhodující.

Zápas jsi za stavu 9:9 zakončil podáním do autu.

Viděl jsem Kubu, jak se postavil na čáru. Tak jsem to chtěl kopnout dlouhé až k čáře, aby to měl na nohu. Bohužel jsem to netrefil tak, jak jsem chtěl.

2016 elmfinalehron 2Letos tě minula i širší nominace na mistrovství světa. Dnes jsi měl možnost ukázat, že trenér ti měl dát šanci. Nemrzí tě jak ta nenominace, tak i právě dnešní porážka?

Mrzí. Ale na druhou stranu jsem rok po operaci a v Modřicích jsem si znovu trošku hnul s kolenem. Chápu, že trenér nemůže počítat s hráčem, který není stoprocentně v pořádku a ve formě.

Obě trojky s tvou účastí dopadly tak, jak se čekalo. Možná ještě snadněji. Ale klíčová byla i vyhraná druhá Medkova trojka.

My jsme nijak nepočítali, šli jsme zápas od zápasu.

Ty jsi dnes podal velmi kvalitní výkon v disciplíně, ve které nebýváš považován za silného hráče. Čím to, že ti dnes oba debly vyšly, byť ten první nebyl vítězný?

Celkově se mi dnes dařilo v zakončení. Akorát v první dvojce, když změnili podání na Kubu Medka, tak jsem mu nenahrál tak, jak potřeboval. Tam chyby byly v mé náhře. V té druhé dvojce, rozhodující, mi vyšlo jak pole, tak i útok. Spadlo tam, na co jsem sáhnul. Byla to snad první dvojka, co jsem v play-off vyhrál. V pravý čas.

Vaše herní pohoda s Jakubem Medkem v závěrečném zápase pramenila z předchozího vyrovnání, nebo z toho, že jste si oba na soupeře věřili?

Když se udělaly tři body v řadě, už to bylo příjemnější. Už bylo všechno možné. Soustředili jsme se na každý míč, mně se podařilo minimálně dvakrát chytit, a to rozhodlo.

Ve druhém setu jsi dokázal krásně trefit růžek soupeřova pole mezi oba bránící hráče.

Tam se mi to podařilo trefit až k lajně mezi Kubu a vracejícího Ondru. Naše vedení jsem neřešil, soustředili jsme se na další balony.

Je extraligové zlato pro tebe náplastí na neúčast na mistrovství světa v Brně?

Určitě!

2016 elmfinalepachman 1Jeden ze svých nejlepších výkonů v kariéře podal levonohý deblař a trojkař z Čakovic ONDŘEJ PACHMAN, přesto to na celkovou výhru nestačilo.

Ondro, dnes jsi celkově za utkání podal vysoce kvalitní výkon. Cítíš spokojenost alespoň právě tu herní?

S hrou jsem spokojen. Jen ta poslední dvojka, ta byla špatně.

Jenže na ní nemělo vůbec dojít. Vždyť váš tým vedl 4:1 a alespoň jednu trojku mohl vyhrát.

Přesně tak, vedlo se 4:1 a mělo se to už dotáhnout. Byla tam spousta šancí. Ani ne proti trojce Honzy Vankeho, ten dneska hrál naprosto fantasticky. Ale proti ostatním se to mělo doklepnout. V poslední dvojce už Vary byly nabuzené a hrály lépe.

Začátek utkání byl pro vás velmi příjemný, oba debly se staly vaší kořistí.

Z dlouhodobých výsledků víme, že debly máme lepší. Skoro vždycky jsme Vary poráželi hlavně přes debly.

V tvém deblu vlastně celý zápas rozhodla čtveřice úspěšných bloků za sebou.

V závěru se mi podařilo útok soupeře dobře přečíst a na začátku druhého setu taky.

Pak přišel váš třetí bod po výhře nad Medkovou trojicí. Nečekal jsi, že Vary se pokusí váš nástup přibrzdit nasazením Vankeho trojice?

Ani ne. Věřili jsme, že před singlem povedeme 3:1 a v singlu získáme čtvrtý bod. Přesně to se taky vyplnilo.

Vankeho trojka si vaší druhou trojku celkem snadno vychutnala.

I to jsme čekali, že Honza zahraje výborně. Ve trojkách jsme ho ani jedna trojka nedokázali v žádném setu zastavit.

V singlu to Hron za stavu 3:1 pro vás vůbec neměl lehké a Mrákava i s drobnými obtížemi ve druhém setu kýžený velký mečbol urval.

Proti Kubovi se hraje špatně. Všichni vědí, jak on je v těchto vypjatých momentech rozhodujících zápasů silný. Byl to hezký zápas, vyhrál zaslouženě lepší hráč

Pak šla tvoje trojka na tu Vankeho. Ani tady nebyl nárok.

Jak jsem říkal, bylo to bez šance.

2016 elmfinalepachman 2První varování vám signalizovala výhra Medkovy trojice.

To byla škoda a teď si vůbec nevybavuji, kde se stala chyba. Čekali jsme, že právě v tomto zápase finále zavřeme.

Nicméně i po prohraných odvetách trojic na vaší straně stále ještě zbývaly dva mečboly v kapse.

Po těch dvou porážkách na nás trošku padla deka. Ale ne snad ani herně. Vždyť hned v té první dvojkové odvetě jsme na devítkách měli nabito. Jenže místo abychom si nahráli, nezodpovědně kopeme z druhé. To se prostě nesmí dělat.

Dvě selhání přišla ale v rozhodujících chvílích na nahrávce. Proč přišel na hřiště Bláha bylo asi všem jasné a dvakrát si nahrát přímo pod jeho blok, to byl přesný opak toho, co se z vaší strany mělo udělat.

To bylo to nejdůležitější, nahrát si to dál od takového bloku, jaký má Karel Bláha

Pak přišly už i tvé klíčové chvíle. 4:4, hrálo se o všechno. Varští spoléhali zejména na tvé selhání, vy zřejmě na Hronovo. Karel ale právě ve dvojkách hrál velmi uvolněně a na útoku jako netypický smečař trefoval volná místa dost pohodově.

Opravdu hrál dobře, trefoval to do volných míst. Není tak razantní, ale umí si dobře vybrat, kam zaútočí. My jsme na něj nedokázali vymyslet obranu. A zároveň jsme se docela trápili s naší přípravou útoku, nebo i všeobecně s útokem. Vždycky v nějakém důležitém momentu.

Tobě se tentokrát nepovedlo zopakovat blokařské představení z první dvojice. Proč se ti tentokrát na bloku nedařilo?

Každý hráč je jiný. Četli se mi hůře. Jak říkám, Karel Hron odehrál poslední dvojku s velkým přehledem. Když už jsem si na míč sáhnul, tak mě vytloukl.

Po těsné a smolné porážce v prvním setu ve druhém už soupeř exceloval. Tušil jsi, že tohle už zastavit nepůjde, nebo jsi věřil, že se něco nepředvídatelného ještě stane a dostane vás znovu do hry?

Vždycky člověk doufá. V tom prvním zápase jsme také prohrávali a dokázali to na konci ublokovat. Jenže druhý set už byl od nás hodně špatný.

To asi znegovalo dobrý pocit z tvého dobrého výkonu?

Je to čtvrté finále, čtvrté druhé místo. Dneska asi zklamání, ale zítra už to bude úspěch. Celkově sezónu hodnotím jako úspěšnou.