Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Fungovalo nám všechno, tvrdí Pospíšil Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 11.04.2016

2016 mcr3mpospisil 01(Karlovy Vary) Zcela po zásluze převzal kromě zlaté medaile i ocenění pro nejlepšího hráče 48. mistrovství ČR trojic mužů v Karlových Varech. Dvoumetrový štíhlý ranař z Modřic JAKUB POSPÍŠIL už dávno nemusí o svou pozici v týmu bojovat. Spolu s Martinem Müllerem a Lukášem Rosenberkem jsou nejúspěšnější trojicí na tuzemských šampionátech posledních let. Jisté je, že nevšední kombinační styl dvou leváků a jednoho praváka je na soupeře účinný.

Jakube, loni zlato, letos zlato. Věc se podařila.

Jsme šťastní, turnaj nám vyšel celkem bez komplikací, obhájili jsme titul.

Bylo to opravdu celý den bez problémů?

Akorát v semifinále jsme měli trošku komplikaci s týmem Karlových Varů. Tam to bylo vyrovnanější.

Vraťme se ještě k začátku vaší zlaté pyramidy. Jak to probíhalo v základní skupině?

V základní skupině jsme neprohráli ani zápas. Pouze jeden set. Procházeli jsme bez problémů, dařilo se v poli i na útoku, hrálo se nám dobře.

V prvním kole vyřazovacího pavouka na vás čekala první trojice ze Vsetína.

Tam jsme hráli ve velké pohodě. Jano Brutovský působil unaveně. Oni předtím hráli zápas s naším béčkem, který pro ně musel být fyzicky dost náročný.

2016 mcr3mpospisil 02Čtvrtfinále tak složité nebylo, ale semifinále s áčkem Karlových Varů už ano.

Ano, to byl to nejtěžší zápas. Naše zápasy s Karlovými Vary, jmenovitě proti Honzovi Vankemu jsou vždy tak padesát na padesát. Záleží i na momentálním štěstí.

Finále se Šacungem už ale průběhem připomínalo čtvrtfinále.

Finále nebylo tak jednoduché, jak by se podle výsledku zdálo. Ale nám fungovalo všechno, obrana, blok, nahrávka, útok.

Před letošní trojicí šampionátů dost hráčů i trenérů vyslovilo obavy o jejich herní kvalitě vzhledem k jejich brzkému termínu konání. Jaký je tvé porovnání teorie s realitou?

Pro mě osobně termín není ideální. Protože forma má gradovat až ke konci sezóny, kdy jsou nejdůležitější akce. Bylo to ale takto nastavené a museli jsme se s tím poprat. Bylo to pro každého stejné. Z našeho pohledu se zadařilo, tak snad to nebylo tak špatné.

A z obecného pohledu na celkovou herní úroveň?

Těžko říci, je to přece jen jednorázovka. U ní záleží vždy na tom, jak se kdo vyspí. Je to o momentální formě. Osobně si myslím, že každý měl dostatek času se na to připravit a kvalita se mi zdála slušná, podobná té, jako na konci sezóny. Neřekl bych, zda byl lepší letošní nebo loňský ročník.

Minulý týden se ti ale na šampionátu dvojic v Nymburce tolik nedařilo. Bylo vaše čtvrtfinálové umístění zklamáním?

Nejsem vyloženě specialista na dvojky. Nám se loni s Radkem Pelikánem a Lukášem Rosenberkem zadařilo, že jsme se dostali doma do finále. Začínal jsem jako střídající hráč, ale protože klukům to tolik nešlo, šel jsem do hry a odehrál skoro celý turnaj. Letos Radek neměl po zranění tolik natrénováno, pro něj tento termín byl špatný. Bylo vidět, že se ještě nedokázal dostat do své formy.

2016 mcr3mpospisil 03Myslíš si, že dnešní úspěch z trojic váš celek nakopne k obhajobě titulu z extraligy?

My máme zkušený tým a víme, že mistrovství republiky je jen jeden den, jeden turnaj. Na ligu se připravujeme úplně jinak. Ale nakopnout nás to může. Máme stále chuť vyhrávat.

Ty sám máš určitě o motivaci navíc postaráno, protože letos se v Brně koná mistrovství světa. Loni ti reprezentace unikla o chloupek, jak to bude letos? Pomůže zlatá medaile z domácí republiky?

Mistrovství světa je až za půl roku, do té doby se může stát cokoli. Myslím si, že zlato z mistrovství republiky nebude nijak klíčovým. Bude rozhodovat aktuální forma na konci sezóny.

Je nebo není pro tebe výhodou, že reprezentační trenér je zároveň i vaším oddílovým trenérem?

Možná je to spíše nevýhoda, že je na nás tvrdší, že má na nás vyšší nároky. On nás zná odmalička a ví, co jsme schopni zahrát pod tlakem. Ale že by pro nás mělo být výhodou, že jsme z Modřic, to ne.

 

Komentáře   

 
#1 Antonín Stehlík 2016-04-14 15:30
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10169274524-nohejbal/216471291412002-m-cr-2016