Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Zlatý deblista Milan Kučera: Je to pohádka Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 05.04.2016

2016 mcr2mkucera 1(Nymburk) Vytáhlý čakovický skromný mladík MILAN KUČERA byla koupě jako hrom. Z béčka se velmi rychle propracoval do nepostradatelné opory pražského celku. Řečeno výsledky, je to stroj na tituly. A to nejen na ty dorostenecké, ale už i ty mužské. Po loňském podzimním zlatu z mistrovství republiky jednotlivců ani letošní ročník bez titulu nezůstane. Hned v úvodu sezóny se pro změnu stal tuzemským šampiónem v deblové disciplíně.

Milane, před třemi roky dorostenecký titul, předloni dva další, loni už mužský titul, letos další. Co k tomu říci?

Je to krásné, absolutně jsem to nečekal. Minulý týden na singlech jsem byl trochu zklamaný. I když je to hloupé od tak mladého hráče, jako jsem já říci, tak jsem chtěl bojovat o medaile. Tam to ale pro mě skončilo ve čtvrtfinále.

Ale po těžké bitvě s nejtěžším soupeřem, slovenským reprezentantem Stupákem, pozdějším vítězem šampionátu.

To je jiná věc, ale pořád je to konec ve čtvrtfinále. Udělal jsem ve třetím setu víc chyb. Laco si to ale zasloužil, hrál výborně. Byl jsem zklamaný. Každá zkušenost je dobrá. Chtěl jsem ale víc.

Jaké byly ambice na dvojkách?

Na dvojky jsem nejel s takovými cíli, jako na singl. Tady jsem si říkal, že čtvrtfinále by bylo možné brát jako úspěch. Jirka Kalous, to je něco jiného. On vždy myslí na ty nejvyšší příčky.

Jenže o tu nejvyšší příčku jste nakonec hráli. 1:1 s Modřicemi a pět míčů od zlata, jak jsi to dál viděl?

Myslím, že finále bylo hodně vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Ve třetím setu jsme jak my tak Modřice udělali chyby a mohli jsme si navzájem za ně děkovat.

2016 mcr2mkucera 2Takové duely rozhoduje i štěstí. Kdyby třeba Martin Müller ideálně trefil vysoký míč, který sebral Pavel Kop z vašeho útoku, měli byste možná teď „jen“ stříbro.

To byl hodně důležitý balon. Vytáhli ještě náš útok, který byl skoro hotový bod, skoro až ke stropu a z toho se těžko kope. Nelze se divit, že tak těžký míč Martin vyhodil.

Tušil jsi, že to byl klíčový okamžik setu i zápasu?

Nevěděl. Proti nám stály obrovské modřické zkušenosti. Takže i kdyby soupeř býval vedl 9:5, tak jsme si nemohli být ničím jisti. To, že jsme se utrhli na 9:8, člověk se už viděl jednou nohou na nejvyšším stupínku. Ale bylo třeba se hned vzpamatovat, protože poslední krůček tam ještě chyběl. A ten je vždycky nejtěžší.

Letos už na začátku máš splněno. Loni titul, letos titul, to je parádně zvládnutý přechod z dorostu do mužů.

Je to pohádka. Jsem nadšený, že se to takto povedlo. Jak minulý rok singly, tak letos dvojky, oboje přišlo tak nečekaně, bez nějakých ambic na pódiové umístění. Narodilo se to z ničeho nic.

Znamená to pro tebe vale béčku a první lize?

Letos to máme nastavené tak, že díky změně soutěžního řádu v oblasti fluktuace hráčů do 21 let budu nastupovat za béčko i áčko neomezeně. S tím, že budu jezdit všechny zápasy za áčko a když bude volno, půjdu pomoci i béčku. Když se to bude termínově krýt, bude béčko beze mě.

Tvé zabydlení se v nejvyšší soutěži je tak definitivní.

Jsem rád, že to tak dopadlo. Když jsem hledal, kam dále jít, jsem rád, že se mě Čakovice ujaly. Když člověk hraje první ligu a vidí, jak hraje první tým extraligu, tak je to motivace se dostat nahoru.

2016 mcr2mkucera 3Letošní šampionátová trojkombinace končí tento týden v Karlových Varech trojicemi. S jakým cílem tam odjede úřadující mistr republiky dvojic?

Uvidíme, nechci předvídat. Něco bychom mohli ukázat, ale nechci nic zakřiknout. Uvidí se až na místě, jak nám to sedne a jestli se to všechno sejde.

S takovými úspěchy asi už máš jasno v dilema fotbal – nohejbal?

Do nějakých čtrnácti patnácti let byl u mě jedničkou fotbal. Chytal jsem v libereckém Slovanu a potom jsem měl problémy s tím, že jsem k tomu přibral i nohejbal. Nohejbal mi ale dával v tu chvíli víc a proto jsem si ho dál vybral. A teď jsem za to nesmírně rád.

Dva mužské tituly v kapse, ještě víc těch dorosteneckých. Vysoký, ale univerzální hráč do všech disciplín. Nemyslíš, že nastal čas pošilhávat po dresu mužské reprezentace?

Já si myslím, že tohle je pro mě ještě dost vzdálené. Jsou tady trenéři a ti si vybírají. Samozřejmě že kdyby něco jednou přišlo, budu nesmírně rád a šanci rozhodně neodmítnu. Zatím jsou tam jiní, kteří mají hrát, kteří umí prodat zkušenosti v klíčových zápasech. Až to přijde, tak to přijde, ale rozhodně bych na to nespěchal.

 

Komentáře   

 
#1 Antonín Stehlík 2016-04-05 09:08
Sympatický rozhovor!
 
 
#2 Divák 2016-04-05 11:22
Souhlasím. Sympatický chytrý kluk.
 
 
#3 divák 2016-04-05 19:14
Milan má něco co chybí ostatním vrstevníkům má vítěznou mentalitu za nikoho se neschovává. Vše si musel vydřít sám, což z něj dělá velmi zajímavého hráče a pro Čakovice momentálně nepostradatelné ho.
 
 
#4 VondrášekV 2016-04-05 21:13
Milan je příklad člověka, kterého nohejbal baví a pro kterého je nohejbal zábava. Pamatuji si ho kdy dorazil na republiku dorostu do Prostějova v dresu Šmidlibojs a hodně zlobili favority. Je to prostě hravej kluk s obrovským potenciálem. Milane jen tak dál.