Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Cibulková: Umím si představit život bez nohejbalu Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Neděle, 03.01.2016

2015 nrcib 01(Český Brod) Pravidelně se v anketě Nohejbalistka roku umisťuje mezi nejlepšími. V roce 2015 obhájila prvenství z předchozí sezony a dosáhla potřetí této nejvyšší individuální mety. Výčet loňských úspěchů LENKY CIBULKOVÉ je dlouhý. Kompletní medailová sada z tuzemských jednorázových šampionátů - zlato z trojic, stříbro z dvojic a bronz z klání singlistek. K tomu mistrovský titul z ligové soutěže družstev, stříbro ze Zimního poháru žen a jako bonbónek dvě zlata z mistrovství světa žen.

Lenko, v loňské sezóně jste spolu s ostatními děvčaty doslova válcovala zbytek ženského nohejbalu. Očekávala jste, že se v té nabité „vnitroklubové“ konkurenci dostanete až na samotný vrchol ankety?

Českobrodská nominace se po takové sezoně dala trochu očekávat, ale jinak se nedá říct, že by někdo extrémně vyčníval a odvedl naprosto bezchybnou sezónu. Takže bylo celkem těžké říct, kdo letos vyhraje.

Českobrodská nadvláda bude asi ještě hezkou chvilku trvat. Je na obzoru někdo, kdo by vás v budoucnosti mohl nahradit na pomyslném trůnu?

Šance je zřejmě pouze v takovém týmu, kde se nestaví jen na pár hráčkách, kde je parta a ochota vycházet spolu a poctivě trénovat. Aktuálně vidím budoucnost v holkách ze Břví. Je to stabilní celek s ambicemi se zlepšovat a vyhrávat.

2015 nrcib 02Zatímco některé hráčky se po narození potomka z nohejbalu vytratí, Vy a potažmo i ostatní hráčky Českého Brodu brzy pokračujete v kariéře. Navíc se zdá, že vám dokonce těhotenství nohejbalově svědčí. Máte na to nějaký zvláštní recept?

Některý návrat je jednodušší, některý složitější.  Nám vše usnadňují naše rodiny a také to, že na hřiště nemáme daleko a na trénink můžeme vzít děti s sebou. Ty se pak vzájemně hlídají a naučí nové věci.

Máte nějakou speciální radu jak se dlouhodobě udržet ve vrcholné formě?

Představu o vrcholové formě mám asi jinou, ale člověk prostě nesmí přestat sportovat. Jakkoliv.

Mohla byste srovnat podporu ženského nohejbalu v době, kdy jste začínala a v současnosti?

Jestli myslíte tu mediální, tak za poslední roky se to začíná trochu zlepšovat. Před dvěma lety Snídaně s Novou, letos záznam ženského superfinále, nějaké rozhovory do televizí. O tom se nám asi dřív ani nezdálo. Bohužel ale v některých médiích stejně dají přednost mistrovství republiky v plivání žvýkačkou než v nohejbale.

Existuje něco, co byste ráda na ženském nohejbalu změnila?

Nemám ambice něco měnit, snad bych jen hlasovala pro zavedení dvou utkání do jednoho hracího dne, aby utkání nezabrala úplně všechny víkendy. Chtěla bych stihnout také spoustu dalších věcí.

2015 nrcib 03Kdybyste mohla svůj titul Nohejbalistka roku někomu věnovat, kdo by to byl a proč?

Věnovala bych ho našemu trenérovi Františkovi Bálkovi a všem ostatním holkám z týmu, které nejsou třeba tolik vidět. Tam, kde jsme, nás dostala naše společná práce, moudrost a svatá trpělivost trenéra.

Co pro Vás znamená v životě nohejbal?

Možná trochu překvapím. Dokážu si představit život bez nohejbalu jako sportu. Co by mi ale chybělo, to jsou lidé, kteří k němu patří. Takže i kdybych přestala hrát, nemám šanci nohejbalu uniknout.

Komentáře   

 
#61 Martin Maršálek 2016-01-07 08:35
Asi to kritizují ti, co se v nohejbalu pohybují krátce. Obecně řečeno, registrace je hráčům šumafuk a činovníci jí berou jako nutné zlo a jako další práci navíc. K tomu si připočtěte, že v 90. letech se systém registrací (pro mě nepochopitelně) zrušil a je celkem logicky dost obtížné jej znovu nastartovat. Proto je naivní si myslet že si kluby budou přidělávat další práci a posílat na ČNS dopisy, koho má správce evidence vymazat. Ani nevěřím, že pokud někdo přestane do oddílu docházet, bude sepisovat nějaké ukončovací dopisy. Jedině musí zafungovat automatický proces vyškrtnutí (např. pro neplacení oddílového příspěvku). Tento problém není jen nohejbalu, mají jej všechny svazy. Možností jak by se to mohlo řešit je, že by na např. na MŠMT stanovili, aby se počítali pouze členové oddílu ze soupisek a dali k tomu nějakou podmínku výši příspěvku za napsané jméno. Jenže v tu chvíli by příjemci státní podpory byli pouze hráči (trenéři, vedoucí) svazových soutěží. Na ty, kteří se nohejbalu věnují, ale nehrají jej závodně, nebo třeba jen organizují nesvazové soutěže, by žádná podpora nešla. Navíc ne všechny svazy mají soutěže.
 
 
#62 M. Šnídl. 2016-01-07 12:04
Pravda Martine, proč si lámat hlavu hloupostmi. Domníval jsem se, že tvůj postoj, jako předsedy komise tuzemského rozvoje je trochu jiný, neboť si myslím, že tato problematika by měla být především táležitostí této komise.
Kdybych věděl, že taková registrace hráčů je tak neuvěřitelně obtížný úkol, ani bych o tom nemluvil.Jinak pro informaci jak to dělají jinde. Nezaplatíš příspěvek do.....tak tě škrtnou, ale bacha na to, abys to pochopil, nesmíš být u nohejbalu krátce.Není to sranda všechno zmáknout aby to nešlo a ještě vypadat dobře viď?
 
 
#63 Martin Maršálek 2016-01-07 13:24
Trošku ti Mílo občas nerozumím. Jaký postoj? Jen vysvětluji tazatelům, proč dochází k tomu, o čem oni hovoří. Postoj jsem snad jasně vyjádřil už dříve tím, že jsem aktivně podporoval znovuzavedení systému registrací. A že považuji dřívější zrušení tohoto systému za chybu. Máš-li na skladě lepší systém, než byl poslední roky zaveden, sem s ním.
 
 
#64 . 2016-01-07 14:12
Vždyť to tam píše. Kdo má zaplaceno je člen.Kdo nemá do určitého datumu zaplaceno,je automaticky vyřazen.Tahle obrovská složitost je ve stanovách 90% spolků v ČR.
 
 
#65 Petr 2016-01-07 14:52
Pokud se neplatu tak problém je v tom že svazu se platí jenom za lidi na soupisce a ne za všechny členy v klubu. Jenže i kdyby se to udělalo na všechny, tak stejně když klub dostane 3x víc peněz z dotace než zaplatí svazu budou pořád psát mrtváky.
 
 
#66 petr 2016-01-07 16:39
Napisu priklad treba modrice, kdyz je tady as. Klub predlozi do terminu soupisky vsech tymu registrovanych: a,b,c,mladez + napise cleny,kteri nejsou na soupiskach, celkem treba 40 lidi a sekretar svazu to aktualizuje. Pripadne to udela kazdy klub sam na jednoduchem softwaru za par tisic. Co je na tom tak tezkeho? Ze to nejde tolik let.nebo se ceka na to az svaz zaplati velkou pokutu?
 
 
#67 Antonín Stehlík 2016-01-07 16:55
Petře s velkým P: Zrovna náš klub platí licence svazu za všechny i ty co nejsou na soupiskách. Za čestné členy, aktivní funkcionáře a sponzory (kteří jsou členy klubu) je platí klub. A jak jsem psal výše, pro petra s malým, když jsme vymazávali ze seznamu členů ty, kteří už členství ukončili, potřebovali jsme k tomu mít jejich žádost o ukončení členství.
 
 
#68 . 2016-01-07 17:15
Proč do toho zase pletete hráčské licence? Je to tak těžké pochopit, že to nejsou registrační poplatky členů ČNS? To je pořád dokola.
 
 
#69 Antonín Stehlík 2016-01-07 17:26
Samozřejmě se to co jsem psal o licencích týká členských příspěvků omluva...
 
 
#70 Petr 2016-01-08 09:12
Stejně je divný že článek je o ženském nohejbalu a v takové dlouhé diskusi se o ženském nohejbalu vůbec nemluví. Čím si to vysvětlujete?
 
 
#71 Petr 2016-01-12 15:05
Za 15 let fungovani hraje zensky nohejbal na celem svete registrovanych asi 500 zen vcetne zakyn. Ma o tom cenu psat nejake uvahy? Na MS prijede jen sest tymu a jen ze skoro z vychodni Evropy.
 
 
#72 zdara 2016-01-12 16:47
furt lepší, než tady urážet tondu stehlíka. to si nezasloužil. fuj hanba.