Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
    je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
  • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Rosenberk: Každý v týmu máme svou roli Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 18.11.2015

2015 memrozhovorrosenberg 1(Humenné. Slovensko) Ze stínu dominantního bijce Kopa už druhým rokem prosvítá osobnost dalšího českého reprezentanta z Modřic, LUKÁŠE ROSENBERKA. I on si z právě skončeného evropského mužského šampionátu v Humenném odvezl domů dvě zlaté medaile. I on odehrál vyjma dalších i oba finálové zápasy. Zejména ve dvojicích právě na něj směřoval soupeřův servis a upínaly se naděje soupeře na zachybování. Jenže mladý levonohý univerzál chyb vyrobil podstatně méně, než obhajující soupeř potřeboval a to rozhodlo o novém držiteli titulu z nejstarší a výsledkově nejparádnější české nohejbalové disciplíny.

Lukáši, se zlatem ti to sluší. Přibliž prosím čtenářům cestu, která k němu vedla.

V základní skupině jsme měli Anglii a Polsko, tam jsme prošli bez problémů. Pak jsme ve čtvrtfinále narazili na Švýcary, což byla taková naše první prověrka. Tam musím říci, že to chvílema bylo vyrovnané, ale naštěstí se nám podařilo koncovky zvládnout.

Počáteční vyrovnanost byla dílem dobré hry Švýcarů, nebo pramenila spíše z vašich chyb?

Spíše to bylo ze strany naší, než z jejich. Trošku byla problémem naše rozehra, která se po celý turnaj postupně krystalizovala. Později ve finále to bylo znát, že už byla na úplně jiné úrovni než předtím.

Zápasy Francie jsou vždy pastvou pro diváka. Atraktivní útok nůžkami tam ovládá více hráčů a už několikrát s nimi měli Češi či Slováci potíže. To ale o vašem semifinále neplatilo.

Jejich nevyzpytatelný styl nůžkami jsme očekávali. Ale musím říci, že mě Francouzi na útoku hodně zklamali. Hodně toho vyházeli a tím nám to hodně ulehčili.

2015 memrozhovorrosenberg 2S tebou se u Pavla Kopa v sestavě točil i letošní trojnásobný český šampión Martin Müller. Pro klíčové okamžiky ale byla důvěra trenéra na tvé straně.

Martin nastupoval v základní skupině. Od té doby jsem už hrál s Pavlem já.

Přišel zápas o zlato. Jak Slováci, tak ale i vaše sestava produkovala poměrně dost útočných chyb, než je u tuzemských dvoudopadových akcí nejvyšší úrovně běžné. Byl opravdu jeden dopad takovým problémem?

Těch útočných chyb tam oboustraně bylo hodně. Možná to plynulo z nějaké počáteční nervozity. Ale myslím, že my jsme na Slováky zvolili takovou taktiku, proti které nemohli vyhrát. Potvrdilo se to tím, že Braňo Belko vyházel snad deset balonů za dva sety.

Oba sety zpočátku Slováci drželi naději, ale pak jste se dokázali utrhnout a získat rozhodující náskok.

To je právě těmi chybami. Belko vyhodil pár balonů, znejistil a tím nám pomohl k tomu, že jsme byli jistější na útoku a měli v zádech nějakou bodovou rezervu.

Pro Slováky taky asi bylo ranou zranění Stupáka. Vše leželo na mladém Belkovi a k tomu ještě jeden z nejlepších blokařů Brutovský musel hrát netradičně v poli.

Na tom byla postavena jejich sestava. Bohužel se jim Laco Stupák zranil, přišli tak o jediného polaře v jejich dvojce a do pole tak musel Jáno Brutovský.

2015 memrozhovorrosenberg 3Po výhře a prvním a vysokém vedení ve druhém setu už asi všem bylo jasné, k jakému rozuzlení zápas míří. Bylo to už jasné i vám?

Tam už jsem opravdu cítil, že to přijde. Ale samozřejmě, že jsme nesměli polevit, protože to se ve finále nemusí vyplatit.

Přišlo mi, že vaše hra byla opravdu sebevědomým projevem. Jako kdyby ani jeden z vás nepochyboval o vítězství.

Musím říci, že s Pavlem je ta souhra výjimečná, protože on je v současné době nejlepší a nejplatnější hráč téhle planety. Byli jsme sebevědomí od začátku. Věděli jsme, že taktika, kterou jsme si na Slováky zvolili, je výborná a že bude fungovat. To se také potvrdilo.

To se potvrdilo i za mečbolového stavu ve druhém setu, kdy jsi u prvního mečbolu zkazil svůj útok.

Věděl jsem, že i po mém zkaženém míči já, pokud tedy nebude útočit Pavel, svůj další úrok bezpečně proměním.

V reprezentaci už máš pevné místo v základní sestavě. K tomu ti začínají přibývat zlaté medaile. Za chvíli z tebe bude mazák.

Zatím bych to o sobě rozhodně netvrdil. Jasnou stabilní součástí družstva se ještě necítím, nebo to tak nemůžu kvalifikovat. Myslím si, že každý v týmu máme svou roli, kterou v tuto chvíli zvládáme. A každý v tomto týmu je tak platný, jako jsem já.

 

Komentáře   

 
#1 Petr 2015-11-19 08:49
Vy to teda do nás solíte pánové.