(Čelákovice) Zdálo se, že jej pomalu opouští motivace. Teď už je ale trenér českého národního juniorského výběru MICHAL DOUCEK zase ve svém živlu. Pod jeho vedením přivezli reprezentanti z Rumunska všechny trofeje pro vítěze, které se na 5. UNIF mistrovství světa juniorů rozdávaly. V roli kouče se může stejnou bilancí pochlubit už počtvrté v řadě. Co na to úspěšný kormidelník říká?

(Aš) V rámci našeho nového seriálu o nohejbalistech, se kterými se už na akcích nevídáme, se naše pátračka tentokrát vydala do nejzápadnější části republiky, Ašského výběžku. Ve městě, které dalo tomuto koutu název, se v první dekádě našeho století hrál kvalitní nohejbal, reprezentovaný třetí, později i druhou nejvyšší mužskou soutěží. Na svědomí to měl jeden z mužů, kterého náš sport uchvátil – LUBOMÍR CHYNORANSKÝ (*1964).

(Praha) Milan Kučera a Jiří Kalous. Dvě čakovická esa, která bezpochyby patřila mezi největší favority sobotního mistrovství republiky mužů v individuální disciplíně. Jejich vzájemný semifinálový souboj patřil k ozdobám šampionátu. Pro JIŘÍHO KALOUSE byl však důležitý i z jiného důvodu. Na rozdíl od klubového spoluhráče totiž singlový mužský titul ještě ve sbírce neměl. Právě tento vavřín mu chyběl ke zkompletování tuzemské mužské „čtyřkoruny“ – tedy zisku všech titulů (mistrovství ČR jednotlivců, dvojic, trojic, extraliga).

(Ústí nad Labem) Brali jsme je jako automatickou součást nohejbalového koloritu. Někteří nás bavili svým uměním, jiní vynikali odborností, další tahali za nitky v pozadí. Hráči, trenéři, funkcionáři... Najednou se ale z různých důvodů z areálů vytratili. Nový seriál Zmizeli z nohejbalových kurtů bude přinášet rozhovory právě s takovými osobnostmi. Naše první pátrací mise skončila v Ústí nad Labem u veleúspěšného českého exreprezentanta, komplexního hráče, který s výjimkou světového nebo evropského titulu z disciplíny jednotlivců dokázal v době na přelomu tisíciletí vyhrát všechny mužské tituly udělované na české a mezinárodní scéně. Jeho jméno? JOSEF TIRPÁK (*1977).

(Mohelnice) Poznala nohejbal ze všech stran. Smíšené turnaje, ligové soutěže, reprezentační zápasy. Má doma stříbro z mistrovství světa v maďarském Szombathely, vyhrála domácí ženskou ligu v barvách Útěchova a vlastní i celou škálu cenných kovů z domácích jednorázových šampionátů. Prošla mnoha týmy a ve všech byla platnou hráčkou a tmelícím prvkem.

(Veselí nad Moravou) Jedna sezóna končí, druhá začíná. Rozhovor na přelomu roku v Nohec magazínu většinou patřívá korunovanému vládci ročníku. Kvůli koronavirové epidemii ale nohejbal letošního oficiálního krále nemá. Proto jsme k bilančnímu rozhovoru přizvali člověka, který v nohejbalových řadách strávil většinu svého života a jako funkcionář se zásadním způsobem od roku 1968 podílel na činnosti tuzemského i mezinárodního hnutí. Člen nohejbalové síně slávy LADISLAV KRATOCHVÍL (*1946) mj. působil v řadě funkcí statutárního orgánu republikového svazu a jeho odborných komisí, včetně funkce prezidenta svazu.

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři