Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Reprezentantky v Kanadě nezaváhaly Tisk
Napsal Jiří Sládek  |  Pondělí, 26.08.2013

2013 spmontreal 21(Montreal, Kanada) Kanadský Montreal uspořádal minulý víkend turnaj světového poháru na velmi vysoké úrovni, a to jak sportovní, tak organizační. Díky výborné práci s médii se podařilo pořadatelům nejen přitáhnout na tribuny v součtu více než tisíc diváků, ale také protlačit záznam turnaje do kanadské sportovní televize RDS.

V kategorii žen se zúčastnily celkem čtyři týmy: Česká republika, Maďarsko, Brazílie a domácí Kanada. Turnaj se odehrál v jedné skupině bez závěrečného pavouka, celkem se tedy odehrálo šest zápasů. Češky pod vedením trenéra Jiřího Šmejkala v sestavě Lenka Cibulková, Kateřina Červenková, Lucie Fischerová a Olga Řezáčová odehrály tři velmi kvalitní utkání. Jako první čekal naší reprezentaci zápas proti výběru Brazílie. Český tým měl situaci po celou dobu pevně v rukou, i když Brazilky znepříjemňovaly hru neobvyklým blokováním tělem. Naopak naše hráčky se prosadily tvrdým útokem a menším množstvím chyb v poli a po setech 11:7 a 11:3 si připsaly první body do turnajové tabulky. Největším překvapením prvního dne bylo vítězství domácích Kanaďanek nad týmem Maďarska. Domácí hráčky za posledních několik měsíců udělaly velký pokrok. I když na útoku to ještě rozhodně není ono, je vidět znatelný pokrok v poli a na nahrávce. Místní pořadatelé pro přípravu svého týmu angažovali bývalou slovenskou reprezentantku Pillárovou a hodiny poctivého tréninku přinesly své ovoce.

2013 spmontreal 22Nejnapínavějším a nejkvalitnějším byl zápas ČR proti Maďarsku. Tým soupeře sice dorazil do Montrealu bez nejkvalitnější hráčky, Boglárky Lepsényiové, ale i tak se utkání protáhlo na tři sety. V koncovce třetí sady maďarské smečařce Körösiové došly síly a naše reprezentantky si pohlídaly vítězství (11:5, 7:11, 11:5). Poslední překážkou na cestě za vítězstvím byla domácí Kanada. Překážka to byla ale pouze symbolická, Češky zvítězily po setech 11:4, 11:5 a mohly se radovat ze zisku zlatých medailí a poháru pro vítěze. Druhé místo obsadilo Maďarsko, třetí příčku Kanada a pořadí uzavřela Brazílie.

Češky tak opět prodloužily vítěznou sérii. Doufejme, že stejně úspěšný bude náš tým i na mistrovství Evropy žen a juniorů, které se bude konat druhý listopadový víkend ve slovenských Košicích. Český nohejbalový svaz připravuje pro fanoušky národního týmu zájezd přímo do Košic. Pevně věříme, že s námi pojedete podpořit ženský a juniorský reprezentační výběr a že společně zopakujeme úspěch z brněnského MS. Bližší informace o zájezdu zveřejníme koncem září.

Konečné pořadí turnaje:

1. Česká republika
2. Kanada
3. Maďarsko
4. Brazílie

 

 

 

Komentáře   

 
#1 J. Sládek 2013-09-09 09:29
Zítra dorazí české nohejbalové reprezentantky do Snídaně s Novou, aby se pochlubily medailemi a trofejí ze světového poháru v Montrealu! Nezapomeňte se dívat zítra v 6:50 na TV Nova.
 
 
#2 J. Sládek 2013-09-09 16:01
Zítra dorazí české nohejbalové reprezentantky do Snídaně s Novou, aby se pochlubily medailemi a trofejí ze světového poháru v Montrealu! Nezapomeňte se dívat zítra v 6:50 na TV Nova. Bude pak ještě někdy kolem osmé druhý rozhovor.