Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Nohejbalisté reprezentují v Montrealu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Sobota, 17.08.2013

2013 montrealsp 01(Montreal, Kanada) Na pozvání kanadských pořadatelů odletěla česká reprezentační výprava do země javorového listu, aby prezentovala náš sport místnímu publiku. Hlavní akcí kanadské mise je účast na světovém poháru v Montrealu. Turnaj se týká jak mužské, tak ženské reprezentace. Z dějiště nám průběh akce přibližuje JIŘÍ SLÁDEK, generální sekretář EFTA.

Pátek

Světový pohár v kanadském Montrealu je bezesporu nejvýznamnější událostí mezinárodního nohejbalu v roce 2013. Dvoudenní turnaj proběhne tento víkend. Do největšího města Kanady přijíždějí nohejbalisté postupně. Už 14 dní zde trénují a propagují nohejbal reprezentanti ČR a Slovenska, o týden později dorazil český národní tým žen doplněný o Kamila Kleníka, Vlastimila Stehlíka a Jiřího Sládka, kteří budou pomáhat místním pořadatelům s organizací turnaje. Včera a dnes dorazily do Montrealu také reprezentace Maďarska, Jižní Koreje a Francie. Všichni účastníci jsou ubytováni v příjemném hotelu Ruby Foo’s, na půli cesty mezi letištěm a Stade Uniprix, kde se světový pohár uskuteční. Národní tým ČR se pravidelně věnuje tréninkům a exhibicím na místních sportovních akcích a školách. Nejzajímavější byla exhibice na tenisovém Rogers Cupu, kde se poté hráči potkali třeba s Tomášem Berdychem nebo s Martinem Havlátem. Volný čas tráví hráči laděním formy v hotelové posilovně nebo poznáváním krás druhého největšího města Kanady. Velmi zajímavá byla návštěva místního Olympijského parku. Hlavní stadion dokáže pojmout až 70 tisíc diváků a z jeho věže je opravdu nádherný výhled po celém Montrealu. Za vidění rozhodně stojí také bazilika Notre Dame nebo starý montrealský přístav, který dnes slouží jako turistické centrum a promenáda.

Hlavním dějištěm světového poháru bude Stade Uniprix. Tenisový komplex nabízí celkem kurtů s betonovým povrchem, včetně dvanáctitisícového centr kurtu. Náš turnaj se odehraje na kurtu číslo 1, který má velmi solidní kapacitu cca 3 500 diváků. Kanadští organizátoři velmi dobře pracují s médii. Za posledních 14 dní se nějaký rozhovor či upoutávka objevily snad na všech místních televizních stanicích a pozadu nezůstávají ani rádia a tisk. Například v pořadu Morning News Montreal se moderátor dozvěděl spoustu nových informací o nohejbalu. odkaz

Dnes v 10:30 místního času (16:30 SELČ) proběhne na Stade Uniprix tisková konference za účasti všech týmů a poté si hráči budou moct otestovat nově položený a nezvyklý povrch (umělá tráva, více v další reportáži). Turnaj samotný začne v sobotu ve 12 hodin místního času a zápasy v základních skupinách budou pokračovat až do 17 hodin. V neděli pak od 12:30 začnou zápasy o umístění a vrcholem budou finále žen (15:00) a mužů (16:00). O průběhu turnaje vás budeme aktuálně informovat v diskuzi na Nohec magazínu nebo na našem profilu na síti Facebook. Po tiskové konferenci se vám přihlásíme s dalšími dojmy a informacemi z nohejbalového Montrealu.

2013 montrealsp 02Sobota

Antuka, palubovka, taraflex – to vše už si reprezentanti v nohejbalovém světě vyzkoušeli. Letos ale poprvé otestovali nový druh povrchu, a to umělou trávu páté generace. Povrch pro světový pohár má o něco kratší vlákna než standardní fotbalový trávník, i tak je ale odskok míče trochu jiný než na obvyklých površích. Hráči se po tiskové konferenci proběhli po hřišti a odehráli dva ukázkové sety pro zástupce médií. Dle předvedeného výkonu si národní týmy určitě na nový povrch rychle zvyknou. Umělá tráva je navíc ideální pro akrobatické nohejbalové prvky, což jistě ocení především korejští nohejbalisté a také Francouz Julien Merciér, který je svými „nůžkami“ všeobecně známý.

Tisková konference a představení týmů proběhlo přímo na prvním kurtu Stade Uniprix. Nástupu družstev přihlíželo cca 5 televizních štábů, včetně největší kanadské televize CTV. Hráči pak byli k dispozici pro krátké rozhovory pro televizi i píšící novináře z místního tisku. Nejžádanějšími respondenty z týmu ČR byli Jan Vanke a Jiří Doubrava, ze zahraničních hráčů pak novináři nejčastěji zpovídali Jána Brutovského a Juliena Merciéra, kteří jsou díky znalosti francouzštiny pro kanadská média ideálními kandidáty pro rozhovor. Za UNIF poskytovala rozhovory generální sekretářka Zuzana Viňanská, jež plynule ovládá oba kanadské úřední jazyky.

Odpoledne si hráči naplno vyzkoušeli hrací plochu při zhruba půlhodinovém tréninku. „Klepáky se na trávě moc neodrážejí, ale kraťasy jsou naopak velmi účinné. Přizpůsobíme tomu taktiku,“ přiblížil záměr reprezentačního mužstva Jan Vanke. Trenér družstva žen byl volbou povrchu celkem překvapen. „Míče se tolik neodrážejí, což u mužského jednodopadového nohejbalu není až takový problém. Jenže u žen to určitá komplikace je. Hráčky si musejí zvykat na jiný odskok míče a mezihra je složitější. Ale děvčata se s tím nějak určitě poperou,“ míní lodivod ženského národního týmu Jiří Šmejkal. První pohárový den začíná ve 12 hodin místního času (18:00 SELČ) a nejnovější informace můžete sledovat na profilu Český nohejbal na síti Facebook nebo zde ve fóru Nohec magazínu.

 

 

 

Komentáře   

 
#1 Jiří Sládek - Kanada 2013-08-18 18:05
SP Kanada - den první: Češi postupují beze ztráty

První den světového poháru se z českého pohledu vydařil na jedničku. Rozhodující však bude nedělní program, kde bude hlavním tahákem zápas mužských národních týmů ČR a Slovenska.

Na první kurt montrealského Stade Uniprix si našlo první den cestu cca 700 diváků, kteří po celou dobu nohejbalisty bouřlivě povzbuzovali. Z hlediska organizace probíhá světový pohár zatím naprosto hladce.

Národní tým žen nastoupil proti Brazílii, kterou porazil ve dvou setech 11:7 a 11:3. Brazilský útok nebyl příliš důrazný, ale soupeřky potrápily naše děvčata hlavně neobvyklým blokováním tělem. Druhý set ale byl už jasnou záležitostí kvarteta Řezáčová, Červenková, Fischerová, Cibulková. Dnes čekají Češky dva zápasy, a to proti domácí Kanadě a oslabenému Maďarsku. Výsledky všech utkání se započítají do tabulky, z níž poté vzejde celkové pořadí turnaje žen.
 
 
#2 Jiří Sládek - Kanada 2013-08-18 18:09
Reprezentace mužů včera vybojovala dvě přesvědčivá vítězství. V prvním utkání byl soupeř z Jižní Koreje velice kvalitní především v defenzivě. Ale zkušenosti byly na straně trojlístku Vanke, Pelikán Kokštein, a tak si naše sestava pohlídala vítězství (2:0) 11:9, 11:6.

Druhým sobotním zápasem našeho výběru byl duel s Kanadou. Do zápasu nastoupil čerstvý Jiří Doubrava a na lavičku náhradníků se posadil Jan Vanke. Kanaďané byli velmi zklamaní těsnou prohrou s jihokorejským týmem, a tak nekladli výraznější odpor. Doubrava měl na útoku velmi ulehčenou situaci a doslova rozstřílel domácí reprezentaci 11:1 a 11:3.

Systém turnaje je v kategorii mužů poněkud odlišný. Po základních skupinách si proti sobě zahrají poslední týmy o páté místo, druhé týmy o bronz a vítězové skupin o celkové první místo.
 
 
#3 Jiří Sládek - Kanada 2013-08-18 18:12
Češi svou skupinu s přehledem vyhráli a jejich soupeřem bude výběr Slovenska (sestava Brutovský, Bertko, Makara, Hulín, Žigala). Náš východní soused si připsal skalpy Francouzů (11:4, 11:9) a Maďarů (11:8, 11:6). Slováci jsou zdá se v dobré formě, a tak se můžeme těšit na napínavou bitvu o zlaté medaile. Ta by měla vypuknout cca v 16 hodin místního času (22 hodin SELČ).

Včerejší program zhodnotil ve videorozhovoru pro Český nohejbal prezident ČNS Kamil Kleník - https://www.facebook.com/photo.php?v=10200274631496089

O dalším průběhu vás budeme informovat na facebookovém profilu Český nohejbal a zde ve fóru Nohec magazínu.
 
 
#4 M.Šnídl 2013-08-18 21:44
I pokud počítám posun času, tak to ještě hrají???
 
 
#5 Jiří Sládek - Kanada 2013-08-19 00:46
Mrkněte do fóra, tam jsme informovali hned po skončení zápasu.
 
 
#6 Jiří Sládek - Kanada 2013-08-19 00:49
V době přidání Vašeho komentáře se ještě hrálo. Turnaj skončil cca v 17:30 místního času, což při posunu o 6 hodin dělá 23:30 SELČ.
 
 
#7 marek slaběňák 2013-08-19 19:07
Hm tak to je smutné že nás Slováci porážej i bez Perunů.Svaz už by se měl konečně zamyslet jak zavést jeden dopad do ligy.Za pár let se může stát že budem rádi i za bronz.
 
 
#8 petr 2013-08-19 21:32
souhlasim s Markem, v takovehle sestavě by se Slovaci porazit měli. Hlavně pro nového trenéra to mohla být fajná premiera. Tak snad příště
 
 
#9 Vacek 2013-08-20 13:13
Možná by se měli Slováci v takovéhle sestavě porážet ale na to by sme museli mít taky nějakou sestavu mi. Neveřám tomu, že si Gulda tuhle sestavu sám vybral. To by musel byt na hlavu.Sam jako vyborny hrač ví, že na jeden dopad potřebuje nejvíc pořádné polaře a hlavně nahravače. Tohle byl opět nějaký zajezd zasloužilích svazových přátel kde šlo vo to, jestli umí všicky anglicky a ne jestli umí hrát nohejbal. Ostuda jak Brno a v mých očích ztráta dlouho očekavané suverenyty.
 
 
#10 Vacek 2013-08-20 13:14
Suverenyty trenéra Guldy. Pardon.
 
 
#11 Petr 2013-08-20 17:57
Řekl bych že tady nešlo jenom o výsledek. Spíš to byla propagace nohejbalu v Americe. Bylo by hezké Slováky porazt, tak příště.
 
 
#12 FURT 2013-08-21 21:08
Furt stejný hráči furt druhé místo...
 
 
#13 Vacek 2013-08-28 13:48
Bude take nějaky vyjadřeni trenéra Guldy k tomu velkolepymu uspechu v Kanadé? To tak bude zvykem, ze na ty nejlepsi zajezdy budou jezdit zaslouzily kamaradi pod vedenim GENERALNIHO tajemnika a nejlepsi budou doma? Delate nam peknou ostudu. Do Kosic si asi bude moct vybrat koho bude chtit a na lepsi vypravu to asi urci zase manazeri.
 
 
#14 J. Sládek 2013-08-28 15:11
Dobrý den,

v tomto pořadu oznámil Petr Gulda nominaci na tento turnaj. http://www.ceskatelevize.cz/porady/10127554193-na-slovicko-s/313297370230003-tema-pro-hosty-petra-kubaska/

Nominaci určuje trenér reprezentace, nevím, že by mu do této pravomoci někdo zasahoval.

Na nominaci můžete mít svůj názor, ale mně se zdála v pořádku. Škoda, že se nemohl zúčastnit Pavel Kop, ale jak jsem již psal, kanadská ambasáda nám v tomto případě nevyšla vstříc. Kdo měl podle vás jet reprezentovat?

Redakce Nohec magazínu určitě brzy požádá trenéra Guldu o rozhovor.

K vámi zdůrazněnému titulu generální sekretář. Je to termín odvozený z angličtiny (general secretary) a používá se pro administrativní pracovníky. Slovo "general" v angličtině také znamená "všeobecný". Je to jen překlad. Generálního sekretáře má většina mezinárodních sportovních organizací, Fotbalová asociace ČR, Český svaz ledního hokeje atd.
 
 
#15 J. Sládek 2013-08-28 15:19
V Kanadě bylo mým úkolem jednat o dalším rozvoji nohejbalu na americkém kontinentu a o pořádání dalších mezinárodních akcí. K tomuto tématu brzy prostřednictvím NM zveřejním další článek.

Také jsem zpracovával informační servis pro české i evropské fanoušky, kteří dle reakce na facebookovém profilu ČNS servis hojně využívali a i přes časový posun sledovali.

Zkuste přispět nohejbalu i něčím jiným, než osočováním v diskuzích. Pojďte pracovat pro nohejbal, dveře ČNS i mezinárodních organizací jsou otevřené lidem s chutí do práce a dobrými nápady.

Přeji hezký den.
 
 
#16 M.Šnídl 2013-08-28 23:11
To, že měl být v týmu dalším účastníkem "třetí"smečař Pavel Kop, je jen důkazem o nekoptenenci trenéra repre. Nic proti Kopíkovi, s ním to nemá nic společného a pro mě je to pan bomber, ale trochu kluci na svazu zapoměli, že hru na jeden dopad dělají dva polaři nahrávači a jeden smečař.
Člověk, který složí pětičlený tým ze tří smečařů nemá jakon šéf na trenérské lavičce opravdu co dělat.
Je mi to líto, od začátku jsem si velmi přál Petra Guldu jako trenéra repre, který si budec stát za svým. Škoda.
 
 
#17 trenér 2013-08-29 09:37
Nechci hájit Guldu. Jistě se umí obhájit sám.
Ono ale opravdu nastoupilo a hrálon trio dvou polařů-nahrávač ů a jeden sněčař. Nebo někdo viděl na záznamu dva bijce současně?
Dotaz výše spíše měl znít proč nebylo nominováno více polařů a nahrávačů na jejich ostré otestování jednododových schopností. Gulda je stále pan trenér, ale najít vhodné typy pro jednoskok, který u nás zřejně nikdo kvalitně neumí je bez jeho zakomponování do extraligy nemožné, zakomponování aspoň jednou dvojkou a trojkou.