Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Kanadská reprezentační mise Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 02.08.2013

2013 montreal 01(Praha) Loňská mistrovství světa mužů, žen, juniorů přinesla rekordní účast zemí. Zatímco na hřištích se činili hráči, v zákulisí jednali činovníci. Po vystoupení z FIFTA se pod hlavičkou nové světové federace UNIF snaží čeští zástupci navázat na to dobré z minulosti a jejich hlavním záměrem je co nejpočetnější příliv nových zemí ze všech kontinentů. Připomeňme, že šampionátů v loňském roce se zúčastnili i zástupci z Jižní Koreje či Kanady. A byli to právě kanadští vyslanci, kteří se rozhodli podat pomocnou ruku při propagaci našeho sportu. Více o mezinárodních akcích, kterých se účastní i český výběr, prozrazují svazový viceprezident JIŘÍ DOUBRAVA a generální sekretář EFTA JIŘÍ SLÁDEK.

"Prosincového mistrovství světa v Nymburce se jako pozorovatelé nohejbalových/futnetových poměrů objevili kanadští pořadatelé světových turnajů v beachsocceru, aby se na vlastní oči přesvědčili o atraktivitě futnetu. Na MS se jim náš sport zalíbil natolik, že se v průběhu letošního roku rozhodli uspořádat první světový pohár ve futnetu na americkém kontinentu, konkrétně v kanadském Montrealu v provincii Quebec. Hrát se bude v disciplíně trojic za účasti šesti zemí v mužské kategorii a čtyř zemí v kategorii žen. Turnaj se odehraje během víkendu 17.-18.8. ve svatostánku kanadského tenisu, kde se o týden dříve koná tenisový turnaj ATP Masters Rogers Cup. V rámci tohoto tenisového turnaje se odehrají exhibiční utkání mezi národními týmy České republiky a Slovenska. Další atraktivní exhibici obstarají samotní hráči z okruhu ATP, kteří nastoupí proti kanadskému futnetovému výběru. Tyto exhibice se odehrají 3. a 4.8. A právě z tohoto důvodu se česká výprava musela rozdělit na dvě skupiny. V první skupině jsou kromě trenéra mužů Petra Guldy hráči, konkrétně Radek Pelikán, Jan Vanke, Michal Kokštein, Jiří Doubrava a slovenský internacionál Richard Makara. Všichni jmenovaní budou aktéry zmiňovaných exhibicí a odlétají z ruzyňského letiště v pátečním dopoledni. Druhá neméně početná skupina čítá trenéra ženské reprezentace Jiřího Šmejkala, hráčky Lucku Fisherovou, Lenku Cibulkovou, Olgu Řezáčovou a Katku Červenkovou. Na pozvání kanadských pořadatelů se k druhé hráčské části výpravy připojí i zástupci mezinárodní organizace UNIF Kamil Kleník, Vlastimil Stehlík a Jiří Sládek. Odlet je plánován na 12.8. Návrat do Prahy je plánován na úterý 20.8. Díky velkorysosti pořadatelů jsou veškeré cestovní a ubytovací náklady celé výpravy hrazeny z rozpočtu turnaje, což byla jedna z nezbytných podmínek ze strany ČNS při rozhodování o účasti na tomto podniku. Všichni členové výpravy se těší na turnaj, který bude jiště zajištěn na velmi vysoké úrovni a bude hrán přímo na centrálním dvorci Uniprix Stadium, tedy na stejném místě, kde současné tenisové legendy o týden dříve zakončí přípravu na tenisové US Open," osvětlil program mise Jiří Doubrava.

2013 montreal 02"Nohejbalový světový pohár, který Kanaďané nazývají Mondial Soccertennis, je první oficiální nohejbalovou akcí na kanadském území a zároveň nejvýznamnější událostí našeho sportu mimo Evropu za posledních několik let. Turnaj pořádá pod záštitou mezinárodní nohejbalové unie UNIF firma Cadima Sports Group, která se soustředí hlavně na footvolley a plážový fotbal. Díky intenzivní komunikaci a spolupráci s UNIF se za poslední rok jejich portfolio rozšířilo i o nohejbal, který by nyní rádi podrobně představili kanadské veřejnosti. Už 3. a 4. srpna zažije nohejbal svou kanadskou premiéru, a to při exhibičních utkáních české a slovenské reprezentace v rámci tenisového turnaje ATP Rogers Cup. Exhibic se zúčastní také populární tenisté a hráči hokejového celku NHL Montreal Canadiens. Naplánováno je také několik dalších menších exhibic na různých místech Montrealu a nebudou chybět ani společné tréninky s domácím týmem Kanady. Kromě reprezentantů ČR se v mužské kategorii světového poháru zúčastní Slovensko, Maďarsko, Francie, Jižní Korea a Kanada. V ženské kategorii se o vítězství budou bít výběry ČR, Brazílie, Maďarska a Kanady. Úkolem nás funkcionářů bude působení v organizačním výboru turnaje a dojednávání budoucí možnosti spolupráce a rozvoje se zástupci Kanady i dalších zúčastněných zemí. Jejich prostřednictvím vám také budeme přinášet nejaktuálnější zprávy přímo z místa dění. Sestavu doplní Vlastimil Stehlík, který zajistí proškolení tamních rozhodčích a po dobu turnaje bude pracovat jako technický ředitel. Minulý týden se uskutečnila tisková konference k tomuto turnaji. Na oficiální internetové stránce http://www.soccertenniscanada.ca/ najdete informace o účastnících, programu a také atraktivní fotky a videa z předchozích nohejbalových akcí. Z dostupných materiálů je zřejmé, že Kanaďani berou organizaci tohoto nohejbalového svátku opravdu vážně a chtějí představit nohejbal co největšímu počtu diváků. Pro rozvoj nohejbalu i mimo evropské země by takový silný a spolehlivý partner byl velkým přínosem. Doufejme, že organizátorům elán vydrží. Oběma našim reprezentačním družstvům přejeme hodně štěstí a úspěchu na světovém poháru i při propagaci nohejbalu," řekl Jiří Sládek.

 

 

Komentáře   

 
#1 lada888 2013-08-02 09:16
Konečně se něco děje, jen tak dál. Celkem bych uvítal, aby i v ČR se konalo více exhibicí se známými lidmi (třeba sportovci z jiných sportu), herci atd... aby se nohejbal či futnet stával více mediální značkou než je ted.
 
 
#2 Persching2 2013-08-02 18:29
Byl jsem v r. 2008 na MS v Nymburku(ce) a co předvedl při exhibici koulař Machura, to jsem koukal. Možná je někde záznam.
 
 
#3 Petr 2013-08-02 19:53
Machurovci táta a syn hráli taky tenkrát v Praze. Byla to exhobice. Jestli se nepletu tak Bicanův memoriál, rok už si napamatuju. Ale dřív. Táta nebyl špatný, syn výborný a smečoval slušný děla. Běželo to taky v telce.
 
 
#4 Persching2 2013-08-07 07:03
Je docela možné, že to mám pomotaný a bylo to v TV, jak píšeš Ty. Každopádně např. na síti napřáhl na smeč z voleje, promáchnul a fouknul to tam po dopadu. Zkušeně.