Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Po Šmejkalovi přebírá žezlo Gulda Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Sobota, 04.05.2013

2013_trenermuzu_01(Modřice) Hodně zajímavá témata byla na programu výjezdního zasedání Výkonného výboru ČNS. Nepochybně největší pozornost byla zacílena na volbu trenérů českých národních týmů mužů, žen a juniorů. Dva z nich své lodivody mají. Tím novým je loňský juniorský trenér Petr Gulda, který se ujme své role u mužů. U žen se nic nemění, Jiří Šmejkal pokračuje dále. Juniorka si po vyřazení (nesplnění podmínek) Davida Bošky na svého trenéra musí počkat. Třaskavým tématem bylo také odvolání oddílu SKN Žatec proti kontumaci extraligového utkání s Karlovými Vary, jemuž bylo vyhověno v plném rozsahu (vč. zdůvodnění bude zasláno účastníkům řízení).

I přes jednoznačný výsledek volby národního trenéra mužského výběru (5:0) prezident ČNS KAMIL KLENÍK ocenil kvality obou kandidátů. "Oba trenéři, jak vítězný Petr Gulda, tak poražený Jan Buddeus, působili velice fundovaně. Svými vyjádřeními a vizemi prokázali, že jsou skutečnou špičkou dnešní nohejbalové scény. Je mi líto, že vyhrát mohl jen jeden. To, že to nakonec skončilo jednoznačně 5:0, mě docela překvapilo. Nemyslím si, že to vystihuje rozdíl mezi kandidáty. Díky výsledku ale zřejmě nebudou mezi členy výboru větší diskuze, kdo jak volil. U ženského výběru se situace změnila tím, že den před jednáním přišla zpráva od druhého kandidáta, Jana Zrubeckého, který se kandidatury vzdal z rodinných a pracovních důvodů. Jediným kandidátem tak zůstal poslední trenér ženského týmu Jiří Šmejkal. Byl zvolen všemi hlasy. U juniorky po vyřazení jediného přihlášeného kandidáta nebylo co řešit. Proto jsme zvažovali, jak dál, Oslovili jsme s nabídkou poraženého finalistu z volby mužského trenéra Buddeuse, ale ten odmítl. Proto budeme oslovovat další možné trenéry a na konci roku bychom rádi vypsali nové výběrové řízení.

Hodně černý den zažil trenér JAN BUDDEUS. Hned dvakrát se musel sklonit před svým trenérským rivalem z Modřic. Dopoledne s ním prohrál souboj o post trenéra mužského národního týmu, odpoledne pak i extraligový souboj na kurtech. "Pochopitelně se s tím musím vnitřně vypořádat. Přiznám se ale, že jsem porážku trochu od listopadu očekával, i když ne tak jednoznačnou. U národního týmu jsem strávil tři roky a byly to pro mě cenné zkušenosti, o kterých jsem si myslel, že zúročím dále. Byla mi sice nabídnuta pozice u juniorů, ale dopředu jsem avizoval, že to není moje parketa a odmítl jsem. Petrovi ale rozhodně nazávidím. Přeji mu to a doufám, že bude stejně úspěšný, jako na klubové úrovni i jako s juniorkou."  

2013_trenermuzu_02Vítěz je jen jeden a tím je v tomto případě PETR GULDA. Po úspěších na extraligové úrovni a s českou juniorkou míří o stupeň výše. "Nebudu lhát, je to příjemný pocit. Vést národní tým mužů je vrchol kariéry pro každého trenéra. Je to ale velká odpovědnost, práce, starosti. Šel jsem do toho s tím, že bych rád vrátil český tým na pozice světových a evropských mistrů. To, že jsem zvítězil 5:0, mě zaskočilo. Nemyslím si, že by rozdíl mezi námi byl takový. Mojí předností zřejmě hlavně byly dosažené výsledky v extralize i u juniorky. Cítím určitou důvěru svazového vedení i hráčů. Nebude jednoduché skloubit výkon funkce reprezentačního a klubového trenéra. Kolega Buddeus by na tom byl stejně. Souběh těchto pozic ale považuji za normální. Dobří trenéři jsou kluby žádaní a aby trenér vedl jen jednu či dvě akce za rok je divné. Naopak si myslím, že trenér, který je každý týden v sezóně pod permanentním tlakem, je lepší. V Modřicích ale hráči jásat nemusí. Rozhodně u mě nebudou mít žádné výhody. Naopak na ně budu tvrdší, než na rovnocenného hráče z jiného klubu. A pokud by s tím nastaly nějaké problémy, jsem schopen ukončit klubovou pozici. Vše se bude hlavně odvíjet od mých výsledků s národním týmem."

 

Komentáře   

 
#1 ... 2013-05-06 00:54
Takže je jasný že si ho tam bota protlačil, skvělý
 
 
#2 ...hmmm 2013-05-06 07:26
Gulda je určitě dobrý trenér, ale na druhou stranu s tím co má k dispozici by vyhrával úplně každý a na MS jun. to samé, tam by Slováky zachránil jen jednoskok.
Po takovémhle hlasování je asi jasný, že Šmejkal ovládá reprezentace pevnou rukou a kdo se mu znelíbí, nemá šanci.
 
 
#3 Laďa S.e 2013-05-06 08:05
hoši, když hlasování skončí 5:0 tak je to o vagon !
 
 
#4 Petr 2013-05-06 10:09
Rozdíl mezi nima by normálně nebyl tak veliký. Už o tom bylo dávno rozhodnutý dopředu, proto 5:0. Guldu si tam vytáhnul Bota když se vědělo že skončí. Bude mu za to loajální. Budeus by nebyl. 5:0 nepřekvapuje. Výkonný výbor tak hlasuje vždycky je jedno o čem. Jestli se Gulda nechá maniuplovat - jeho konec.
 
 
#5 M. ŠNÍDL 2013-05-06 10:26
To by člověk brečel nad národem nohejbalovým. Ještě ani nepřebral nový trenér funkci a už je minimálně podezřelý, že předchozí výsledky jeho práce přišli sami od sebe a dokázal by to snad úplně každý. Zřejmě asi jako by každý dokázal být tak skvělým hráčem jako býval a posléze výborným trenérem, jakým je. Já jsem s jeho volbou spokojený a gratuluji. Na druhou stranu si vážím profesionálního přístupu Honzy Budeuse,když odmítl trafiku od svazu v podobě trenéra juniorky, neboť jak sám již dříve prohlásil, nemá s mládeží žádné zkušenosti a o mladých hráčích ani přehled. To jen svědčí o pokračujícím tragickém přístupu svazu k mládeži, prostě to někomu vrazit, ať je pokoj.
 
 
#6 Pepe 2013-05-06 10:50
Dokud bude držet Kleník ochranou ruku nad takovými lidmi jako je Šmejkal, tak se to požene jen do pekel a veškerá Kleníkova snaha přijde vniveč. Bude to jeho pohromou, že se Šmejkala nezbavil když měl příležitost!
 
 
#7 Antonín Stehlík 2013-05-06 15:32
Mílo, já bych trochu polemizoval. Nazvat reprezentační vedení juniorky jako trafiku, to už je odvaha. To jsou totiž ti kluci, kteří za pár let budou v dospělé reprezentaci anebo, pokud budou mít špatné trenéry a nebo "trafikanty" také nebudou...
 
 
#8 M. ŠNÍDL 2013-05-06 22:15
Tondo, špatně si pochopil můj příspěvek a nebo jsem ho špatně napsal, ale já myslím, že je to všem jasné.
Honzovi Budeusovi byla nabídnuta trafika v podobě trenéra repre juniorů. Honza jí profesionálně odmítnul.Já se pozastavuji ned tím, jak jí mohli nabídnout někomu, kdo o mládeži nic neví.To snad z toho vyplynulo naprosto jasně.Pro mně to není trafika, to je jen pro ty, co jí tak lehkovážně nabízejí někomu, kdo o tom nic neví.Myslím, že jsme si pouze nerozuměli. Ahoj.
 
 
#9 A. Stehlík 2013-05-07 09:22
Ty jsi to špatně napsal a já špatně pochopil... :-)
 
 
#10 Petr 2013-05-10 08:36
Chtl bych se někoho ze svazu zeptat, jestli teda odpoví. Když STK potrestala rozhodčí za špatné rozhodnutí v zápase Varů se Žatcem tak jestli bude i STK potrestaná za špatné rozhodnutí? Platí v nohejbale stejný metr pro všechny?
 
 
#11 Antonín Stehlík 2013-06-12 17:03
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10127554193-na-slovicko-s/313297370230003-tema-pro-hosty-petra-kubaska/