Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Pelikán věří týmu více než jindy Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 03.12.2012

2012_msmpred_01(Nymburk) Rekordní počet 21 zemí se představí na světovém šampionátu mužů v Nymburce. Česko, Slovensko, Maďarsko, Švýcarsko, Francie, Rakousko, Bulharsko, Dánsko, Anglie, Baskicko, Německo, Irsko, Moldavsko, Polsko, Švédsko, Ukrajina, USA, Kanada, Jižní Korea, Kamerun, Kostarika, to je vizitka dvouleté práce nové mezinárodní federace UNIF. Věřme tedy, že pohled na některé účastníky z exotických zemí nebude z české divácké obce tak kritický, jak dosud a možná někteří účastníci překvapí nejen sebe. Uvidíme.

Šampionát začíná v pátek 7.12. a končí v neděli 9.12. Nedělní finálové boje proběhnou před kamerami České televize (přímý přenos ČT Sport, od 14:40). Už ve čtvrtek však realizační týmy musí nahlásit nominaci do jednotlivých disciplín. Včetně českého trenéra Jiřího Šmejkala. Ten se rozhodl nominovat celkem osmičku hráčů a dva náhradníky.

Nominace ČR: Radek Pelikán (kapitán), Pavel Kop, Petr Topinka, Jakub Mrákava (všichni Modřice), Ondřej Vít (Žatec), Jiří Doubrava (Šacung), Jan Vanke (Karlovy Vary), Karel Hron (Žďár nad Sázavou). Náhradníci: František Kalas (Šacung) a Michal Kolenský (Čelákovice).

2012_msmpred_02Nominaci do jednotlivých disciplín trenér Šmejkal úzkostlivě tají, ve čtvrtek však stejně musí s pravdou ven. Podle postů jednotlivých hráčů je však zřejmé, kdo do které disciplíny náleží, byť minimálně u dvou z nich může být vše jinak. V jednotlivcích by překvapilo nasazení Víta za Hrona, při vší úctě Hron zatím jiné než singlové uplatnění v národním týmu nemá. Ve dvojkách má nepochybně jistotu duo Mrákavy s Pelikánem a doplní je jeden dlouhý hráč (Kop nebo Doubrava). Podle dosavadních vyjádření to bude spíše ten druhý. Ve trojkách pak trenér avizoval změnu herního stylu podle slovenského vzoru. A tady je situace nejméně jasná. Trenér může vsadit na jednoho dlouhého hráče, dva univerzály a dva ryzí nahrávače, či na dva dlouhé hráče, dva univerzály a jen jednoho ryzího nahrávače, či na některou další kombinaci. Nechme se tedy překvapit, s čím Šmejkal na soupeře vyrukuje.

Poprvé v roli kapitána povede český nároďák do boje RADEK PELIKÁN. Netají se tím, že by rád svůj tým na konci šampionátu viděl pózovat s trofejí, určenou nejúspěšnější zemi šampionátu. "Do funkce kapitána letošního výběru mě nominoval trenér Šmejkal a ostatní hráči s touto volbou souhlasili. Není to pro mě žádné nóvum, tuto funkci vykonávám tři roky v Modřicích. Našemu týmu věřím a troufnu si říci, že více, než jindy. Opravňuje mě k tomu velmi kvalitní příprava, na kterou jsme letos měli dost času po skončení soutěží. Také jsou zde někteří noví hráči a podle mě se to dost projeví na dříve hodně kritizované mezihře. Na to, stát se nejúspěšnější zemí, bude potřeba jediná věc, získat dvě zlaté medaile. Věřím nám určitě nejvíce ve dvojkách, tam Slováky umíme porážet. Ve trojkách jsme sice snad na jeden dopad nikdy Slováky neporazili, ale letos to přijde. Bez šance nejsme ani v jednotlivcích, ale tam je naděje získat zlato vždy nejtěžší. Myslím si, že nám hodně pomůže domácí prostředí. Přece jen se nám pak hraje jinak, než když někde v cizině na nás přijde pár desítek lidí," řekl.

 

Komentáře   

 
#1 divák 2012-12-09 21:18
Kapitáne Pelikáne. Méně chlastání a více pokory :-)