(Modřice) Trochu utajeně proběhlo o předposledním listopadovém víkendu soustředění české reprezentace, jež bylo původně naplánováno před přesunutý šampionát v Praze. Reprezentační trenér PETR GULDA připravil speciální program, který mu dal šanci poznat, jak na tom aspiranti národního dresu po sezoně jsou. Prostředí nové Městské haly v Modřicích vytvořilo pro celou akci ideální podmínky.

Na jihu Moravy se hlásila desítka pozvaných borců: Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk (oba MNK mobilprovás Modřice), Ondřej Vít (SKN Žatec), Jan Vanke (SK Liapor WITTE Karlovy Vary), Jiří Kalous, Milan Kučera (oba TJ AVIA Čakovice), Michal Kolenský, Vojtěch Holas (oba TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice), Pavel Kop (TJ Sokol Holice) a nováček David Majštiník (NK AUSTIN Vsetín). Reprezentačního kormidelníka jsme se po skončení kempu zeptali na jeho dojmy a hodnocení.

Pane Guldo, co bylo účelem soustředění?

Po loňské sezóně, která prakticky byla zrušena a ani národní tým neměl žádný sraz, jsem ocenil, že jsem mohl mít širší kádr pohromadě. Hráči si zase po čase přičichli k odlišné jednodopadové hře. Chtěl jsem po loňské odmlce vidět, jak na tom hráči s jedním dopadem jsou. Myslím, že i pozvaní kluci byli rádi, že se sešli. Měli možnost spolu  kvalitně potrénovat i posedět.

Jaká byla po skončení ligových soutěží jejich forma?

Je jasné, že někteří z nich dlouhou dobu netrénovali v závislosti na tom, kdy jejich tým skončil v play-off extraligy. Čekal jsem, že to bude na prvním tréninku hodně divoké a špatné. Byl jsem však příjemně překvapen, jak to po zhruba hodince hry bylo kvalitní.

Jaký byl program?

Dopolední blok v sobotu jsme věnovali trojicím, odpoledne se to rozfázovalo na jednotlivé disciplíny. V neděli dopoledne se opět začínalo singlem a potom se střídavě hrály dvojice a trojice.

2021 reprmod 03Chyběl vám ve výběru někdo?

Jediným hráčem, který měl být na reprezentačním soustředění, ale odletěl s výběrem jokgu do  Jižní Koreje, byl Zdeněk Kalous. Nahradil jej David Majštiník ze Vsetína. Ten mi mimochodem udělal hrou ve trojicích radost.

Co říkáte na „expedici Jižní Korea“?

Je dobře, že se tam prezentujeme a hráči mají možnost navštívit tuhle pro nás exotickou zemi. Navíc vím, že je snaha, aby tam bylo v budoucnu mistrovství světa v nohejbalu. Jediné, k čemu mám výhradu, je fakt, že se výběr měl asi nazvat jinak než „reprezentační výběr. Nebudí to v očích veřejnosti moc dobrý dojem. Mohl to být například „výběr extraligy“, „výběr jokgu“ nebo nějak podobně.

V zákulisí se mluví o tom, že by Modřice měly hostit Světový pohár klubů. Můžete prozradit víc?

Po zisku mistrovského titulu v extralize družstev nás v Modřicích napadla myšlenka, že bychom mohli po nějaké době uspořádat vrcholnou mezinárodní akci klubů. Oslovili jsme vedení města Modřice a dostali  zelenou k vyjednávání s kluby z federace UNIF. Takže pokud bude zájem ve světě, na konci května bychom mohli v Modřicích přivítat elitní kluby z jednotlivých zemí. Momentálně jsme oslovili prezidenta UNIF a ČNS Kamila Kleníka, aby to v zahraničí projednal. Rádi bychom měli do konce roku jasno. Samozřejmě záleží také na tom, jaká bude situace s ohledem na protikoronavirová opatření.

Modřice jsou v pořádání nohejbalových akcí poslední dobou hodně aktivní. Co na to radnice?

Místní radnice je prakticky naším generálním partnerem a sponzorem. Máme vytvořeny skvělé podmínky a jsme za to moc rádi. Nový areál poskytuje možnosti pořádat kvalitní nohejbalové akce. Protože víme, že v minulosti bylo jen málo klubů ochotno akce pořádat,  pustili jsme se do toho  s vervou a vedení města se k tomu staví velmi kladně. 


Komentáře   

#3 Hans 2021-11-26 12:13
Příště si vem Rosenberka s Pospíšilem a můžete jed reprezentovat ....
Citovat
#2 Hans 2021-11-26 06:58
Guldo,Guldo
Citovat
#1 Lee Kim 2021-11-24 06:31
Vy reprezentujete nohejbal nebo futnet?
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři