(Praha) Dva nejcennější kovy a jedno čtvrté místo ze slovenských Michalovců bude na víkendovém mistrovství světa obhajovat ženská reprezentace. Šampionát se koná od pátku 8. října do neděle 10. října ve španělském přímořském letovisku Burriana. Své národní výběry přihlásilo 12 zemí, po zkušenostech ze zářijového mistrovství juniorů U21 ale zůstává otázkou, zde všechny přijedou.

Junioři můžou tiše závidět. Zatímco oni se museli na nedávný světový šampionát trmácet do Rumunska, ženy vyráží do atraktivní dovolenkové lokality s plážemi a nočním životem. Dlouholetý lodivod ženského týmu JIŘÍ ŠMEJKAL s sebou do Španělska bere půltucet hráček.  „Jedeme s omlazeným družstvem, ve kterém z těch zkušenějších zůstaly jen kapitánka týmu Lenka Cibulková a Růžena Řeháková. Když nenastanou nějaké zdravotní problémy, mám sestavy pro jednotlivé disciplíny vymyšlené následovně: Singl – Aneta Fojtíková. Do krátké dvojky budou připraveny Cibulková, Veronika Tymichová a Kristýna Plechatá. Do trojky pak Zuzana Tomšová, Řeháková, Fojtíková, Plechatá a Tymichová. Takže tři hráčky – Fojtíkovou, Plechatou a Tymichovou, obsadím do dvou disciplín.“

Jaký je cíl českého výběru? „Určitě bychom chtěli obhájit tituly mistryň světa z dvojek a trojek. V singlu je naše pozice slabší. U nás je sice už řadu let  Fojtíková bezkonkurenční, ale ve světě je v této disciplíně několik vynikajících specialistek z Rumunska, Maďarska a poslední dobou i Švýcarska. Je velmi těžké je porazit. Když to vezmu nazpátek, tak zlato ze singlu jsme brali jen v letech 2006 a 2011. Samozřejmě se s tím nechceme smířit a už loni jsme měli v Praze naplánovanou speciální delší singlovou přípravu, jenže covidová opatření ji rozmetala,“ říká Šmejkal.

2021 mszsme 03Plány reprezentačního kouče navíc trochu nabourala skutečnost, že pořadatel pozměnil původně plánovaný termín akce na dřívější. Podobně jako v případě juniorů. I proto ženy neabsolvovaly původně zamýšlené soustředění. „Z nouze jsme narychlo udělali jeden trénink v hale v Českém Brodě. U žen ale máme, stejně jako u juniorů, naštěstí výhodu, že se hraje podle stejných pravidel jako doma. Takže se zúročí dlouhodobá soutěžní příprava. Výjimkou jsou samozřejmě dvojky, kde se mezinárodní šampionáty hrají na krátké hřiště. Tady by se další adaptační kemp na tuto disciplínu hodil. Musíme se s tím ale poprat,“ krčí rameny trenér.

A kdo by tedy měl mistrovství světa změřit síly s českou reprezentací? Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko, Švýcarsko, Dánsko, Španělsko, Irák. „Přihlášeny jsou i Libanon, Pobřeží slonoviny a Mali, ale tyto země nakonec na juniory nedorazily. První devítka by však startovat měla,“ je přesvědčen Šmejkal a dodává: „Do Španělska se těšíme. Doufáme, že i po organizační stránce to bude zvládnuté podobně, jako když jsme tam byli v roce 2011 ve Vitorii u Bilbaa. Tenkrát to byla povedená akce, jen pokulhávali rozhodčí, ale tam jsme jim hodně pomohli a vyřešilo se to.“

Více informací ZDE

Plánovaný STREAM

PLAKÁT

 


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři