Reprezentace
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Nymburk) Skoro s ročním odkladem se ve Sportovním centru Nymburk konal v pořadí šestý tréninkový kemp mladších žáků U12. Tato skupina se měla sejít už na podzim loňského roku, kvůli pandemii koronaviru byla akce odložena na letošní únor. Ani tehdy se však ze stejných důvodů nemohla uskutečnit. Teprve poslední srpnovou neděli vše klaplo a nominovaní hráči mohli nastoupit ke třídennímu soustředění.

Trenéři Jiří Šmejkal a Marek Líbal přivítali v Nymburce desítku hráčů ve složení:  Michal Červenka, Jan Bálek, Antonín Blažek, Jan Zadrobílek (všichni TJ SLAVOJ Český Brod),  Tobiáš Gregor (SK Liapor WITTE Karlovy Vary), Ondřej Tolar (TJ Baník Stříbro), Matěj Mlejnek (Sokol Dolní Počernice), Tomáš Jahoda, František Dlabka a Patrik Iláš  (MNK mobilprovás Modřice). Posledně jmenovaný nahradil nemocného Matěje Sobotku (UNITOP SKP Žďár nad Sázavou).

Poté, co kluci prošli vstupním covidovým filtrem, nafasovali reprezentační oblečení. Hned po obědě je čekal první tréninkový blok. Oba trenéři během hry dvojic i trojic v různých sestavách pozorovali hráče a prováděli jejich první zhodnocení i typologické zařazení do sestav a cvičení dalších dnů. Po večeři následoval mítink s trenéry, kdy se hráči dozvěděli další program včetně zásad, jak mají po celou dobu pobytu v kempu vystupovat a jak se chovat. Druhý den ráno byl kapitánem týmu zvolen Tobiáš Gregor a kromě hry samotné proběhly i fyzické testy. Hráči byli testováni v šesti disciplínách zaměřených na rychlost, výbušnosti, obratnost i „roztahanost“. V celkovém součtu bodů zvítězil Ondřej Tolar před Matějem Mlejnkem a Tobiášem Gregorem. Třetí den proběhl modelový zápas týmů rozdělených trenéry, kde se kromě nohejbalu hrálo i jokgu, hlavičkovaná či „amerika“.  Každý tréninkový blok začínal i končil strečinkem, který vedl Marek Líbal. Po jeho konci pak hráči regenerovali ve vířivce. Během závěrečného tréninkového bloku měl trenér Šmejkal s každým účastníkem individuální rozhovor. Zde mu dal zpětnou vazbu na úroveň jeho herních činností včetně doporučení, v čem by se měl dále rozvíjet.

„Musím říci, že letošní skupina byla jako celek ve své kvalitě v rámci historie skupin U12 mimořádná a výjimečná. Chci však zdůraznit, že my na těchto kempech hráče už neučíme hrát nohejbal, ale cílem je ocenit je za  práci a nasměrovat jejich další rozvoj. Mám radost, že letos dodaly talenty nejenom tradiční velké kluby, zastoupené v projektu Tréninkových center mládeže, ale své hráče zde měly menší oddíly. Komise reprezentace na celém projektu úzce spolupracuje s komisí mládeže a já bych chtěl celé této komisi a speciálně pak Markovi Líbalovi poděkovat za spolupráci na přípravě kempu i jeho průběhu,“ zhodnotil akci trenér a zároveň šéf Komise reprezentace ČNS JIŘÍ ŠMEJKAL.

„Kluci na soustředění potvrdili kromě nohejbalové kvality i osobnostní předpoklady, díky nimž o nich budeme jistě slýchat i nadále. Vytvořili fungující kolektiv, při jednotlivých činnostech se navzájem podporovali a ve všech ohledech plnili požadavky, které jsme na ně jako trenéři kladli. Mám radost, že za námi někteří hráči chodili i mimo tréninky a ptali se na různé aspekty hry i sportovní přípravy. Věřím, že je soustředění posunulo zase o kousek dál,“ doplnil druhý z trenérského tandemu MAREK LÍBAL.