(Praha) Soutěžní ročník 2019 ještě nekončí, byť řada soutěží už zná své vítěze i poražené či je velmi brzy pozná. Dva dny před vyvrcholením tří mistrovských dlouhodobých soutěží na vlnách Vltavy v Praze proběhla první tisková konference, na které byla představena nejvýznamnější akce následujícího roku - světový mužský šampionát, konaný v čerstvě zprovozněném pražském multifunkčním centru O2 Universum.

Nejlepší nohejbalisté se o nejcennější trofej utkají za více než rok (18.-20.11.) a je tedy zřejmé, že organizátor a pořadatel touží co nejvíce uvést akci do povědomí. Novinářům v Kayak Beach Baru na otázky novinářů odpovídali prezident UNIF a ČNS Kamil Kleník, úřadující dvojnásobný mistr světa v nohejbalu Ondřej Vít, patron akce a olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda a ředitel Botas a.s. František Nestával.

"Nohejbal je sport s bohatou a dlouhou historií a je atraktivní pro diváky, kteří jej sledují naživo. Dnes už se vyvinul ve sport, který je svou dynamikou a fyzickými nároky srovnatelný s nároky jiných sportů. Očekáváme zejména rekordní počet zúčastněných zemí, na šampionátu by mělo startovat 24 zemí. Jsem rád, že se nám podařilo zajistit pěknou halu s kapacitou čtyři tisíce diváků, takže očekávám i divácký rekord. Je to první mistrovství světa, které se bude konat v Praze a já jej beru jako další krok nohejbalové funkcionářské pyramidy. Vstupenky půjdou do oběhu už letos v prosinci," řekl KAMIL KLENÍK.

"Nohejbal pro mne znamená vzpomínku na léto a chatu, kde jsem s bráchou nohejbal hrál. Na mistrovství světa v Praze se velmi těším a rád se jako nohejbalový amatér podívám, jak to hrají profíci," uvedl DANIEL SVOBODA.

"Z výčtu medailí jsem překvapen, kolik už těch zlatých máme. Není jednoduché zlato obhajovat a čím je člověk starší, tím to víc bolí. Minulé mistrovství světa byl můj největší životní zážitek, rekrodní počet diváků vytvořil fantastickou atmosféru," řekl ONDŘEJ VÍT.

"V roce 2020 bude připravena nová speciální edice botasek pro mistrovství světa. Doufám, že český reprezentační výběr potvrdí svou nadvládu ve světě nohejbalu. Nohejbal jsem také měl možnost si zahrát, hráli jsme ho v létě v Třeboni. Pro naší společnost je nohejbal jeden z prioritních sportů, protože je to nejúspěšnější sport, který podporujeme," potěšil nohejbalisty FRANTIŠEK NESTÁVAL.

"Povedlo se to, co jsme chtěli. Na konferenci přišli zastupci řady médií. Myslím že Praha potáhne a že je to dobře zvolené místo. Teď už ale mé myšlenky směřují na sobotu, na superfinále," doplnil Kleník.

Fotogalerie:

 

 

 


Komentáře   

#3 Milda 2019-10-29 13:47
Možná by bylo dobrý se ve světe se všema usmířit a sjednotit ty 3 rozhádaný svazy. Pak by účastníci zajisté přibyli. To by bylo mistrovství...
Citovat
#2 Martin Maršálek 2019-10-28 12:55
Jen je třeba si uvědomit, že to byla tisková konference s trošku jiným publikem, než třeba zasedání TMK ČNS.
Citovat
#1 Tomáš 2019-10-27 13:50
"Dnes už se vyvinul ve sport, který je svou dynamikou a fyzickými nároky srovnatelný s nároky jiných sportů".
S tímto nesouhlasím, pohled na některé hráče včerejšího finále (tj. nejlepších hráčů na světě) hovoří o opaku, většína hráčů Modřic má nadváhu (Topinka je zrůdně obézní), neumí se hýbat, jejich sportovní výkon nelze srovnávat s profesionály s top kondicí. Kdyby hráči více makali na fyzičce, byl by nohec blíž profi sportům. nohec je stále hospodským sportem.
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři