2018 mezutkanicluj 1(Rumunsko, Cluj) V rámci příprav a prezentace podzimního světového mužského šampionátu se v rumunské Kluži uskutečnilo mezistátní utkání domácího a českého reprezentačního výběru mužů. Akce je zároveň zařazena do Poháru národů. Češi se prezentovali silně obměněným kádrem a ten nakonec domácí sestavě těsně podlehl 2:3.

Na svou reprezentační premiéru do Kluže vyrazil jeden ze dvou noviců, českobrodský JAN SÝKORA. "Poprvé jsem oblékl reprezentační dres. Mě a Tomáše Cibulku oslovil předseda komise reprezentace Jiří Šmejkal, bohužel Tomáš onemocněl a zůstal doma. Museli jsme si kvůli tomu přeložit naše ligové utkání s Žatcem, odkud s námi vyrazili bratři Vítové. Sestavu doplnili Jirka Doubrava ze Šacungu a Jakub Mrákava z Holic. Cesta do Kluže byla docela dlouhá, vyráželi jsme ve čtvrtek v deset večer a do Kluže jsme dorazili v pátek po 13. hodině. Hned jsme šli na tiskovou konferenci, byla tam jak rumunská, tak i česká média. Česká televize z toho dělala upoutávku na mistrovství světa. Poté jsme byli pozváni prezidentem rumunské federace na společný oběd. Večer nás čekala společná večeře. V sobotu v 11 hodin bylo mezistátní utkání před televizními kamerami zahájeno. Za nás jako první šel na řadu Petr Vít v singlu. Byla to jeho premiéra a byla na něm vidět nervozita, z toho také pramenila porážka. Do první dvojky šli zkušení Jirka Doubrava s Kubou Mrákavou. Ztroskotali ale na špatném příjmu a mezihře. Nečekaně udělali hodně vlastních chyb, nebylo to tím, že by je soupeř přehrál. To nám malinko narušilo předázápasové plány, protože to byl bod, se kterým se počítalo. Po dvojce se hrála trojka, ve které jsem si odbyl premiéru. Spolu s Jirkou Doubravou a Ondrou Vítem jsme vyhráli. Mít lepší mezihru, mohl být rozdíl ve skóre ještě větší. Prohrávali jsme 1:2 a na další dvojku šel Kuba Mrákava s Petrem Vítem. Dlouho vedli, ale vedení ztratili a set prohráli. Do druhého Petra vystřídal jeho bratr Ondra, za desítek ale přišla dvě naše zkažení a porážka i ve druhém setu. Tím bylo utkání rozhodnuto. Do posledního zápasu singlistů nastoupil Ondra Vít. První set jasně vyhrál, druhý vyhrál Rumun a třetí už byl zase v Ondrově režii. Korekce skóre už nezměnila nic na našem zklamání. Je však třeba vidět, že náš výběr nebyl tvořen nejsilnějšími hráči a hlavně na jeden dopad nyní netrénujeme. Po utkání jsme poseděli, absolvovali další společnou večeři a ve dvě hodiny v noci vyráželi zpět."

Fotogalerie z akce (foto Vlastimil Pabián)

   


Komentáře   

#5 Antonín Stehlík 2018-09-07 18:14
Byli osloveni hráči, kteří přislíbili účast. Nevíme, kdo byl osloven před nimi a odmítl. To se můžeme jen dohadovat. Pochybuji že by trenéři neoslovili ty nejlepší.
Citovat
#4 Bačik 2018-09-07 13:25
Honza Sýkora jasně napsal, že byli osloveni předsedou komise reprezentace a následně si kvůli tomu přeložili zápas. Myslím si, že kdyby byli osloveni předem junioři, tak by si také mohli předehrát zápas Tondo.
Citovat
#3 Antonín Stehlík 2018-09-07 12:09
Jestli ono to nebylo spíš o tom, kdo si na to udělá v předposledním kole nejvyšší soutěže čas! Trenéři by si určitě vybrali z hlediska perspektivy jinak. Rozum!!!
Citovat
#2 Bačik 2018-09-06 10:25
oprava: mohli
Citovat
#1 Bačik 2018-09-06 10:23
Mám dotaz? Neuvažovalo se, že by nás reprezentovali junioři, kteří budou za několik málo let střídat v reprezentaci odcházející hráče typu (Vanke,Kop,Pelikán atd.). Hráči kteří nás reprezentovali v Rumunsku mají třicet a více let a s ohledem na nynější sílu reprezentačního áčka krom Ondry nemají reálnou šanci nás reprezentovat na vrcholné akci. Věřím, že kdyby tito mladší hráči byli osloveni dříve, tak by si také mohly předehrát utkání jako Brod s Žatcem.
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři