Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
  • 25.09. 15:59 Rychlost informací
    To přece nemá logiku, kdyby Láďa chtěl tak ti zavolá, ale chtěl diskutova ...
Češi doma suverénním vládcem Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 20.11.2017

2017 msjz 01(Nymburk) Pět peněz, pět peněz, tak zněl křepelčin hlas u sportovního centra v Nymburce. Mladí čeští reprezentanti a reprezentantky totiž zopakovali medailovou žeň z posledního světového šampionátu juniorů a žen v Kluži a na domácí půdě vybojovali pět ze šesti světových titulů.

Ruku na srdce, čekalo se to. Zejména při aktuální (ne)formě a personální nouzi svých úhlavních rivalů ze Slovenska. Právě Slováci se stali největším poraženým, když pět ze šesti finále se muselo obejít od jejich účasti. Na jejich post se měli natlačit zejména zástupci Rumunska, ale ti přes velmi dobrý projev nakonec do finále nepronikli ani v jediné kategorii. Naopak Jižní Korea prokázala, že vzhledem k masivní základně velmi podobného sportu jokgu má kam sáhnout, přivezla velmi šikovné borce a po zásluze obsadila celkově druhou příčku mezi juniory. Slovenské hráče a hráčky v celkovém hodnocení předstihli i zástupci Maďarska a Švýcarska. Pozitivem je start i úsilí nováčků, kteří do Nymburka dorazili. Díky tomu se tak na šampionátu představilo celkem tucet výprav ze tří světadílů.

"Určitě bychom zde našli několik juniorů, kteří by mohli okamžitě hrát v naší extralize. Překvapili mě ale i hráči z nových zemí. Jsou to pravděpodobně hlavně fotbalisté, mají dobrou techniku. Pokud se tomu budou intenzivně věnovat, mohou časem hrát i o medaili. Z tohoto pohledu mě mile překvapila třeba Itálie, která zde měla výpravu juniorů i žen. A také Španělsko. Z Asie zmíním Írák, tam ale nevím, jak to dál bude pokračovat. Mezi špičkovými týmy, tam šli bezesporu dolů Slováci. Není to ale nic nečekaného, je to spíše pokračování trendu z předešlého šampionátu. Otázkou je, zda tento trend nebude pokračovat dál. Velmi dobře se prezentovala Jižní Korea, když hrála, byli všichni nadšení. Je to obrovské oživení. Co se týká disciplín, největší konkurence je mezi singlisty a singlistkami. Tam útok na síti prakticky není, rozhoduje hra v poli, nahrávky a rozmisťování míčů. Naučit se dobře útočit na síti, blokovat, to je dlouhodobá záležitost. Co se týká pravidel, znovu se ukázalo, že dva dopady míče jsou pro tyto dvě kategorie optimální. Nechci říci, že by většina zemí hrála hůře na jeden dopad, ale rozhodně od lepších týmů odkoukají technické finesy a brzy se je naučí," zhodnotil akci VLASTIMIL STEHLÍK, předseda technické komise UNIF.

Obhajoba zlaté trojkoruny je počinem, který je už brán v české juniorce za samozřejmost. Klade to nemalý tlak právě i na trenéra. MICHAL DOUCEK však mohl být spokojen, sada tří zlatých medailí je i z tohoto šampionátu. "Myslím, že až na drobné výjimky jsme splnili to, co jsme chtěli. Nemám na mysli pouze výsledkově, hlavně herně. Vyjma sobotního semifinálového dne, kde se nervozita trochu projevila, to kluci všechno zvládli bravurně," byl trenérův komentář. 

Zklamáním pro diváky, kterých se během třídenní akce vystřídalo přes sedm stovek, byla sobotní "bitva" mezi mužskými výběry Čech a Moravy. Zvolený formát akce postrádal smysluplnější motiv, ke kvalitě nepřispělo ani rozkouskování jednotlivých zápasů a obecně i termín v přechodném období tréninkového cyklu. Výsledek zůstal za očekáváním, zejména díky bídnému výkonu českého výběru. "Byl jsem spokojený, jak jsme za Moravu k utkání přistoupili. Pochválil jsem hráče za přístup. Co jsme si řekli, dodrželi. Podařilo se nám zapojit všechny hráče, které jsem měl k dispozici. Jak k tomu přistoupil soupeř nás nemuselo zajímat," okomentoval jasné vítězství svého týmu trenér moravského výběru PATRIK PERUN.

Medailový zisk zemí - celkově:

1. Česko 5-0-1
2. Maďarsko 1-1-1
3.-4. Jižní Korea a Švýcarsko 0-2-1
5. Slovensko 0-1-1
6. Rumunsko 0-0-1

Fotogalerie:

 

Komentáře   

 
#1 David 2017-11-20 13:51
Bohužel k malé atraktivitě přispěla i slabá divácká kulisa...
Nymburk prostě táhnout nebude. Minulý ročník mistrovství světa v Brně ukázal, že se dá dosáhnout krásné divácké kulisy a tím i zviditelnit tento krásný sport. Těmto akcím by prostě slušelo větší město, aby tento sport přitáhl více mladých... škoda. Jinak gratulace.
 
 
#2 Radek 2017-11-20 21:48
Podle mě to není v městě, ale v soupeřích. Do Brna by určitě přijelo víc Slováků je to blíž. Slováci ale letos marný, možná nejhorší. Když chybí vyrovnaný soupeř a máme zlaté jisté proč by měli přijít lidi?
 
 
#3 Tomáš 2017-12-05 14:16
Poděkování patří i moravským hráčů, v bitvě (a vlastně už před ní) byli více nabuzeni než čeští protihráči.
Zklamáním je zejména postoj České televize. Nevím, proč nebylo nic na ČT Sport :(
 
 
#4 Antonín Stehlík 2017-12-16 23:29
Beseda o MSŽaJ na obrazovce

V pondělí 18. prosince bude natáčet Česká televize diskuzní pořad Téma pro hosty M. Dusíka, Na slovíčko. Nohejbal budou zastupovat Jiří Doubrava, Jiří Šmejkal a Lucie Vokáčová hlavním tématem bude Světový šampionát žen a juniorů v Nymburku.
Pořad bude vysílán na ČT sport v úterý 19. 12. 2017 v 18:40 – 19:10, repríza ve středu 20. 12. 2017 v 8:40.