Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
  • 25.09. 15:59 Rychlost informací
    To přece nemá logiku, kdyby Láďa chtěl tak ti zavolá, ale chtěl diskutova ...
České cíle? Napodobit Kluž Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 14.11.2017

2017 msjprog 01(Nymburk) Minimálně vyrovnat výsledek z předchozího šampionátu v Rumunsku. S takovou ambicí půjdou české ženy i junioři do bojů na svém víkendovém mistrovství světa v Nymburku. V Kluži přitom reprezentační výprava předloni sebrala pět ze šesti titulů. Juniorský výběr dosáhl na všechna tři zlata, ženy si pak pro nejcennější kov došly dvakrát a v singlu získaly bronz.

Doucek: Pozor na Korejce

Není to žádná novinka. Přísná nohejbalová veřejnost od juniorské reprezentace do 21 let prakticky pokaždé očekává, že své soupeře zadupe. Na domácím kolbišti to platí dvojnásob. A to i přesto, že reálná síla i sestavy ostatních zemí jsou až na výjimky zahaleny tajemstvím. „Popravdě toho nejvíc zjistím až v průběhu samotného šampionátu. Samozřejmě lze ale předpokládat, že naším největším konkurentem bude Slovensko v čele s výborným Belkem. S velkým očekáváním hledím na Rumuny. Na minulém mistrovství ukázali, že se mládeži věnují velmi dobře,“ snaží se hledat spolufavority kouč české juniorky MICHAL DOUCEK. A vzápětí přidává ještě jeden tip. „Tuším, že tradiční účastníky pozlobí jihokorejská reprezentace. Její hráče uvidím na živo až těsně před začátkem akce, ale již teď se dá říct, že budou velkým osvěžením turnaje. Z vlastní zkušenosti vím, že jejich trenér má kam sáhnout,“ tvrdí Doucek, který se právě z pobytu v daleké asijské zemi vrací až těsně před šampionátem.

Český celek dostal definitivní podobu (nominace zde) první listopadový víkend na soustředění v Rumburku. Tam si trenér pozval osm mladíků a nikdo z nich nakonec nemusel smutnit, že se na šampionát nepodívá. „Nominace vznikla na základě dlouhodobého sledování adeptů. Většinu z nich mám možnost vidět v mužských dlouhodobých soutěžích a díky reprezentačním kempům mám neustálý přehled o všech nadějích. Na posledním soustředění všichni prokázali vysokou kvalitu, proto jsem se rozhodl nominovat do Nymburka celou osmičku pozvaných hráčů,“ potvrzuje Doucek. Konkrétní sestavy ale zatím prozrazovat nechce. „Složení v hlavě samozřejmě mám, stále mi ovšem zůstávají drobné otazníky.“ Ten nejzásadnější se dá celkem snadno odhadnout: Nasadit či nenasadit lídra týmu Jiřího Kalouse do všech tří disciplín? Stejné dilema totiž český lodivod řešil i před dvěma lety v Kluži. Nakonec neriskoval a vyplatilo se. Jak se rozhodne tentokrát, to se dozvíme ve čtvrtek, kdy musí oznámit definitivní nominaci. Co je však jisté už teď? České ambice budou opět maximální. „Chceme se prezentovat co nejlepší hrou a obhájit zlaté medaile,“ nepřipouští žádný alibismus Doucek.

2017 msjprog 02Šmejkal: Dvě zlaté beru

Základ ženské nominace tvoří jako obvykle hráčky mistrovského Českého Brodu. Doplňuje je duo nohejbalistek z pražských Vršovic (nominace zde). Na rozdíl od juniorského výběru se ženská reprezentace naposledy radovala ze zlatého hattricku na mezinárodní akci v roce 2011. Tehdy přivezla všechny tituly z mistrovství Evropy ve Španělsku. I ženy však mají na co navazovat, protože obhajují dvě zlata z Kluže. V Rumunsku jim nejcennější kov unikl jen v singlu. Právě v nejmladší nohejbalové disciplíně Češkám v posledních letech k nejužší špičce kousek chybí a finálová klání se musela na předchozích dvou světových šampionátech obejít bez české účasti. I proto se nabízí možnost, zda se nepokusit soupeřky zaskočit nasazením málo známé tváře. „Je to určitě varianta, o které vážně uvažuji,“ připouští lodivod českého výběru JIŘÍ ŠMEJKAL, že si pohrává s myšlenkou nasadit do singlu kometu letošní sezony a úřadující mistryni republiky Anetu Fojtíkovou. Ani on však nechce zatím úplně odkrýt karty. „Definitivní verdikt ode mne uslyšíte ve čtvrtek.“

Ve dvojicích i trojicích by Češky naopak měly být opět žhavými adeptkami na vítězství. „Pokud se v dresu Slovenska neobjeví Peruňská, o níž není dva roky prakticky slyšet, tak musíme zejména ve trojicích přijmout roli favorita. Máme po letech k dispozici obě špičkové smečařky Cibulkovou i Řehákovou, to je velký bonus,“ zdůrazňuje Šmejkal. V deblových prognózách je o něco opatrnější. „Jestli dorazí zkušená a sehraná maďarská dvojice Lepsényi, Körösi, tak to pro nás bude oříšek a výzva. Šikovné jsou i Rumunky a Švýcarky,“ připomíná. Přesto si kouč sám pro sebe jasně stanovil linii oddělující úspěch od nezdaru. „Když bude jen jedno zlato, budu hodně smutný. Když se ale povedou dvě, budu moc šťastný. Hlavně kvůli holkám...“

Aktualizováno. Čtvrtek je tu a trenér ženské reprezentace Jiří Šmejkal odtajnil složení reprezentantek pro všechny tři disciplíny. Singl: Aneta Fojtíková. Dvojice: Lenka Cibulková, Lucie Vokáčová, Lucie Bálková. Trojice: Růžena Řeháková, Lenka Cibulková, Lucie Vokáčová, Kateřina Červenková, Martina Chuchlová.

Komentáře   

 
#1 Karel 2017-11-14 19:06
Věřím a přeju holkám tři zlaté a doufám že trenér nebude podělanej a dá šanci Anetce. Né že by si to Lucka nezasloužila, ale své šance už v minulosti dostala. On je vůbec celý proslov trenéra Šmejkala jako vždy plný alibismu. Takže doufejme, že se po dvou letech nevynoří Perunská a že nenastoupí dvojice Maďarek a mohlo by to vyjít - to je teda důvěra vy trenére !?
 
 
#2 Antonín Stehlík 2017-11-16 16:09
V aktualizaci je složení České reprezentace žen pro mistrovství světa.