Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Češi reprezentovali pod velikány Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Čtvrtek, 19.10.2017

2017 stmaurice 01(Švýcarsko, Saint-Maurice) Švýcarsko patří mezi nohejbalové velmoce nejen výsledkově, ale i organizačně. Vždyť právě v této horské zemi byla v roce 1987 založena nejen národní, ale i mezinárodní federace IFTA. A Švýcaři si každé kulaté výročí dokáží užít. I proto si ke 30. výročí založení národní švýcarské federace pozvali na přátelské utkání soupeře nejzvučnějšího jména - český národní tým. Ten hostitele dokázal skolit v obou hraných kategoriích a přispěl k oslavám jubilea.

Malé městečko Saint-Maurice, ležící cca 20 km od Ženevského jezera, je obklopeno hřebenem třítisícových vrcholů. Na třetí říjnový víkend se proměnilo v dějiště nohejbalových oslav, kterým dominovala sobotní přátelská utkání reprezentačních výběrů Švýcarska a České republiky v kategorii mužů a žen. Každé z utkání, hraných v moderní hale místního sportovního centra, sestávalo ze zápasu trojic, dvojic, jednotlivců a trojic. Vedoucím výpravy byl Vlastimil Pabián, role českého kormidelníka se v obou kategoriích vzhledem k termínové kolizi s českými ligovými soutěžemi ujal JIŘÍ ŠMEJKAL.

"Švýcaři už dříve prokazovali, že jsou dobrým pořadatelem. Akce byla výborně zorganizovaná, hrálo se v pěkné hale, kde se sešlo tak stopadesát diváků, včetně pozvaných významných osob.  Dopoledne jsme společně s domácími výběry absolvovali společné tréninky, odpoledne už se hrálo naostro. Musím ještě zmínit, že do obou kategorií jsme nastupovali jen se čtveřicí hráčů, zatímco domácí měli k dispozici sedmičlenné týmy. Trošku jsme se zapotili. V rámci utkání bylo dohodnuto neomezené střídání. Hrálo se samozřejmě na mezinárodní pravidla, tj. ženy na dva, muži na jeden dopad, dvojky se hrály na krátké hřiště. Jako první šly na řadu ženy. Zde nás reprezentovaly Veronika Tymichová (Český Brod), Aneta Fojtíkova (Vršovice), Zuzana Tomšová a Denisa Štenglová (obě Břve). Dal jsem tedy příležitost ukázat se novým hráčkám. Všechny holky musím pochválit, hrály velmi dobře. Vyhrály 4:0 a všechny zápasy měly pod svou kontrolou. Ale Švýcarky nebyly jen do počtu, hrály dobře a bylo vidět, že se zlepšují. Jediné, co mě mrzí, že se naší Fojtíkové nepostavila jejich nejlepší singlistka, ta chyběla."

K následujícímu zápasu mužů trenér Šmejkal uvedl: "Zde jsme měl k dispozici kvarteto Jan Vanke (Karlovy Vary), Ondřej Vít (Žatec), Pavel Kop a Jakub Mrákava (oba Holice). Vyhráli jsme  výsledkem 3:1, když v singlové repríze ze semifinále loňského mistrovství světa byl tentokrát Víta lepší poměrem 2:1 domácí hráč. Byl to hodně atraktivní zápas. Ve dvojici byli Kop a Mrákava lepší hlavně díky zvládnuté koncovce. Že ve trojkách budou mít Švýcaři velmi dobrou mezihru, to jsme předpokládali. Ale tentokrát mě překvapilo jejich zlepšení v razanci útoku. Zde se v obou zápasech protočila celá naše čtyřka. Celkově z našeho vystoupení máme všichni dobrý pocit, nádherný byl pětiminutový potlesk od diváků. Byla to důstojná oslava. Po utkání následovala společná věčeře a druhý den jsme odjížděli domů."

Fotogalerie:

(Foto Vlastimil Pabián)

 

 

Komentáře   

 
#1 -MiO- 2017-10-19 12:50
Ty fotky jsou hodně přes čáru, co se ženské reprezentace týká, pánové! Aneb stačilo počkat milisekundu a mohli jste vidět....
 
 
#2 Radek 2017-10-19 13:12
Konečně repre na kterou se dá koukat. Bota má evidentně vytříbený vkus. Jestli se nějakýmu moralistovi nelíbí že holky hrajou v trenýrkách, ať hrajou v pytlech jako musí chudinky Arabačky. K tomu ještě pás cudnosti. Spíš bych autora komentáře viděl na nějakou zamindrákovanou moralistku o kterou chlapi nestojí.
 
 
#3 Veronika Tymichová 2017-10-19 17:41
Prosím pana redaktora o stažení dvou dost na přímo focených fotografií při smeči. Takové fotky nemám ani na instagramu :D.
Děkuji
 
 
#4 David 2017-10-19 19:24
Jak mohl pan Maršálek uveřejnit takové fotky :((
 
 
#5 -MiO- 2017-10-20 04:33
Zveřejnit to mohl úplně jednoduše. Bohužel. To je jako se psaním, texty by měl člověk překontrolovat, stejně jako fotografie.
 
 
#6 Martin Maršálek 2017-10-20 07:17
Fotografie byly převzaty, tudíž předpokládám, že byly (či jsou) zveřejněny na více místech. Zase bych to nedramatizoval. V době tang, (mini)bikin a opalování nahoře bez mi to přijde úsměvné. Taktéž způsob, kdy mně a panu kolegovi šéfredaktorovi volala kromě Zemana a Babiše snad půlka republiky. Přitom přímý telefonický kontakt na nás je Verčo uveden všude. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Faktem je, že s ženskou částí nohejbalu máme s fotkama, které se pak dámám nelíbí a požadují výměnu, bohaté zkušenosti. Lepší snad o nich nic nepsat. Jak se mají v jiných sportech, kde se dámy fotí na kalendáře a celkově se umí prodat:-) Naše pány reprezentačního trenéra a kustoda prosíme, aby svým svěřenkyním pořídili pro přístě delší trenýrky.
 
 
#7 Gilles Grandjean 2017-10-20 10:35
Here are some more pictures of the day. ;)

https://www.dropbox.com/sh/3wpkr7cbi63d8q4/AAA0u-oRYyWToT7_fUyuCoNXa?dl=0
 
 
#8 Klara 2017-10-20 14:58
To snad pane redaktore nemyslite vazne tento komentar...pro nektere profese je opravdu veliky problem, kdyz na nekoho vybehnou takoveto fotky. Napriklad pokud se pohybujete ve skolstvi...zaci a studenti na vas najdou vse a pote je velice radi zneuziji. kor takoveto.
 
 
#9 Martin 2017-10-20 15:26
Teď když repre vypadá k světu, už tam nehrajou mužatky ani holky se stehnama jak tři moje nechápou, že mají velkou šanci zviditelnit celý nároďák. Proč asi udělali přiléhavý minidresy na plážovým volejbalu i v normálnm šestkovém volejbalu? Co si budem povídat, na ženský nohejbal se na hru nedá koukat. Dědkové z okresu je dají kdy se jim zachce. Jenže když tomu holky půjdou naproti, získají víc popularity a peněz. O nich ve sportu rozhodují chlapi. Dají se ty smazaný fotky někde ještě najít?
 
 
#10 Mára 2017-10-20 20:42
Taky bych se rád podíval! Byla vidět bradavka nebo klito...s??? Nebo už k nám dorazilo šílenství USA made kde ženský vykoukne kus kozy nebo zadku a přiblblý puritánky běží hnedka k soudu?
 
 
#11 Divák 2017-10-20 22:34
Prosím můžete smazat p. Mrákavu při představě co mu tam visí v trenýrkách, manželka nemůže usnout, děkuji
 
 
#12 jc 2017-11-07 22:01
A tohle neva? :D

http://www.nohecmagazin.cz/soubory/obrazky/reprezentace/2017/galerie_stmaurice/2017_stmaurice_21.jpg