Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Poslední soustředění rozhodne o nominaci na MS Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 11.11.2016

2016 msmsoustredeni2 1(Nymburk) Jen pár dní zbývá do okamžiku, kdy si v brněnské hale čerství mistři světa zakřičí své "Hurá!". Podle prognóz by to ve dvou případech mělo být z hrdla českých hráčů. Ale i když je český reprezentační celek největším favoritem, dopředu slavit nelze. Až příliš jsou v povědomí české nohejbalové obce zapsány světové šampionáty jednotlivých disciplín z let 2000, 2004 a 2012, kde Češi před domácím publikem nakonec v celkovém hodnocení národů selhali. A i na tom z roku 2008 nebrali více, než polovinu zlatých medailí (tehdy ze čtyř disciplín). Někteří z hráčů na tyto časy vzpomínají a těší se na další možnost popasovat se s protivníky. Někteří ale jistotu nemají a musí si jí vybojovat na závěrečném soustředění (11.-13.11.).

Že by Češi doma více než jedno zlato neurvali, rozhodně nepřipouští třeba svazový prezident KAMIL KLENÍK. "Oba šampionáty v Prostějově v roce 2000 a 2004 se hrály na dvoudopadová pravidla, která nám byla bližší. Zajímavé je, že se nám třeba v roce 2000 podařilo zlato v singlu, přitom to tehdy byla hodně u nás odmítaná disciplína. Když k tomu přičtu další dva šampionáty v Nymburce, za čtyři mistrovství jsme jen dvakrát vyhráli zlato z klasických dvojek. Myslím, že letos je největší předpoklad pro to, abychom uspěli v obou našich tradičních disciplínách, byť dvojky se poslední roky hrají na zkrácené hřiště. O co svůj předpoklad opírám? Náš širší výběr je tvořen samými zkušenými a vyzrálými hráči, není tam ani jeden ustrašený nováček, kterého by atmosféra nebo odlišnosti jednoopadové hry mohly zaskočit. Je to od roku 2008 nejlepší tým, co se týká právě zkušeností s mezinárodními pravidly. Neobávám se, že by někdo podlehl atmosféře takové akce. Je také nutné se podívat do tábora soupeřů. Určitě náš největší protivník ze Slovenska momentálně nemá takovou sílu, jako dříve, kdy jeho barvy reprezentovali bratři Perunové, Makara nebo Ižol. Máme letos jedinou příležitost získat alespoň dvě zlaté."

2016 msmsoustredeni2 2Na konci soustředění čeká trenéra PETRA GULDU tradičně příjemný i zároveň nepříjemný úkol, oznámit hráčům konečnou nominaci (která poté ještě projde úředním kolečkem přes KRE a VV ČNS, ale nepředpokládá se, že by doznala změn). "Chtěl jsem už po prvním soustředění v minulém týdnu výrazně zúžit počet hráčů, kteří se zúčastní druhého soustředění. Nakonec jsem se ale rozhodl dát šanci všem se ukázat i tento týden. Na rozřešení mám dva nebo tři otazníky, ani v jedné disciplíně tak nemám definitivu. U singlu se o nominaci poperou Ondra Vít s Kubou Mrákavou, hodně bude záležet, zda budou či nebudou nominovaní do další disciplíny. V ostatních disciplínách leží právě ty otazníky. Teoreticky mohu na šampionát vzít až devítku hráčů, ale prakticky to bude buď sedm nebo osm. Na soustředění je nominována desítka hráčů - Pavel Kop, Jan Vanke, Jiří Doubrava, Jakub Pospíšil, Lukáš Rosenberk, Martin Müller, Jakub Mrákava, Radek Pelikán, Petr Topinka, Ondřej Vít. Hlavním účelem soustředění je kromě nominace pilování souhry jednotlivých sestav," řekl.

 

Komentáře   

 
#1 Radan 2016-11-11 13:30
Podle mě když se uzdraví Kopík: Singly - Vít. Dvojky - Kop, Rosenberk, Mrákava. Trojky - Kop, Rosenberk, Vít, Vanke a asi Mráklava.
Když nebude Kopík: Dvojka: místo něj Pelikán. Trojky místo něj Doubrava nebo Pelikán. Moc nevěřím že by Gulda riskoval tak důležité mistrovství doma s nevyzkušeným Pospíšilem. Ten má ještě jako třeba Kalous nebo Chalupa hodně před sebou. Gulda vsadí na zkušenost.
 
 
#2 H. 2016-11-11 14:38
Já bych v singlu vsadil na Mraka, ten jedinej může díky svému osobitému stylu zaskočit a porazit Bobiše. Stačí li nám neriskovat a spokojit se s šancí na umístění pak tam bude spolehlivý O.Vít.
Ve dvojkách bych nechal veleskušenného Pelikoša už jen pro jeho dvojkový přehled, tajming a super odbíhaný blok. K němu mladého pornoherce - muže bez nervů a se 100%náhrou, doplněné buď MM, nebo Kopem.
Ve trojkách je tolik možností, že tipovat bez možnosti shlédnutí aktuální formy a souhry hráčů nemá cenu.
Každopádně přeji šťastnou volbu a co největší úspěch.
 
 
#3 Jirka 2016-11-12 08:32
Bobis momentálně nemá konkurenci.Obáv ám se,že ani Mrak ho nezastaví.Tipnu l bych to 2× pod 5b.
 
 
#4 karim 2016-11-13 14:56
souhlasím,na Bobise nikdo nemá...
 
 
#5 Venca L. 2016-11-13 18:41
Všichni z diskuzí asi sledují rumunskou ligu, když vědí, jakou má teď Bobis formu. Soupeř je to těžký, ale rozhodně není neporazitelný. Určitě bych nestahoval kalhoty takový kus před brodem … ;-)
 
 
#6 Šéftrenér 2016-11-13 21:56
a jeho skauti sledují ligy všech účastníků MS a jsou v obraze. Podle toho bude vypadat sestava i taktika. Prý to bude náročné, neboť mají natrénováno.... .ajaj
 
 
#7 Peca 2016-11-23 20:42
fotečky z ms. Byla to paráda!
https://www.zonerama.com/zatloukalpetr/Album/2402354

https://www.zonerama.com/zatloukalpetr/Album/2408089

https://www.zonerama.com/zatloukalpetr/Album/2413031