Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Švancara a Donutil trénovali s reprezentací Tisk
Napsal Jiří Sládek  |  Čtvrtek, 30.06.2016

2016 msmtkquadrio 1(Praha) V úterý 21. června se v Obchodním centru Quadrio na pražské Národní třídě konala tisková konference k Mistrovství světa v nohejbalu, které bude ve druhé polovině listopadu v Brně pořádat Český nohejbalový svaz. Patrony šampionátu jsou moravští patrioti Petr Švancara a Miroslav Donutil, kteří si také zahráli v propagačním spotu nohejbalového mistrovství.

Mistrovství světa v nohejbalu se do České republiky vrací po čtyřleté přestávce. Hostitelem šampionátu bude tentokrát jihomoravská metropole Brno, a to o víkendu od 18. do 20. listopadu. „Mistrovství světa v letech 2008 a 2012 v Nymburce byla vyprodaná několik měsíců před akcí, a proto jsme hledali halu s kapacitou kolem 3 000 diváků. V Městské sportovní hale Vodova v Brně jsme našli ideální podmínky z hlediska počtu míst, zázemí pro fanoušky i týmy," řekl na úvod tiskové konference prezident Českého nohejbalového svazu KAMIL KLENÍK. „Mistrovství světa bychom rádi nadále pořádali pravidelně v nastaveném čtyřletém cyklu. Čeští nohejbaloví fanoušci jsou vždy natěšení na vystoupení reprezentace a měření sil s nejlepšími týmy světa. Navíc je šampionát ideální příležitostí pro další propagaci a rozšíření povědomí o nohejbalu mezi širokou veřejností," dodal.

2016 msmtkquadrio 3Patrony mistrovství jsou dvě osobnosti spjaté s Brnem, a to Miroslav Donutil a Petr Švancara. Oba si zahráli v propagačním spotu, který přítomní novináři viděli v exkluzivní předpremiéře. „Jsem přesvědčený, že Brňáci naši reprezentaci nezklamou a že se podaří halu v Králově Poli vyprodat. Bývalý reprezentant a několikanásobný mistr světa Petr Bubniak je můj spolužák ze základní školy, takže vím z první ruky, jak se nohejbalistům Modřic a reprezentaci v posledních letech daří, a že mají podporu celého regionu," uvedl brněnský fotbalový patriot PETR ŠVANCARA.

O vstupenky na akci je stejně jako v minulosti velký zájem. První vlna předprodeje byla spuštěna 16. června a za necelý týden se prodalo více než 500 lístků. „Rozhodně doporučujeme všem fanouškům zajistit si vstupenky v dostatečném předstihu," doplnil prezident ČNS. O místo v národním týmu bude letos díky domácímu prostředí dvojnásobný zájem. Těžkou konkurenci si uvědomuje i žatecký nohejbalista ONDŘEJ VÍT, jenž v loňském roce vybojoval stříbro na mistrovství Evropy. „Zatím se připravujeme individuálně v rámci svých extraligových klubů. Já se zaměřuji především na singl, pomáhá mi bratr i další spoluhráči z týmu," doplnil jeden z kandidátů na reprezentační dres.

2016 msmtkquadrio 2Nejtěžšími soupeři budou tradičně reprezentanti Slovenska. V singlu pak bude stejně jako před čtyřmi lety konkurence nejtěžší, počínaje Ladislavem Stupákem ze Slovenska a konče aktuálním mistrem Evropy Georgelem Bobišem z Rumunska. „Na šampionát opět dorazí také reprezentanti Jižní Koreje, kteří v roce 2012 doslova uchvátili diváky svým akrobatickým stylem a týmovým pojetím hry. Korejci letos organizují speciální sérii nominačních turnajů a chystají se na světový šampionát vyslat tu nejsilnější možnou sestavu," představil dalšího konkurenta v bojích o medaile Kamil Kleník. Celkem se mistrovství světa zúčastní 20 zemí ze 4 kontinentů.

Ne náhodou se tisková konference konala ve Fun Zóně Českého olympijského týmu v OC Quadrio. Nohejbal sice není olympijským sportem, ale přesto dostane v průběhu olympiády prostor v olympijském parku Rio Lipno. „Nohejbalový víkend odstartuje v pátek 12. srpna turnajem mladších žáků, v sobotu okusí olympijskou atmosféru dospělí rekreační nohejbalisté a v neděli 14. srpna se mohou návštěvníci lipenského areálu těšit na nohejbalovou exhibici české reprezentace," uvedl hlavní koordinátor příprav Mistrovství světa v nohejbalu 2016 JIŘÍ SLÁDEK. Celou konferenci moderoval člen Redakce sportu České televize Petr Kubásek a potvrdil, že sportovní kanál největšího veřejnoprávního média má o tuto událost velký zájem. „Na nedělní odpoledne připravujeme ve spolupráci s pořadateli tříhodinový nohejbalový blok, který začne sestřihem ze sobotních semifinálových bojů a bude pokračovat přímým přenosem finálových utkání v jednotlivých disciplínách," uvedl PETR KUBÁSEK.

Bližší informace o akci najdete na www.msnohejbal.cz