Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Ženská reprezentace pilovala souhru Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Sobota, 16.04.2016

2016 sznym 01(Nymburk) O prvním dubnovém víkendu měla ženská reprezentace dostaveníčko v Nymburce, aby zde absolvovala první ze dvou letošních plánovaných soustředění. Tentokrát bylo zaměřené na souhru, taktickou přípravu a částečně také na hru jednotlivkyň, kde nám stále absolutní světová špička uniká.

Byť se letos žádná vrcholná mezinárodní akce nekoná, prověřovala se v Nymburce sehranost sestav i různé herní varianty za stavu, kdy se například musí střídat, ať už kvůli zranění nebo kvůli hernímu výpadku. Hledalo se co nejlepší složení dvojic a trojic s ohledem na příští sezonu, ve které ženský národní výběr čeká mistrovství světa (ještě nebylo určeno pořadatelství). V kontextu posledních ligových sezon je pochopitelné, že se ve výběru ocitlo hned sedm hráček úřadujících mistryň z Českého Brodu - Lenka Cibulková, Lucie Fischerová, Lucie Vokáčová, Jana Möglichová, Kateřina Červenková, Martina Chuchlová a Veronika Tymichová. Jmenované pak doplnily vršovické Růžena Řeháková, Olga Řezáčová a  Veronika Malátová z Útěchova.

2016 sznym 02Velmi pozitivně bral kolektiv návrat RŮŽENY ŘEHÁKOVÉ po mateřských povinnostech. Sama vytáhlá blokařka Vršovic si však reprezentační odmlku nijak nepřipouštěla. „Díky tomu, že jsou v reprezentaci stále stejné holky, tak si ani moc neuvědomuji, že jsem delší čas v reprezentaci nebyla. Jen mi samozřejmě chybí zážitky z několika akcí a také moje výkony zatím nejsou stoprocentní,“ podotkla s úsměvem. Své stabilní místo si získala také Veronika Tymichová, která se v posledních letech výkonnostně velmi zvedá.

Součástí akce bylo sledování vyřazovací části MČR dvojic mužů. Na hráčkách bylo patrné, jak vstřebávají hru svých mužských protějšků. Do nedělního pokračování si pak odnesly spoustu nových, čerstvých podnětů. LENKA CIBULKOVÁ to jen potvrzovala: „Bylo moc dobře, že díky současnému konání mužského šampionátu ve dvojicích v Nymburce jsme tentokrát měly možnost se inspirovat výkony našich nejlepších nohejbalistů a shlédnout závěrečné boje mistrovství republiky.“ KATEŘINA ČERVENKOVÁ ji pak doplnila: „Každé soustředění nám připomene, že na sobě musíme pořád makat. Jsme sice dobrá parta, ale nominované do užšího výběru nemůžou být všechny. Takže na hřišti jedeme naplno.“

2016 sznym 03Všechny adeptky reprezentačního dresu braly toto soustředění velice vážně a trenér JIŘÍ ŠMEJKAL to na jeho konci také patřičně oceňoval. „Děvčata odvedla na celém soustředění perfektní práci a opravdu byla radost s nimi pracovat. Občas se zašli podívat i někteří ligoví hráči a měli pro ně jen slova chvály za vzorné příjmy a mezihru, kterou pak dokázaly smečařky proměňovat v suverénní body. Tato výjimečná generace je schopna spolu hrát ještě několik let, ale do širšího kádru už nakukují zmiňovaná Veronika Tymichová, Zuzana Tomšová či Denisa Štenglová. Na předešlých kempech nadějí se ve výborném světle ukazovala třeba čakovická nebo horažďovická děvčata, posun očekávám také od hráček Čelákovic, které působení v nejvyšší soutěži určitě nakopne. Jsem přesvědčen, že v ní nebudou paběrkovat. Velmi mne překvapil návrat Růženky Řehákové, která odváděla perfektní výkony a až do zranění kotníku v neděli byla radost se na její hru dívat. Hodně kladně hodnotím také činnost Veroniky Malátové, která na soustředění působila sice jako hráčka, ale má předpoklady pro trenérskou činnost a rozhodně o ní v této souvislosti ještě uslyšíme. Jinak hráčky Českého Brodu předváděly svou hru, kterou v posledních sezonách jasně na domácí i světové ženské scéně dominují. Celkově hodnotím soustředění jako velmi užitečné a pro činnost ženské reprezentace přínosné.“

Komentáře   

 
#1 Tomáš 2016-04-16 19:43
Jedno se musí nechat, Jirka Šmejkal umí do nároďáku vždy vybrat pěkná děvčata.