Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
Začátek roku patřil nohejbalovým talentům Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pondělí, 22.02.2016

2016 kempyml 01(Nymburk) Stejně jako v předchozích letech, proběhla i tentokrát na začátku kalendářního roku  v Nymburce soustředění nohejbalových talentů. V tamním sportovním centru se na víkendových tréninkových kempech sešly výběry starších žáků, dorostenek a dorostenců. Všechny tři akce uspořádala Komise reprezentace ČNS na základě projektu „Rozvoj mládeže 2015-2017“ s podporou darů loterijních společností pod řízením Českého olympijského výboru.

Starší žáci (8. až 10. ledna 2016)

Desítku nadějných žáků ze šesti oddílů prověřili přes víkend trenéři Jiří Šmejkal a Michal Hostinský. „Kromě náročného tréninku žáci absolvovali fyzické testy, které jsou připraveny pro možnost postupného porovnání růstu výkonnosti, a některé míčové soutěže. Na závěr proběhly osobní pohovory s hodnocením vlastní činnosti na soustředění, vysvětlením individuálních předpokladů a nedostatků a diskuzí nad další budoucností každého hráče,“ přiblížil náplň vedoucí kempu VLASTIMIL PABIÁN. V individuálním hodnocení tělesné zdatnosti obsadili čelo pořadí bratři Koudelkové následovaní Štěpánem Krunertem.

Účastníci: Zdeněk Koudelka, Václav Koudelka, Lukáš Musil (všichni TJ Dynamo ČEZ České Budějovice) Zdeněk Kalous, Adam Brož (oba TJ Avia Čakovice), Nikolas Truc, Vilém Ungermann (oba DTJ Slatiny), Štěpán Krunert (SK Šacung Benešov 1947), Václav Pohl (TJ Sokol Zbečník), Josef Slavíček (TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon).

 

Žačky, dorostenky (15. až 17. ledna 2016)

Pod vedením trenérů Jiří Šmejkala a asistentky Veroniky Malátové absolvovaly dívky tři modelové tréninky, testy a pohovory. V nadcházejícím soutěžním ročníku se řada zúčastněných hráček již zapojí do prvoligové soutěže žen nebo alespoň do Poháru ČNS žen. „Výběr hráček provedla Komise reprezentace na základě celoročního sledování na kempech, na jednorázových republikových soutěžích, Poháru ČNS žen a na tradičních turnajích. I tentokrát byl využit model s deseti účastníky, a tak se do Nymburka dostavilo přesně tolik mladých nohejbalistek ze šesti oddílů,“ poznamenal VLASTIMIL PABIÁN. Hodnocení fyzických testů ovládla Markéta Kulhavá před Kristýnou Plechatou a Erikou Čapkovou.

Účastnice: Jana Hozmanová, Erika Čapková, Markéta Kulhavá (všechny TJ Avia Čakovice), Lucie Mužíková, Marie Michalková, Michaela Šmírová (všechny TJ Litohlavy), Tereza Štěchová, Kristýna Plechatá (obě TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon), Gabriela Zachová (SK Šacung Benešov 1947),  Eliška Honzíková (SK Start Praha).

 

Dorostenci (5. až 7. února 2016)

Soustředění vybraných dorostenců proběhlo v obdobných parametrech jako obě předchozí. „Kemp proběhl po vzájemné konzultaci více v režii Jiřího Šmejkala. Působil jsem spíše jako asistent a samozřejmě jsem si hráče monitoroval. Chci se vyhnout jmenování hráčů v přímé souvislosti a uvedu jen, že mě rozhodně, co se herní kvality některých jednotlivců týká, soustředění nadějí velmi zaujalo. Byli zde minimálně čtyři adepti, kteří mě budou zajímat i ve spojitosti s ME v příštím roce a letošním druhým soustředěním jednadvacítky,“ prozradil přítomný trenér reprezentační juniorky U21 MICHAL DOUCEK. Fyzické prověrky zvládl nejlépe David Žikeš před Tomášem Jarolímem a Davidem Višvaderem.

Účastníci: Tomáš Jarolím, František Schneider (oba TJ Sokol Stratov), David Žikeš, David Višvader (oba TJ Dynamo ČEZ České Budějovice), Marek Červinka (TJ Lokomotiva Nymburk), Martin Strmiska (TJ Sokol Semily), Petr Chejn (SK Šacung Benešov 1947), Marian Příhoda (TJ Peklo nad Zdobnicí), Jan Hanus (MNK Modřice), Lukáš Kábrt (TJ Sokol Zbečník).

Spokojenost nejen s průběhem všech soustředění projevil šéftrenér projektu JIŘÍ ŠMEJKAL: „Tyto akce jen dokumentují, že s mladými nohejbalisty to není tak špatné, jak se to prezentuje na některých diskusních fórech. Velký význam pro další růst mladých mají aktivní účasti reprezentačních trenérů a funkcionářů odborných komisí.“

Komentáře   

 
#1 Tomáš 2016-02-22 23:18
Takový pěkný nohejbalistky, radost pohledět.
ČNS a jeho představitelé zaslouží tentokrát pochvalu.
 
 
#2 václav kroupa 2016-02-23 09:36
Já osobně mám radost s velkým zastoupení kluků z Dynama Č.B.,v neděli jsem je viděl v Týně,tam je velký potenciál,skvěl á práce trenérů
 
 
#3 Jo 2016-02-23 12:43
Už se pomalu sklízí Vondráškovo ovoce.
 
 
#4 U21 2016-02-23 20:20
A co naše slavná juniorka? Bude taky report z jejich proběhlého soustředění. Docela by mě zajímalo, jak je pan Doucek s kluky a jejich výkonem spokojený...
 
 
#5 Martin Maršálek 2016-02-25 10:07
Bude, článek už připravil kolega Stehlík.