Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
    je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
  • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Slovenská trojkoruna výzvou pro český výběr Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 09.11.2015

2015 memuzupozvanka 1Dvě soustředění v Nymburce má za sebou česká mužská reprezentace, která třetí listopadový víkend změří síly s nejlepšími evropskými týmy v Humenném (13.-15.11.). V pořadí druhého evropského šampionátu mužů pod hlavičkou kontinentální asociace EFTA se na východě Slovenska zúčastní celkem tucet národních výběrů (Slovensko, Česko, Rumunsko, Maďarsko, Švýcarsko, Francie, Polsko, Dánsko, Rakousko, Anglie, Irsko, Ukrajina). 

Zatím poslední kontinentální šampionát (2011, Corte, Francie) se stal obrovským triumfem slovenských barev. Zlato - zlato - zlato, to byl účet, který slovenští nohejbalisté nekompromisně vystavili svým rivalům. Češi se domů vraceli též s třemi medailemi stejné hodnoty, jen o jeden stupínek nižší, než jejich úhlavní rival. Také finálové skóre setů 0:6 potvrdilo, že slovenská trojkoruna byla zasloužená. Na druhou stranu úroveň šampionátu poznamenaly chybějící dvě země, které se ve dvojicích a trojicích pravidelně utkávají o bronz (Rumunsko a Maďarsko) a v jednotlivcích (zejména Rumunsko) pomýšlí i na vyšší mety. Pro Čechy ale slovenský hattrick nebyl novinkou, stejný počin se "Žigalově armádě" povedl o dva roky dříve na ME v tureckém Istanbulu. 

2015 memuzupozvanka 2Dvouletý cyklus evropských šampionátů, konaných pod hlavičkou FIFTA (dříve IFTA) od roku 1991 (tehdy se ve švýcarském Meiringenu a maďarském Kaposváru z trojkového zlata, deblového stříbra a singlového bronzu radovalo Československo, reprezentované pouze slovenskými hráči) byl narušen pouze v letech 2003 a 2013. Slovensko hostí vrcholnou světovou nebo evropskou akci elitní kategorie potřetí (po MS 1994 v Košicích a ME 2007 v Trenčíně), Humenné poprvé. Pořadatelské město však s domácím vrcholným nohejbalem má své letité zkušenosti a nepochybně se pořadatelství zhostí kvalitně. Pro účely šampionátu jsou k dispozici dvě sportovní haly, a to Městská sportovní hala (hlavní hala šampionátu s kapacitou 1.200 diváků), Chemlonská 7) a hala Střední odborné školy polytechnické (Štefánikova 1550).

Od posledního slovenského triumfu se ale mnohé na hřišti změnilo. Češi sice potupnému slovenskému hattricku přihlíželi ještě na domácí půdě v roce 2012 (MS v Nymburce), ale o dva roky později na MS družstev (Brandýs nad Labem) se karta obrátila a Češi ve finále deklasovali svého úhlavního soka finálovým výsledkem 3:0. Vzhledem k aktuální formě i složení budou letos Češi favoritem číslo jedna. Ale kromě slovenského výběru číhají i další dravci, především vrátivší se Rumuni. Přesto vše by se Češi mohli a měli na evropský trůn vrátit.

Bližší informace jsou uvedeny na oficiální stránce šampionátu. Přímý přenos z akce je k dispozici na stránkách TVcom. 40minutový záznam z akce vysílá Česká televize na programu ČT sport (sobota 21.11. od 14:10, s reprízami v neděli 22.11. od 04:40 a ve středu 25.11. od 12:55).

 

Komentáře   

 
#1 jirka 2015-11-11 21:52
Já doufám, že nějaký titul poputuje k nám.Asi nejvíc to vidím u dvojic.
 
 
#2 formi 2015-11-12 08:41
Trojky i dvojky zlato.Singl každá medaile úspěch
 
 
#3 standa 2015-11-13 08:02
Kolik tipujete že tam bude diváků z Čech?
 
 
#4 Petr Jahoda 2015-11-13 09:59
Z Modřic odjíždí v sobotu v 6,00 h jedno auto se 4 fanoušky. Doufám, že nebudeme mezi těmi čoboláky samotní :-)
 
 
#5 Antonín Stehlík 2015-11-13 10:20
Tak pozdravujte kluky! Budu držet palce doma... ;-)
 
 
#6 Jiří Sládek 2015-11-13 11:58
Dobrý den ze slovenského města Humenného,

přinášíme několik základních informací k vysílání přímých přenosů na tvcom.cz.

- Přenosy jsou vysílány v HD rozlišení, pokud se vám obraz trhá, s největší pravděpodobnost í nemáte dostatečně rychlý internet pro bezproblémové sledování přenosů.
- Veškeré služby jsou optimalizovány pro nejnovější verze prohlížečů.

Vysílací plán najdete na http://nohejbal.tvcom.cz/PlanovanePrenosy/
Po ukončení přenosu přejděte zpět na plánované přenosy a vyberte z nabídky následující přenos. Pokud se objeví chybová hláška o přerušení přenosu, vyčkejte, prosím. Čekáme na zahájení dalšího utkání.

Zápasy budou zahajovány dle časového programu a vysílacího plánu (tzn. nikoli v předstihu). Pokud by došlo ke zpoždění, budeme vysílací plán průběžně upravovat.

Pokud byste zaznamenali jakékoli problémy s přenosem, napište nám prosím do tohoto fóra zprávu s přesným popisem závady. Fórum budeme průběžně sledovat a případné závady obratem odstraňovat, případně se pokusíme poradit s problémy u koncových diváků.

S přáním hezkého dne,
Jiří Sládek
člen Komise propagace a marketingu ČNS