Nejčtenější články - Reprezentace

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Ženy a juniory čeká MS v Rumunsku Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pondělí, 05.10.2015

2015 repcluj 01Prvním z vrcholů letošní nohejbalové sezony na mezinárodní scéně bude Mistrovství světa žen a juniorů, jež bude od 8. do 10. října hostit rumunské město Kluž – Napoca.

 

V singlu bude jakákoliv medaile úspěchem,“ míní Šmejkal

Poslední měření sil v těchto kategoriích proběhlo v roce 2013 při evropském šampionátu v Košicích. Tam ženský národní tým ČR získal bronzové medaile v singlu i dvojicích se zlatým bonusem z trojic. O rok dříve na domácí půdě při MS v Brně byly Češky o něco úspěšnější, vybojovaly stříbro v singlu a dvě sady zlatých medailí ve dvojicích a trojicích.

Reprezentace žen se tentokrát sešla na přípravném kempu 3. až 4. října v Českém Brodě. „Kvůli brzkému termínu šampionátu musela soustředění žen i juniorů proběhnout ve zkrácené a improvizované podobě. To není výmluva, ale fakt,“ říká šéftrenér České reprezentace a zároveň lodivod ženského výběru JIŘÍ ŠMEJKAL. I přesto svým svěřenkyním věří. „Máme za cíl přivézt alespoň jedno zlato, přičemž nejvyšší šance je na obhajobu vítězství v trojicích, kde jsou naše hráčky velmi silné a na posledních třech mezinárodních akcích braly vždy zlato. Ve dvojicích si budeme muset poradit se zkráceným hřištěm podle mezinárodních pravidel, snad to budou naše důrazné smečařky trefovat.“

Nejvíce vyrovnaná vypadá situace v singlu, kde je konkurence opravdu silná. „Do špičky patří určitě Maďarka Lepsényi, výbornou singlistku má rumunský výběr a kvalitní hráčky přijedou i ze Slovenska a Švýcarska. V singlu se opravdu neodvážím tipovat a jakákoli medaile pro naše barvy bude úspěchem,“ konstatuje Šmejkal.

Do Rumunska trenér povolal šestici hráček mistrovského Českého Brodu a zkušenou Malátovou z Útěchova. „Nominace vyplynula z letošních výsledků. Budu se muset obejít bez dlouhodobě zraněné smečařky Vrtiškové, ale doufám, že se nám povedlo dobře vyladit formu,“ uzavírá Šmejkal.

Nominace reprezentace ČR žen: Lenka Cibulková, Lucie Fischerová, Kateřina Červenková, Lucie Vokáčová, Martina Chuchlová, Jana Möglichová (všechny TJ Slavoj Český Brod), Veronika Malátová (TJ Útěchov Brno).

 

2015 repcluj 02Doucek: „Druhá místa pro mě úspěchem nebudou.

Před dvěma lety získali čeští junioři na ME v Košicích dvě zlata ve dvojicích a trojicích doplněná o stříbro ze singlu. O rok dříve na MS v Brně si juniorská reprezentace nenechala uniknout nejcennější kov ani v jedné z disciplín.

Současný trenér národního týmu MICHAL DOUCEK má od svých svěřenců v juniorské kategorii velká očekávání. „K MS přistupuji s vědomím silného týmu, v jehož středu budou hráči, kteří se již ve svém věku stali lídry svých týmů nebo výrazně promlouvají do našeho špičkového nohejbalu. Nelze tedy ambice hodnotit jinak, než jako ty nejvyšší. Přes neúplnou znalost soupeřů a nevyzpytatelnost, vyjma slovenského výběru, pro mě druhá místa úspěchem nebudou. Na šampionát jede výborná parta skvělých kluků, ať už herně nebo lidsky. A tak doufám, že se tam ve všech směrech předvedeme jako silný a tým, což je asi ten nejlepší odrazový můstek k úspěchu,“ myslí si kouč.

Soustředění národního týmu proběhlo od 2. do 4. října v Brandýse nad Labem. Po něm reprezentační kouč vynesl ortel. „Původně jsem přemýšlel, že do Rumunska pocestuje šest hráčů. Nakonec jsem se ale přiklonil k variantě sedmi hráčů. Zvažoval jsem nasazení Jiřího Kalouse do všech disciplín, z toho jsem však po soustředění upustil. Rozhodl jsem se singlistu nepřetížit díky kvalitě ostatních kluků,“ říká Doucek a nastiňuje i svoji další filozofii. „Trojice bude v průběhu MS stát na útočné hře praváka s levákem. U všech kolektivních sestav se však finální podoba ideálního složení bude tvořit až na šampionátu samotném. Dvojce zahájí Chalupa s Kučerou a bude na nich stát i tíha většiny utkání základních skupin. Leváka budeme mít připraveného a v závěru turnaje se budu opět rozhodovat o ideální variantě. Do užšího výběru se nevešel Jakub Chadim, ač se prezentoval velmi dobrou hrou, a to především ve dvojicích s Kalousem. Pořádně mi zamotal hlavu, přesto jsem své rozhodnutí odrazil od skutečnosti, že pro Jirku bude hlavní disciplínou singl.“

Bližší podrobnosti o MS jsou k dispozici v angličtině na webu http://cluj2015.worldfutnet.com/ . „Zpravodajství z akce budete moci sledovat na facebookovém profilu Českého nohejbalu i na FB Futnet World. Živé přenosy z hlavní haly budete moci sledovat přes TVCOM.cz,“ upozorňuje nohejbalové příznivce člen Komise propagace ČNS JIŘÍ SLÁDEK.

Nominace reprezentace ČR juniorů:
Singl: Jiří Kalous (TJ Avia Čakovice).
Dvojice: Milan Kučera, Jiří Kalous (oba TJ Avia Čakovice), Jan Chalupa (TJ Dynamo České Budějovice - Propagační podnik)
Trojice: Lukáš Souček (TJ Spartak Pokerman.cz Čelákovice),Tomáš Chadim (TJ Avia Čakovice), Lukáš Hokr (TJ Sokol Horažďovice VYNK Hapon), Daniel Fík, Jan Chalupa (oba TJ Dynamo České Budějovice - Propagační podnik).

Komentáře   

 
#1 Antonín Stehlík 2015-10-05 13:04
Tak zlomte vaz!!! ;-)
 
 
#2 Evžen 2015-10-05 15:23
Mančaft jako bejk,ty kluci to musej všechno rozštípat.
 
 
#3 áda 2015-10-05 16:18
Mohu se zeptat jestli jsou nějaké další fotky ze soustředění juniorů a žen? Díky
 
 
#4 Ondra 2015-10-05 16:49
Odkaz na fotky ze svazových stránek:
http://cnsvlasta.rajce.idnes.cz/Soustredeni_REPRE_JaZ_2015
 
 
#5 Honza 2015-10-05 21:47
Sympatické vyjádření trenéra juniorky, má kolem sebe opravdu silný tým, nebojí se na to poukázat a nevede žádné alibistické řeči jako jiní.
U holek uvidíme jak se Šmejkalovi podařilo jim vyladit formu :)) nevím co by si bez něj počaly.
 
 
#6 TRAST 2015-10-05 22:41
Trenér je zodpovědný za nominaci, ale nominovat hráče z nižších soutěží není dobře. Jirka Kalous je fyzicky připraven zvládnout dvě disciplíny.Sing l a dvojku. Ve dvojici s Jakubem Chandimem mají letos v extralize úspěšnost přes 82 procent a náhradník by měl být Chalupa. Ve trojicích Chalupa, Fík a T. Chadim a náhradník Souček nebo Kučera a možná druholigový Hokr. Pro zajímavost na soustředění Chadim s Kalousem neprohráli jediný set ve dvojcích.
 
 
#7 divák 2015-10-06 07:22
Souhlas. Chalupu také vidím spíše do trojice, kde jeho údery nemaji konkurenci
 
 
#8 Pepa 2015-10-06 07:24
Za mě Chalupa do trojky na smeč a k němu Fík se skvělým polem a nahrou a Chadima. Do dvojky Kalous a Chadima (Chalupa)
 
 
#9 Pavel M. 2015-10-07 09:55
Dvojku má hrát jednoznačně Chalupa a Kalous Jakub Chadim ji samozřejmě může hrát taky Ale Chalupa má lepší jak blok tak i útok, To že maj procenta v extralize neni výsledek toho že by vynikal ve dvojci to tam odkope i Kučera co Chadim ale je to práce Kalouse a Kučera má střídat. To je jediné co mě zaskočilo.
 
 
#10 Jiří Sládek 2015-10-08 06:37
Průběžnou reportáž ze šampionátu žen a juniorů najdete v Nohec fóru - http://www.nohecmagazin.cz/nohecforum/viewtopic.php?f=4&t=470&start=0