(Șimleul Silvaniei, Pericei/Rumunsko) Česko, Česko a zase Česko. Národní výběr o uplynulém víkendu podle očekávání ovládl na 5. UNIF mistrovství světa juniorů všechny tři disciplíny. Sestava Kalous, Truc, Andris, Hokr, Majštiník, Bílý, Tolar a trenér Doucek splnila v rumunských městech Șimleul Silvaniei a Pericei zlatou normu. Převahu českého týmu nejlépe dokresluje fakt, že během šampionátu ztratil jediný set.

(Saint-Raphaël, Francie) Výsledek, jaký se předpokládal. České reprezentační výběry mužů a žen se o uplynulém víkendu zúčastnily exhibičního turnaje Estérel Futnet Cup, konaného na náměstí francouzského přímořského letoviska Saint-Raphaël. Není asi překvapením, že trofeje v obou turnajových kategoriích putovaly právě do České republiky.

(Čelákovice) Șimleul Silvaniei a Pericei. Při vyslovení názvů dvou měst, která budou v termínu 17. – 19. září hostit mistrovství světa juniorů do 21 let (U21), si možná zlomíte jazyk. Do těchto míst v historické části Rumunska zvané Sedmihradsko či chcete-li Transylvánie bude ovšem v příštích dnech upřena pozornost většiny nohejbalových fandů. Minimálně ze dvou důvodů. Ten první: český národní tým zde bude obhajovat tři zlata z Michalovců. A druhý, neméně podstatný: půjde o první mezinárodní akci pořádanou po dlouhých proticovidových restrikcích a omezeních. A snad i návrat k „normálu“...

(Nymburk) V průběhu nohejbalové sezony se pravidelně opakují tréninkové kempy talentované mládeže pro různé věkové kategorie. V jejich rámci je pamatováno i na nejmladší hráče. Autor projektu, Komise reprezentace, ve spolupráci s Komisí mládeže pořádala letos ve dnech 29.11. až 1.12. v pořadí již pátý „Kemp nadějí“, který je určen právě pro tuto věkovou kategorii. V závěru každé sezony je tak deset nejlepších mladších žáků oceněno za své celoroční výsledky a přístup k nohejbalu.

(Nymburk) Skoro s ročním odkladem se ve Sportovním centru Nymburk konal v pořadí šestý tréninkový kemp mladších žáků U12. Tato skupina se měla sejít už na podzim loňského roku, kvůli pandemii koronaviru byla akce odložena na letošní únor. Ani tehdy se však ze stejných důvodů nemohla uskutečnit. Teprve poslední srpnovou neděli vše klaplo a nominovaní hráči mohli nastoupit ke třídennímu soustředění.

(Dobříš, Brno) Zatímco ve dvojicích i trojicích to byla na světovém šampionátu žen a juniorů v MIchalovcích velká česká krasojízda, v singlu nedostali naši reprezentanti nic zadarmo. Podle očekávání. Právě nejmladší nohejbalová disciplína se na mezinárodním poli může pyšnit největší vyrovnaností. Zatímco JAN HANUS se dokázal se všemi nástrahami fyzicky i psychicky náročného nohejbalového odvětví vyrovnat na jedničku a obhájil zlatou medaili z Nymburka, ANETA FOJTÍKOVÁ tentokrát na cenný kov nedosáhla. Na Slovensku prohrála se třemi soupeřkami a zůstala pod stupni vítězů. Obou singlistů jsme se zeptali na jejich dojmy z mistrovství.

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři