Regiony
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2009_somv_05(Kaliště - Lensedly) Nevyjdou-li v plném rozsahu zatím nepříznivé meteorologické prognózy, odehraje se v sobotu 24.7. v posázavské osadě Šacung již 49. ročník dalšího z letních mezinárodních turnajů, Šacung OMV. Tedy, dá se říci, přípravný ročník před tím jubilejním, padesátým. Na startu turnaje se představí celkem 16 trojic z Česka a Slovenska s více než třemi desítkami hráčů nejvyšší soutěže. Vítězství obhajuje modřicko-karlovarská sestava s Pavlem Kopem, Radkem Pelikánem a Michalem Kokšteinem, která v loňském finále zdolala břevsko-šacungský výběr Makary, Chytry a Stejskala, hrající pod hlavičkou ITD Sportu.

Loňský finalista a předloňský vítěz už myslí na odvetu. „Na turnaji držíme dobrou bilanci, za ty roky jsme už sehraní a vyhovíme si na hřišti. Věřím, že se do semifinále probojujeme a pak se uvidí. Kvalitních soupeřů je plno, mým tipem na černého koně turnaje je druhá trojka Modřic s nyní výborně hrajícím mladým Pospíšilem a Karlovy Vary se zkušenými Bláhou a Vankem," tipuje univerzál ITD Sportu LIBOR CHYTRA. Také domácí barvy po loňském Waterloo (obě elitní trojice vypadly již ve čtvrtfinále) věří v úspěch a jako elitní vysílají do bojů vítěznou sestavu úřadujících mistrů republiky, Ešnera s Kalasem a Řehákem. „Budeme se letos snažit probojovat co nejdál. Forma je, od loňského vítězství na mistrovství republiky se nám daří celkem i extralize, tak snad to bude pokračovat i tady. Konkurence je opravdu silná, tím, že zde hrají i složené sestavy z hráčů různých klubů, se hra těchto sestav velmi špatně čte a dopředu odhaduje. Ale tím je to zajímavější a výhra cennější. Hlavně ať jako loni nedojde ke zranění, máme letos parádně rozjetou extraligu a výpadek jednoho nebo více hráčů by nás citelně oslabil. Jenže na takovém turnaji a ještě doma se nikdo moc šetřit nebude," říká tvůrce hry trojice Šacungu JOSEF ŘEHÁK.

2009_somv_06Turnaj s více než padesátitisícovou dotací na ceny bude mít tradiční zpestření v exhibičním utkání. Stejně jako v loňském roce jej obstarají fotbaloví internacionálové, kteří ale letos vyzvou výběr 1. ligy žen. "Hlavně jde o to si dobře zahrát a poměřit výkonnost s nejlepšími, kteří se na Šacungu vždycky nakonec sejdou. I poslední roky, kdy se účast na turnajích celkově snížila, se zde kromě ostatních vždy představilo cca 30 hráčů z nejvyšších mužských soutěží Česka a Slovenska. Trochu nás ale mrzí, že některým hráčům z první a druhé ligy při přečtení aktuálního stavu přihlášek spadne srdce do kalhot a místo využití možnosti konfrontace s elitou raději volí jistý úspěch na nějakém méně významném turnaji. Věřím ale, že ti opravdoví hráči vědí, co je to uspět tady v pověstné kleci. Ostatně stačí se podívat na přehled vítězů, najdeme tam snad všechna velká jména českého a slovenského nohejbalu. Letos je to navíc generálka na příští, jubilejní 50. ročník, který se chystáme udělat opravdu s velkým "J". Tento turnaj navíc netrpí diváckým nezájmem, vždyť do malého areálu jich na turnaj přichází tři až čtyři stovky, rekord byl 430. O celodenním teplém a studeném občerstvení nemá cenu hovořit. Prostě tuhle nohejbalovou klasiku si nemůžete nechat ujít," láká hráče i diváky předseda pořadatelského klubu MILOSLAV ZIEGLER.

 

Komentáře  

#13 Miloslav Šnídl 2010-07-30 07:12
Cituji s příspěvku anonyma. "Tady pan "VEDOUCÍ MLÁDEŽE" taky moc chytrosti nepobral, stejne jako pan Šnídl". Kdo koho začal urážet? Hlavně Kikino nečekej, že bude někdo nějakému anonymnímu póvlovi vykat.
Citovat
#12 Kiki 2010-07-30 05:35
Nevzpominam si, ze my dva bychom si nekdy tykali. Navic nerozumim tomu, proc tu takhle urazite. A nejsem Kikina!
Citovat
#11 Miloslav Šnídl 2010-07-29 07:29
Kdybych se jmenoval Kikina, tak bych sem možná napsal ale alespoň neoslovoval nikoho jménem. Než si vezmeš kohokoliv Kikino do huby, tak se nejdřív podepiš. Proboha co je tohle za spolek přizdisráčů, a dementních anonymů?!
Citovat
#10 Kiki 2010-07-29 05:46
Jako VI:D Tady pan "VEDOUCÍ MLÁDEŽE" taky moc chytrosti nepobral, stejne jako pan Šnídl. Nejsem si tak uplne jist, kde to smrdi aroganci. Kdybych si mel vybrat mezi podivanou na turnaji, kde se mezi sebou utkaji ti nejlepsi a jinym turnajem....netreba to rozvadet;-)
Citovat
#9 Martin Maršálek 2010-07-25 08:26
Zastanu se kolegy Zieglera. Nějak žádnou aroganci nevidím. Považujete za to, že řekl pravdu? Protože třeba já už se s tím opakovaně zde setkal. Dokonce jsme skutečně i uvažovali, že přihlášené sestavy nebudeme zveřejňovat s konkrétními jmény hráčů. A není to jen na tomto turnaji. Vždy dávám k dobru historku, jak na osadní turnaj na Majáku dorazila trojice hráčů, vyskočila z auta a při pohledu na hřiště zkonstatovala "kluci, jsou tu ligáči, jedeme do Osnice". Je na každém, zda se porve s lepšími, nebo dá přednost jistotě či zábavě. Zkonstatovat fakt však rozhodně není arogance. Jinak na Šacungu se dělají 2-3 turnaje do roka a na tom hlavním nejde o kvantitu, protože je omezen zespoda. Cílem organizátorů je, aby se potkávaly pokud možno stejně kvalitní sestavy. Co bylo platné dříve, že bylo 24-32 sestav, když min. čtvrtina zápasů byla o ničem (buď favorit soupeře o tři soutěže níž smetl, nebo si z toho dělal srandu) a diváky to nebavilo. Co vidím, tak čím dál tím více pořadatelů jde cestou oddělení podle výkonnosti, nebo pozvánek konkrétním účastníkům. Jak říkám (a vy také), je to na každém.
Citovat
#8 VEDOUCÍ MLÁDEŽE 2010-07-24 20:48
nikdo nepochybuje o historii a kvalitě vašeho turnaje který jsem několikrát navštívil jen trochu diplomacie míň arogance.Turnaj samozřejmě pořádáme také dokonce jsme letos měli více družstev než na šacungu a s cenami desetinásobně menšími. Ale nikdy bych o potencionálních účastnících našeho turnaje nemluvil jako vi na nohec-magazinu já si všech hráčů vážim a je jen jejich věc který turnaj navštíví
Citovat
#7 Ziegler, SK Šacung 2010-07-23 08:29
Letos by mělo startovat 28 (už bez odhlášných Košic), v roce 2009 startovalo 29 hráčů z české nebo slovenské extraligy, 25 (2008), 30 (2007), 28 (2006), 32 (2005), 41 (2004), 46 (2003), 21 (2000), roky 2001-02 nemůžu najít. Fluktuanty do extraligy z nižší soutěže do toho nepočítám.
Také od hráčů víme, že skutečně některé týmy z 1. a 2.ligy pokud nedají dohromady hodně dobrou sestavu, tak ví, že se proti 8-10 kompletním extraligovým trojkám neprosadí a jedou jinam. V tomto je zveřejnění přihlášek před turnajem na škodu.
Pane "Vedoucí mládeže", i přes vaše výtky vás srdečně zveme se podívat na turnaj, kde se psala historie a kam kvalitní hráči už téměř 50 let rádi jezdí poprat se s nejlepšími. A vemte dobré počasí, bude potřeba.
Citovat
#6 Ziegler, SK Šacung 2010-07-23 08:22
I když nejsem ve funkci tak dlouho nepamatuji se, že bych někdy slyšel o tom, jak hráče z 1. nebo 2. ligy u nás nechceme. Je tomu přesně naopak, protože před pár lety jich jezdilo víc. Pokud jste si například přečetl zprávu pořadatele z loňského ročníku na stránce klubu, tak tam konstatují úbytek hráčů z 1. a 2. ligy jako negativní. Také když si přečtete propozice několik roků roků nazpátek, tak v nich zase najdete, že se mohou hráči z 1., 2. a dorostenecké ligy zúčastnit. Také jim vždy byly rozesílány pozvánky - můžete mi říci, proč asi, když jsme je tam podle vás nechtěli? Pane "Vedoucí mládeže", nevím jaké máte zkušenosti s pořádáním takové akce a zdali víte, kolik úsilí a peněz stojí takovou akci dát dohromady? Pro vaší správnou informaci, kvalita nijak neklesá.
Citovat
#5 Matěj 2010-07-23 08:09
P. Šnídle, kolikrát jste byl na Šacungu, že takhle soudíte. Moc IQ a slušnosti jste nepobral, kdytž někdy čtu vaše komentáře. A neděláte náhodou ve stejným termínu turnaj u vás? To by toiž dost vysvětlovalo. Sportu zdar.
Citovat
#4 Petr 2010-07-23 07:17
Já teda nevím, jezdím na Šacung už hezkých pár let a pamatuju se, že tam brali i dorostenecké týmy z ligy. Kotlářku, Zvírotice, dokud na turnajích mohly hrát repre každý rok juniorku. Po mladé je to velká škola zahrát si na takovém turnaji.
Citovat

Nejčtenější články

Poslední komentáře