(Karlovy Vary) Společnost, jaká se schází jen párkrát do roka, si dala dostaveníčko první srpnovou sobotu v areálu SK Liapor v Karlových Varech-Doubí. Půl stovky mužů, kteří zasvětili svoje životy nohejbalu, se sem sjelo z celé republiky, aby změřilo svoje síly a umění na turnaji trojic veteránů, jenž se konal na počest 70. narozenin zakladatele a prezidenta místního klubu Vladimíra „Abbé“ Hlavatého. Kdyby si všichni s sebou vzali své medaile a mistrovské poháry, které v minulosti na nohejbalových dvorcích vybojovali, hodilo by to jistě pár metráků cenných kovů.

„Turnaj se, myslím, povedl po všech stránkách - účast mnoha skvělých hráčů minulosti, ideální počet startujících trojic v obou kategoriích pro možnost odehrání na dvou kurtech, pohodová atmosféra, výborné občerstvení i večerní zábava na počest Abbého narozenin. To vše přispělo k dobré zábavě všech účastníků i diváků. Díky za mnoho pochvalných ohlasů. Kaňkou byl určitě déšť, který znemožnil odehrát finálový blok turnaje, jenž sliboval zajímavé boje o poháry pro nejlepší. Alespoň to ale může příště být ještě lepší,“ uvedl ředitel akce FRANTIŠEK VESELÝ.

Turnaj „Abbé 70 Cup“ byl vypsaný pro dvě věkové skupiny, v kategorii nad 45 let se přihlásilo devět a v kategorii nad 60 let sedm sestav. V základní části se hrálo ve čtyřčlenných skupinách „každý s každým“, nadstavbová část pak v obou kategoriích vyřazovacím způsobem, celkem bylo na programu 40 zápasů.

Nejdelší cestu na turnaj vážili nohejbaloví veteráni z Pustkovce, což je jedna z 23 místních částí statutárního města Ostravy. Těch víc jak tisíc kilometrů na cestě do Doubí a zpátky nejeli nazdařbůh, domů si vezli pohár za vítězství v kategorii 60+. Stříbro mezi šedesátníky si odvezla trojka z Tachova a bronz kombinovaná sestava hrající pod názvem 1986.

V kategorii „mladíků“ 45+ prošla do finále podle očekávání první trojka pořádajícího SK Liapor (pod názvem Vary A), když ve čtvrtfinále vyřadila trojku Dobříše a v semifinále si bez problémů poradila s žateckou formací hrající pod názvem Batalion. O tom, že finále bude ryze karlovarskou záležitostí, se pak postarala druhá trojka Liaporu (pod názvem Vary B), když v dramatickém třísetovém semifinále přetlačila favorizovanou sestavu Klamovky dirigovanou stále skvělým Vilémem Ungermannem.

Závěr turnaje proběhl poněkud netradičně, poněvadž se zvrat počasí s prudkým deštěm, avizovaný na šestou odpolední, dostavil s velkým předstihem. Finále se tak nakonec odehrálo pod deštníkem, kde los přiřkl palmu vítězství „béčku“ Varů. Stejným způsobem proběhl „boj o bronz“, ze kterého vyšel vítězně Batalion, a na Klamovku zbyly brambory.

Akce, která byla velkou oslavou nohejbalu a důkazem, že při tomhle sportu se nestárne, byla pořádána na počest čerstvě sedmdesátiletého prezidenta SK Liapor VLADIMÍRA HLAVATÉHO, kterému kromě aktivních účastníků turnaje dorazila popřát celá řada osobností nohejbalového života. „Byl to krásný den a chtěl bych za něj poděkovat všem, kteří k nám do areálu přijeli. Všem, s nimiž se známe a kamarádíme už desítky let. Překvapila mě a obrovsky potěšila osobní gratulace prezidenta svazu Kamila Kleníka. Turnaj se po všech stránkách vydařil, k vidění tu byl parádní nohejbal v podání mistrů, kterým toho roky zas tak moc neubraly. Z těch nejstarších to byli třeba Borek Včala, Honza Podzemný nebo "Džuza" Vanya a z těch mladších Vilda Ungermann, Richard Makara, Jirka Perůtka, samozřejmě naši - Karel Bláha, Franta Veselý a Vlasta Kubín. Mohl bych jmenovat ještě další a určitě bych na někoho zapomenul, tak ať se na mě nikdo nezlobí...,“ podělil se o své dojmy oslavenec.

Konečně pořadí turnaje (kategorie 45+):
1. Vary B (Dvořák J., Makara, Tóth)
2. Vary A (Bláha, Kubín, Knop, Veselý)
3. Batalion (Pinkr, Perůtka, Růžička, Beránek)
4. Klamovka (Ungermann, Sankot, Dvořák D.)

Konečně pořadí turnaje (kategorie 60+):
1. Sokol Pustkovec (Podzemný, Žurovec, Kováč, Řezníček)
2. Tachov (Košťál, Oktábec, Klauber)
3. 1986 (Včala, Holčák, Šafář)
4. Sokol Dobřichovice (Holčapek, Trnka, Novák)

FOTOGALERIE Viléma Hrachovce


Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři