Regiony
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Žloukovice) Na Berounce, tam je v létě hezky. Platí to i o rekreační chatové oblasti ve Žloukovicích, ležící na půli cesty z Berouna na Křivoklát. Nohejbalisté toto místo mají spojené především s trampskou osadou Červánek, která bývá pořadatelem jednoho z letních osadních turnajů. Již třetím rokem ale na jiném místě u řeky svým umem těší fanoušky nohejbalu české reprezentantky, jež se zde utkávají s místními výběry i vybranými osobnostmi.

Duchovním otcem akce s všeříkajícím názvem „Souboj pohlaví“ je reprezentační trenér žen a předseda Komise reprezentace Českého nohejbalového svazu Jiří Šmejkal. Právě on namíchává koktejl různých zápasů, ve kterých hrají české reprezentantky spolu nebo naopak společně s místními hráči či pozvanými osobnostmi proti sobě a akci okořeňuje svým osobitým moderátorským projevem. Žloukovickou exhibici si nenechává ujít ani fotbalový komentátor České televize DAVID KOZOHORSKÝ, avšak nikoliv profesně, ale jako hráč.

Davide, co tě do Žloukovic přivedlo?

Přivedl mě sem kamarád Dan Kulhánek, kterého znám dlouhá léta. Loni mi řekl, že tady pořádá zajímavou, fajn akci. Tak jsem přijel a párkrát si asi po dvaceti letech znovu nohejbal zahrál. Je tu velmi příjemné prostředí, proto jsem ani letos pozvání neodmítl.

Podle tvých výkonů je vidět, že jsi ani za těch dvacet let z nohejbalu tolik nezapomněl.

Od malička hraji fotbal. Když má člověk odmala rád míč, nevyhne se ani nohejbalu. Docela nám se nám dařilo, byť co vidím třeba tady od holek finty na síti, tak to mi nikdy moc nešlo. Nohejbal jsem ale vždycky měl rád. Jak člověk stárnul, už na to nebyl tolik čas. Nemám ani chatu na nějaké osadě, kde se nohejbal hraje, takže mě to už trochu míjí. Až minulý rok jsem si to tady znovu vyzkoušel.

Co říkáš výkonům reprezentantek?

Už minulý rok jsem byl překvapen tím, co jsem viděl. Holky jsou fantastické. I když v České televizi vysíláme přenosy a záznamy z různých mistrovství, přiznám se, že ženský nohejbal jsem nikdy moc nesledoval. Příjemně mě překvapilo, jak to holky umí. Rád jsem si s nimi zahrál. Šoupaly si mě po kurtu, jak potřebovaly a snad jsem jim to moc nekazil. Docela jsem měl pocit, že po dvaceti letech to nebylo tak špatné. Když člověk hraje na kurtu s někým, kdo to dobře umí, hned se cítí lépe.

A co tě na ženské hře překvapilo nejvíce?

Mezihru, tu se člověk, když hraje fotbal, docela naučí. Udrží to na kurtu pupkem, hlavou i nohou. Něco jiného je ale hra na síti. Jak holky umí smečovat, to je fantastické. Nebo když jsem viděl singl, to je žonglérství.

Ač komentátor České televize, u komentování nohejbalových akcí jsme tě zatím neměli možnost vidět. Nemáš chuť si v redakci o nohejbal říci?

Nějak mě to zatím míjelo. Když jsem v redakci sportu začínal, nohejbal dělal Radek Bauer. A pak, ani nevím z jakých důvodů, se to přesunulo ke klukům do Brna, k Petrovi Kubáskovi. Dělají to dobře. Ale občas se zejména u menších sportů prohazujeme, takže třeba ta chvíle ještě přijde. Určitě by mě to bavilo.

V horkém počasí na kurtu předváděla svou techniku trojice hráček českého reprezentačního výběru - Veronika Tymichová, Kristýna Plechatá a ANETA FOJTÍKOVÁ, na kterou čekala i singlová exhibice.

Aneto, jak se ti exhibice líbí?

Hrajeme tady už třetím rokem. A vždycky se sem všechny tři hrozně těšíme.

Proč?

Je to tady takové přátelské, užijeme si srandy, dobře si zahrajeme. Je zde velmi příjemné prostředí.

Je to ale něco jiného než běžný turnaj.

Je. Hrajeme tu proti chlapům nebo s nimi v sestavě. O to více je to vyhecované, protože chlapi s námi nechtějí prohrát. Moc nás to baví.

Nejčtenější články

Poslední komentáře