Regiony
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

(Ivančice-Stříbský Mlýn) První červencovou sobotu mívá většina nohejbalistů na jihu Moravy zaškrtnutou v kalendáři výraznou barvou. Tento termín je totiž tradičně vyhrazen pro turnaj u Stříbského mlýna v Ivančicích. Populární „Skřípák“ se letos konal už po jedenačtyřicáté a ani tentokrát zde nebyla nouze o hráče všech výkonnostních kategorií. Na dvou přírodních hřištích se tak v krásném prostředí chatové osady prohánělo několik mužských i juniorských mistrů světa, vítězů extraligy či českých šampionů ve všech věkových kategoriích. A společně s nimi si krásy nohejbalu i příjemného letního počasí užívala řada borců z nižších soutěží i úplných amatérů.

Jeden z novopečených ředitelů turnaje TOMÁŠ GULDA, jenž převzal žezlo od svého otce, přivítal v sobotu ráno 17 trojic: „Společně s Kubou Štěpánkem jsme měli letos hlavní slovo, co se organizace týče. V první řadě bych ale chtěl poděkovat všem, co turnaj pořádali čtyřicet let před námi a i tentokrát nám pomáhali, co to šlo. Turnaj nabídl, jak už bývá zvykem, od pátečního odpoledne až do nedělního dopoledne pohodový průběh a příjemnou atmosféru. Rád bych poděkoval všem účastníkům, hráčům i divákům, protože zejména oni na tom mají podíl.“

Hlavním motivem akce je setkání kamarádů. Svědčí o tom i slova LUKÁŠE ROSENBERKA, jehož sestava skončila už ve čtvrtfinále. „Na osadních turnajích není vypadnutí ve čtvrtfinále žádná ostuda. Jednou či vícekrát se prostě něco nemusí na hřišti sejít tak, jak se plánuje. Můžete narazit na dravějšího soupeře nebo je tým na druhé straně sítě prostě o něco lepší. V našem případě se jednalo o boj do posledního míče, kde protivník využil domácího prostředí. Jelikož pro mě ovšem na tomto turnaji není výsledek nijak důležitý, těžkou hlavu si z toho rozhodně nedělám. V tomto ohledu je pro mě daleko důležitější, aby byli spokojeni moji spoluhráči a dobře si zahráli. Rozhodně nepatřím mezi ty, kteří se po jednom nevyhraném turnaji se svými spoluhráči - kamarády rozkmotří,“ bral brzký konec s nadhledem.

Jak už bylo řečeno, konečné pořadí je sice „až“ na druhé koleji, ovšem vidina vítězství je přesto lákavá. Zejména v závěrečné fázi turnaje. Semifinále tudíž nabídlo tuhé boje, kde hodně znamenala znalost místního prostředí. Tato skutečnost mírně favorizovala sestavu s názvem Obědy od Zacha, kde se v nezvyklé úloze smečaře představil „domácí“ Tomáš Gulda, když proti formaci Konvy, kde kraloval Pelikán podporovaný Rožkem a Višváderem, jej střídal na bloku Zach a v poli chytal Zechmeister. Z postupu se nakonec radovala právě Guldova trojice. Druhé semifinále nabídlo souboj dvou blokařů Modřic - Jakuba Pospíšila (Salát s oblohou) a Halvy (Smrček). Vítězný elitní kanonýr podporovaný Petrem Guldou a Havránkem využíval skvělého pole obou spoluhráčů a nechytatelného útoku. Na druhé straně Halva kontroval umístěnými míči a Moc překvapoval umístěnou levačkou. Na soupeře to ale nestačilo a Smrček poté prohrál i zápas o bronz.

Finále sice poskytlo četným divákům vcelku vyrovnaný průběh, ale přeci jen se zde projevila Pospíšilova výšková převaha. Jeho smeče „směr křoví nebo řeka“ byly pro soupeře neřešitelné. Putovní pohár nad hlavu tak zdvihl nad hlavu právě Pospíšil se svými souputníky. Jeden z nich - PETR GULDA již není aktivním hráčem, ale v průběhu turnaje se postupně dostával do rytmu. Bez jeho spolehlivého pole by se možná triumf vítězné trojky nekonal. „Vítězství mě samozřejmě potěšilo, i když to tady není až tak důležité. Zásadní je, aby se zde lidé cítili dobře a pobavili se. Sice už nejsem hlavním organizátorem, ale při turnaji samotném mi zůstala prakticky stejná role jako v minulých letech. Musím říci, že jsem si letošní turnaj krásně užil a vítězství je jen taková malá třešnička na velmi chutném dortu.“

Konečné pořadí turnaje:
1. Salát s oblohou (Pospíšil, Gulda P., Havránek V.)
2. Obědy od Zacha (Zach, Gulda T., Zechmeister)
3. Konvy (Pelikán, Višváder, Rožek)
4. Smrček (Halva, Moc, Bednář V.)

Nejčtenější články

Poslední komentáře