Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


ČP: Čakovice A ovládly turnaj i skupinu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 21.06.2020

2020 cp3zc 1(Zruč-Senec) To je fičák! Polovina účastníků Českého poháru mužů má základní část za sebou. O pořadí ve skupině A rozhodl třetí turnaj seriálu, hraný ve Zruči-Senci. Největší favorit soutěže z pražských Čakovic ani napodruhé nezaváhal a znovu turnaj ovládl a tím i svou skupinu. Protože Plazy a Žatec si tentokrát pořadí prohodily, o končené druhé příčce ve skupině pro Plazy rozhodla lepší vzájemná bilance - na prvním turnaji Plazy Žatec porazily. Kazem turnaje bylo počasí, celý turnaj skrápěl mírný déšť.

Semifinále 1: TJ Plazy - TJ Avia Čakovice: 2:4 

Pražané na minulém turnaji v Plazech nenechali nikoho na pochybách o svém závěru soutěž vyhrát a nikomu nepovolili zisk byť jediného zápasového úspěchu. Natěšený nováček z Plazů se ale nezalekl a byl důstojným protivníkem. V první trojce se ještě neprosadil, to Zelba, Budkai a Srba podlehli Kučerovi, Z. Kalousovi a J. Chadimovi. Ve druhé už se to podařilo Jeníkovi, Šimáněmu a Bartošovi, kteří o jediný míč přetlačili Pachmana, J. Kalouse a Fíka. První dvojka dopadla pro hosty, když Šimáně se Srbou padli s Kučerou a T. Chadimem. V singlu si ale Bartoš vyšlápl na J. Kalouse a bylo to 2:2. Hosté už moc komplikací nechtěli připustit. Z. Kalous a Pachman ve druhém deblu skolili Jeníka a Zelbu a trojka Kučery, Z. Kalouse a J. Chadima přehrála Jeníka, Šimáněho a Bartoše.

Semifinále 2: AC Zruč-Senec - SKN Žatec: 1:4 

Zručtí chtěli napodobit Plazské a doma se vytáhnout - tedy postoupit do finále. Ve dvojkách a singlu si tolik nadějí nedělali, spoléhali na trojky. V té první ale Štolka, Boček a Šůcha padli ve zkrácené sadě s Pinkrem, O. Vítem a Jůzkem. Ve druhé ale už uspěli, kde Stehlík, Ausberger, Hynek a střídající Tomášek posledním možným míčem porazili P. Víta, Sýse a Kovaříka. Pak přišly dva bodové údery hostů. V prvním deblu Tomášek, Šůcha a alternující Tureček nestačili na O. Víta s Jůzkem a v singlu Stehlík podlehl P. Vítovi. Utkání zakončila nejtěsnější deblová porážka Štolky, Bočka a naskočivšího Hynka od Sýse a Kovaříka.

2020 cp3zc 2O 3. místo: TJ Plazy - AC Zruč-Senec: 4:3 

Souboj s motivací - Plazští chtěli druhou příčku po základní části, Zruč doma nechtěla odejít bez medaile. Utkání tak nabídlo vyrovnaný souboj do posledního momentu, kde kalich hořkosti nakonec vypil pořadatelský oddíl. V první trojce Štolka, Boček a Šůcha skolili Zelbu, Srbu a Budkaie. Jediný míč třetí sady dělil od výhry ve druhé trojce Stehlíka, Ausbergera a Hynka, radovali se ale Jeník, Šimáně a Bartoš. Další zápas došel na devítky a byl to tentokrát debl Tuečeka s Tomáškem, který udolal ve třetím setu Jeníka a Zelbu. V singlu vyrovnával Bartoš, na kterého nevyzrál ani Boček, ani střídající Hynek. Do vedení šly Plazy, když debl Šimáně, Srba v dalším tříseťáku přehrál Štolku a Stehlíka. Štolka se ale spolu s Bočkem a Šůchou revanšoval v první trojkové odvetě, když těsně ve zkráceném setu složili Jeníka, Šimáněho a Bartoše. Infarktový poslední zápas nakonec uklohnili Středočeši, když o jediný míč Zelba, Budjkai a Srba zdolali Stehlíka, Ausbergera a Hynka.

Finále: SKN Žatec - TJ Avia Čakovice: 2:4

Očekávané finále nabídlo také pohlednou hru. První trojka dopadla pro Pražany, Kučera, J. Chadim a J. Kalous vyzráli na Pinkra, O. Víta a Jůzka. Srovnání obstarala výhra P. Víta, Sýse a Kovaříka nad Pachmanem, T. Chadimem a Fíkem. Po deblu šli nahoru znovu Pražané, když Kučera s T. Chadimem porazili P. Víta a Kovaříka. Další srovnání přišlo po výhře žateckého O. Víta nad J. Kalousem ve třetí sadě. Potřetí se ligový mistr dostal nahoru, v deblu se o to zasloužili Pachman a J. Chadim, poraženi byli Jůzek a Sýs. Následující trojka došla ve třetím setu do devítek, P. Vít, Sýs a Kovařík ale na Kučeru, J. Chadima a J. Kalouse nevyzráli.

ONDŘEJ VÍT (Žatec): "Semifinále se Zručí bylo bojovné, ale troufám si říci, že jsme je měli pod kontrolou. Na finále nás překvapilo, že jsme šli hrát na druhý kurt. Utkání bylo vyrovnané a hezké, Čakovice ale vyhrály zaslouženě. Škoda, že se nám nepovedlo vyhrát odvetnou trojku, v té poslední bych naše šance viděl minimálně 50 na 50."

2020 cp3zc 3Konečné pořadí 2. turnaje skupiny A:

1. TJ Avia Čakovice
2. SKN Žatec
3. TJ Plazy
4. AC Zruč-Senec

Konečné pořadí skupiny A:

1. TJ Avia Čakovice - 10 bodů
2. SKN Žatec - 5
3. TJ Plazy - 5
4. AC Zruč-Senec - 2

Seriál pokračuje čtvrtým turnajem, ve kterém se ve skupině B představí v sobotu 27.6. od 10 hodin na kurtech TJ Avia Čakovice v Praze TJ Spartak Alutec KK Čelákovice, SK Šacung Benešov 1947, SK Start Praha a TJ Avia Čakovice B.