Nejnovější příspěvky v Nohec fóru

ČP: Druhý turnaj kořistí Čelákovic Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 14.06.2020

2020 cp2zc 1(Praha) Český pohár mužů, soutěž s účastí extraligových a prvoligových týmů, pokračoval druhým dějstvím. Na hřištích pražského Startu se představila čtveřice družstev, tvořících soutěžní skupinu B. Z pěti bodů na kontě za vítězství na turnaji se potěšily Čelákovice, které ve finále zdolaly Šacung. Třetí místo patří pořadatelskému klubu.

Semifinále 1: TJ Avia Čakovice B - TJ Spartak Alutec KK Čelákovice: 0:4

V prvním extraligovo-prvoligovém souboji byly jasným favoritem Středočeši a ti také od prvního momentu tlačili na pilu. V první trojce Macurek, Kupský a Kopáček vzdorovali Spilkovi s Barešem a Čuříkem jen jeden set. Vyrovnanější byl druhý trojkový souboj, ve kterém Schneider, Dvořák a Vacek padli s Nesládkem, Flekačem a Šafrem ve třetí sadě. Třetí bod na konto hostů zajistila výhra deblu Kolenský, Bareš, který v pohodovém tempu skolil Schneidera s Dvořákem. Duel uzavřel zápas jednotlivců, kde Kopáček a střídající Mařík (získal primát prvního střídajícího singlisty) uhráli na Kolenského pouhé tři balony.

Semifinále 2: SK Start Praha - SK Šacung Benešov 1947: 1:4

Start v loňské sezóně urval svou jedinou výhru právě doma proti Šacungu a když vyhrála první set trojice M. Kaděra, Ungermann st., Sankot, mohl pomýšlet na repete. Jenže Stupka, Ungermann ml., Voltr ml. a střídající Flaks o kuličku třetího setu brali výhru. Druhá trojka byla jednoznačná, veterán Rezek s Kaplanem a Jechortem nestačili na Valeho, Kalase a Truce. První dvojkový souboj došel do posledního možného míče, Ungermann st. a M. Kaděra takto podlehli Stupkovi s Flaksem. V singlu domácí Tůma sice Voltrovi ml. první set odevzdal, ale v dalších dvou se s ním a střídajícím Ungermannem ml. vypořádal. Závěr obstarala porážka Sachla, Tůmy a alternujícího Kaplana od Kalase a Truce.

O 3. místo: SK Start Praha - TJ Avia Čakovice B: 4:1

V duelu poražených semifinalistů se hrál vyrovnaný mač, kde domácí rozvážněji řešili koncovky. V první trojici M. Kaděra, Sankot, Ungermann st. a naskočivší Jechort udolali ve zkácené sadě Macurka, Schneidera a Vacka. Podobný průběh měla druhá trojka v podání Sachla (nedohrál pro poranění), Tůmy, Chotovinského a střídajícího Rezka proti Kupskému, Dvořákovi a Kopáčkovi. Velmi vyrovnaný průběh měla i dvojka, ve které M. Kaděra s Kaplanem padli s Macurkem a Schneiderem. Třetí bod pro domácí obstaral v singlu Tůma, když přehrál Dvořáka. Dva veterání, Rezek a Ungerman st., poté v deblu vyzráli na Kupského s Maříkem.

Finále: TJ Spartak Alutec KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 4:3

Očekávané finále nabídlo vyrovnaný souboj. Šacung se opíral o výkony trojic, Čelákovičtí měli lepší ostatní disciplíny. Obě vyrovnané první trojky šly na stranu hostů. Nejprve Spilka, Bareš, Čuřík a střídající Seidl prohráli posledním možným míčem Stupkovi, Ungermannovi ml, Voltrovi ml. a alternujícímu Flaksovi. Poté Nesládek, Flekač a Šafr podlehli Valemu, Kalasovi a Trucovi. I další zápas byl vyrovnaný, v deblu Kolenský, Bareš a naskočivší Flekač přetlačili Stupku s Flaksem. V zápase jednotlivců uspěl Kolenský, který neměl moc práce s Voltrem a střídajícím J. Fürbacherem. A domácí šli nahoru po dvojkové výhře Spilky se Šafrem nad Kalasem, Trucem a střídajícím Ungermannem ml. Hosté ale kontrovali výhrou Valeho, Kalase a Truce nad Spilkou, Barešem, Čuříkem a naskočivším Seidlem. Za stavu 3:3 rozhodovala poslední trojka, která měla jednoznačný průběh. Nesládek, Flekač a Šafr měli evidentně víc sil a nedali šanci Stupkovi, Flaksovi, Voltrovi ml. a střídajícímu Ungermannovi ml.

STANISLAV VOLTR st. (Šacung): "V semifinále jsme měli ještě v hlavách loňský výbuch na Startu a proto jsme nic nepodcenili. V utkání se potvrdilo, že kvalita bude na naší straně. Některé zápasy byly velmi vyrovnané, ale tentokrát jsme se s koncovkami popasovali. Ve finále jsme nečekali, že povedeme hned 2:0. Dvojku si prohráli kluci sami, když při posledním balonu za devítek v prvním setu přestali hrát. Bod v singlu proti Kolenskému se nedal čekat. Škoda také naší druhé dvojky, do hry nás vrátila ale už pátá vyhraná trojka v řadě. Selhala až ta rozhodující, kde hráči odešli fyzicky a možná na ně dolehla i psychická nepohoda. Tam už nepomohla žádná změna. Celkově jsem s výkonem hráčů spokojen."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice): "Líbí se mi, jak trenér Míša Doucek zapojuje do sestavy mladé hráče. Hra je jiná, než jsme předváděli před třemi, čtyřmi roky zpět. Formát pohárové soutěže nám právě dobře umožňuje mladým se převést. Semifinále s béčkem Čakovic bylo z naší strany jednoznačné. Ve finále jsme stahovali úvodní nástup Šacungu, vyhráli jsme obě dvojky a singl a vedli my. Mile mě překvapila zejména dvojka Spilky s Barešem proti lepší dvojce soupeře, hráli bravurně bez chyb a byl to zřejmě nejlepší zápas dne a náš klíčový bod. V dalších trojkách pak rozhodovalo, kdo udělá méně nevynucených chyb."

Konečné pořadí 1. turnaje skupiny B:

1. TJ Spartak Alutec KK Čelákovice
2. SK Šacung Benešov 1947
3. SK Start Praha
4. TJ Avia Čakovice B

Seriál pokračuje třetím turnajem, ve kterém se ve skupině A představí v sobotu 20.6. od 10 hodin na kurtech AC Zruč-Senec družstva TJ Avia Čakovice A, SKN Žatec, TJ Plazy a domácí celek.