2020 sinzb 01(Zbečník) Singly a Zbečník. Tohle spojení funguje už sedm let. Na východ Čech zavítalo v sobotu 16 vyznavačů nejmladší nohejbalové disciplíny, aby zde opět poměřili své umění. Turnaj tentokrát oživil i trojlístek borců z polské Lodže. Vítězství si odvezl karlovarský Karel Hron.

V základních skupinách potvrdilo své nasazení v prvním výkonnostním koši kvarteto Hron, Beránek, Šimáně a Pohl. Do dvou tříčlenných semifinálových skupin je doprovodili ještě Kábrt a polský borec Kłosiński.

Právě v této fázi turnaje došlo k prvnímu překvapení, když obhájce loňského triumfu Beránek nestačil na skvělou hru Šimáněho, jenž ve vzájemném zápase výrazně těžil především ze svého dělového servisu. Když si poté urostlý hráč Plazů poradil i s Kłosinskim, mohl se těšit na finále. Slánský Beránek po ztraceném úvodním setu zabojoval proti Kłosińskimu, vývoj otočil a postoupil do boje o bronz. Ve druhé skupině Pohl po nadějném začátku nestačil na Hrona, ale v bratrovražedném souboji vzápětí udolal bývalého spoluhráče Kábrta, který rovněž podlehl Hronovi.

Mač o páté místo začal lépe zkušený polský hráč, Kábrt však našel zbytek sil a podařilo se mu duel otočit. Klání o bronz začalo lépe pro Pohla, avšak Beránek tradičně zlepšoval svůj výkon a svého soupeře nakonec ve třetí sadě přetlačil. Finále a další třísetová řež. Výborně hrající Šimáně ani v posledním zápase nezklamal, ale favorizovaný karlovarský singlista byl přece jen o něco jistější. V tiebreaku už měl navrch a mohl se tak radovat ze svého třetího triumfu na tomto turnaji. 

,,Za mě naprostá spokojenost. Po celý den zde panovala velmi přátelská atmosféra mezi hráči, k vidění byly krásné zápasy. Vítěz je také zasloužený, velmi dobře si vedli i ostatní. Z pohledu našeho oddílu jsme rádi, že si Pohl, Kábrt či Pošepný zahráli kvalitní zápasy se špičkovými singlisty. Kábrt by měl letos znovu hrát singl ve druhé lize a mě těší, že už začíná hrát mnohem více tělem, což byl dosud jeho největší deficit. Pro Pohla to zas byla výborná příprava na letošní singlové MČR dorostu, které budeme pořádat v listopadu,“ liboval si hlavní pořadatel turnaje LUDVÍK VLACH.

Polští hráči nebývají na našem území příliš často k vidění, ale ve Zbečníku ukázali, že do balonu kopnout umí. Nejlépe si vedl ten nejzkušenější z nich - Kłosiński, jenž se po zásluze probojoval až do nejlepší šestky celého turnaje. ,,I oba snaživí mladíci ale podali solidní výkony a určitě to pro ně byla velmi cenná zkušenost,“ doplnil Vlach. A jak se vůbec polské trio ve Zbečníku ocitlo? Michał Kłosiński projevil o náš turnaj zájem. Jejich start jsme pak domluvili přes sociální sítě. Rádi je přivítáme i příští rok - stejně jako všechny ostatní,“ uzavírá šéf turnaje.

Konečné pořadí turnaje:
1. Hron (SK Liapor WITTE Karlovy Vary)
2. Šimáně (TJ Plazy)
3. Beránek (TJ Sokol Slaný)
4. Pohl (T.J. Sokol Holice)

FOTOGALERIE Michala Němce


Komentáře   

#4 Vlasta 2020-02-26 10:45
Kája nám nějak zmohutněl, taktně řečeno :)
Citovat
#3 Fanousek 2020-02-25 08:12
Ta fotka je dobrá, na konec tam byl tanecek vítězů ?? Ne, to byl vtip. Chvála pořadatelům, že dělají tak pěkný turnaj několik let. Jako jediný v republice děláte takhle singlový turnaj (krom MČR). Klobouk dolů pene Vlachu. :-)
Citovat
#2 Michal.Nemec 2020-02-24 21:52
Jsem velmi rád, že tento singlový turnaj pořádáte. Samozřejmě takovouto činnost podpořím jakkoliv budu moci :)
Citovat
#1 L.Vlach 2020-02-24 19:58
Speciální poděkování patří Michalu Němcovi za parádní fotky, přenos i záznam všech utkání ve skvělé kvalitě. Nedoceněná, skvělá mravenčí práce, díky za pořadatele i nohejbalové fandy!!!
Citovat

Top odkazy

odkaz_botas
odkaz_gala
odkaz_pokornysite
odkaz_anytrade

Logo ke stažení

ikonka_nohecmagazin_160

Vstup redaktoři