Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


V Přerově se bude hrát i slavit Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pondělí, 03.02.2020

2019 prerpozv 01(Přerov) Freddie Mercury v tom roce založil skupinu Queen. Vysílání zahájil druhý program Československé televize. A v Přerově byl založen nohejbalový oddíl. Už tušíte? 1970. Dlouhých 50 let. Na Hané si své významné kulaté výročí hodlají v průběhu celého letošního roku připomínat. Začnou v sobotu, kdy se ve městě na řece Bečvě koná tradiční špičkový turnaj trojic. Už 13. ročník Memoriálu Pavla Holíka. Akce, jež řadě hráčů slouží jako první test formy před pomalu se blížící ligovou sezonou.

„Jako vždy chceme ukázat vrcholový nohejbal, který se do našeho regionu jinak nedostane,“ říká ředitel turnaje JIŘÍ PAVELKA. V uplynulých třech letech zde dominovali především hráči Vsetína a Modřic. „Letošní výpadek vsetínských formací je kompenzován pestřejší účastí dalších českých extraligových týmů. Osobně považuji za přínos účast nastupující nové generace hráčů, která může přinést zajímavé srovnání moderního pojetí nohejbalu s extraligovou klasikou. To vše doplňuje a mezinárodní charakter turnaje dokresluje také účast předních týmů ze Slovenska,“ poznamenává Pavelka. Loni se k radosti domácích příznivců dařilo i místnímu Spartaku. Konečná druhá příčka přerovské elitní A formace je toho důkazem. „Právě na našem nohejbalově vyspělém publiku si zakládáme. Dokáže bouřlivě podpořit domácí formace, ale umí ocenit i povedené akce ostatních týmů,“ dodává ředitel.

Turnaj je vypsán pro 20 trojic a v Přerově očekávají, že kapacita bude naplněna. „Volná místa ale ještě jsou a přihlášky stále přijímáme. Nenechte si ujít jedinečnou podívanou a hru nejvyšší úrovně. Přijďte se stát součástí každoroční napínavé atmosféry nohejbalových soubojů. Kdo chce vidět hvězdy českého nohejbalu v přímé akci na hřišti i osobně v hale, má šanci, která se v Přerově opakuje jen jednou za rok,“ zve všechny sportovní nadšence Jiří Pavelka.

Oddílové jubileum si Přerovští připomenou už v sobotu v rámci turnaje, který je výkladní skříní celého oddílu. Mimo jiné zde budou k zakoupení dárkové předměty s touto tématikou. Chystají i další akce v průběhu roku? „Celá sezona bude ve znamení oslav 50. výročí založení oddílu,“ prozrazuje ONDŘEJ MIKLÍK, jedna ze současných místních hráčských ikon. „Budeme pořádat seriál několika turnajů pro veřejnost i výkonnostní nohejbalisty se závěrečným vyhodnocením jednotlivých účastníků. Oficiální vyvrcholení oslav je naplánováno na sobotu 22. srpna, kdy se bude konat “Den nohejbalu v Přerově“ v našem areálu. Jeho součástí bude i slavnostní členská schůze oddílu, na níž chceme pozvat všechny členy oddílu, bývalé hráče,  sponzory  a všechny kamarády, kteří jsou s přerovským nohejbalem spjatí,“ přidává podrobnosti.

2019 prerpozv 02Za dlouhých padesát let si přerovský oddíl připsal řadu úspěchů ve všech kategoriích. Vychoval několik reprezentantů jak v mužské, tak v dorostenecké kategorii. Pojďme si ty nejvýznamnější připomenout. Slovo má opět Ondřej Miklík: „V mužské kategorii  nesmím vynechat Petra Nadymáčka, jenž se stal v roce 1993 mistrem Evropy ve dvojicích. O rok později na něj titulem mistra světa ve dvojicích navázal další přerovský odchovanec David Perutka. V juniorské kategorii pak získal v roce 2002 stříbrnou medaili na mistrovství světa v maďarském Szombathely Tomáš Miklík. Oddíl také získal řadu titulů mistrů ČR (ČSR). Ten první již v roce 1986, kdy mužská sestava Opravil, Podzemný, Stojan a Jordánek získala titul trojicích. Ve stejném roce vybojovali R. Stojan, J. Podzemný a L. Szabó i zlaté medaile ve dvojicích. R. Stojan a J. Podzemný navíc vyhráli pohár Čs. televize. Dorostenci bratři Perutkové, Nadymáček a Šiška, pod vedením trenéra L. Szabó, získali titul přeborníka ČR ve trojicích. V jednorázových soutěžích bylo medailí více. Na ligový titul v mužské kategorii bohužel přerovský oddíl nedosáhl. V roce 2002 vyhráli junioři ligu dorostu, což byl pro náš klub veliký úspěch.  Družstvo tvořili Jan Pavelka, Petr Müller, Tomáš Ertelt, Ondřej Miklík, Tomáš Miklík, Robin Doležel, Jan Kaděra, Aleš Stibor, František Bergmann, Petr Frélich a trenéři Ludvík Szabó, Jiří Perutka a Petr Nadymáček. Za zmínku stojí také zisk bronzových medailí v mužské kategorii na MČR dvojic 2015, které vybojovali Jan Pavelka s Tomášem Miklíkem. A určitě nesmím  zapomenout na zakladatele přerovského nohejbalu v roce 1970. Byli jimi Vladimír Koryčan – předseda oddílu, Antonín Oškrkaný - místopředseda, Jiří Perutka st. - jednatel, Ludvík Szabó - pokladník a František Růžička - organizační pracovník. Těmto patří dík za to, že můžeme tento krásný sport provozovat. Největší osobností našeho oddílu je bezpochyby dlouholetý trenér Ludvík Szabó, který vychoval většinu úspěšných nohejbalistů v Přerově.“

Tak tedy, pokud se chcete stát součástí oslav přerovského nohejbalu, připomenout si jeho bohatou historii a v neposlední řadě vidět skvělý nohejbal na vlastní oči, nemůžete v sobotu 8. února chybět ve sportovní hale TJ Spartak Přerov. Program startuje v 9 hodin.

POZVÁNKA ZDE

Komentáře   

 
#1 Pokřivená antuka 2020-02-06 13:02
Pěkné jednobarevné logo:-D
 
 
#2 Beneš 2020-02-10 11:55
Děkuji obětavým pořadatelům za výborně zorganizovaný turnaj, opět se silnou účastí kvalitních týmů. Jinak podotýkám, že i Sokol I Prostějov slaví v letošním roce 50 let své činnosti. Připravujeme také nějaké i když mnohem skromnější akce k tomuto vzniku nohejbalu u nás.
 
 
#3 Petr 2020-02-10 17:49
Také si mi turnaj líbil. Dobře když se najde někdo kdo poděkuje pořadatelovi a jedno jestli hráč nebo divák. Už jsem si myslel že takové věci z nohejbalu zmizely.