Regiony
Písmo
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2020 pardubice 01(Pardubice) Druhá lednová sobota patřila v Pardubicích nohejbalu. Již podvanácté se v krajském městě sešli nohejbalisté ze všech koutů republiky, aby poměřili síly na startu přípravy do nové sezony. V dresu Vsetína se tady letos poprvé představil král loňské sezony Zdeněk Kalous. Uvedl se parádně, prvenství míří na Valašsko.

Úvod roku je v nohejbalovém kalendáři již několik let pevně vyhrazen turnaji Pardubice Open. Ten sice tentokrát nepřilákal tak vysoký počet týmů jako v předchozích letech, nabídl však nohejbal nejvyšší úrovně. Z reprezentantů chyběli pouze Ondřej Vít s Jakubem Pospíšilem. 26 trojic pořadatelé z pardubického Dynama rozdělili do pěti základních skupin, z nichž první tři týmy postupovaly do osmifinále. Šestnáctku pak zkompletovalo domácí Dynamo B, které mělo mezi týmy na 4. místě nejvíce bodů. „Organizačně jsme se oproti předešlým ročníkům rozhodli pro jedinou menší změnu. Vyslyšeli jsme prosby některých hráčů a i ve velké hale jsme kvůli dostatku prostoru postavili pouze dva kurty, což se i vzhledem k počtu startujících trojic ukázalo jako dobré řešení,“ řekl ředitel turnaje ROMAN KOPÁČEK.

Osmifinálové duely tentokrát příliš dramatických momentů nenabídly, z těch vyrovnaných zmiňme těsné vítězství Čelákovic B nad Dvorem Králové (Andrýs, Ešner, Kaplan) nebo úspěch Jesenčan proti Dolním Počernicím (M. Kaděra, Nováček, Ungermann). Ve čtvrtfinále to už byla jiná káva. Soupeře, přes něhož by se dalo snadno postoupit, ne a ne nalézt. Jesenčany s uzdraveným Pavlem Kopem přehrály první trojici Čelákovic (Flekač, Spilka, Šafr), následně vítězství obhajující Santoška ve třech setech přehrála Kladinu (Doubrava, Hoffmann, P. Kučera) a Harrachov zastavil efektně hrající trojici Čelákovic B (Ftačník, J. Kaděra, Matura). V posledním čtvrtfinále exceloval (nejen) na bloku Zdeněk Kalous, který tak dotáhl druhý nejmladší tým v turnaji k postupu minimálně do semifinále. Odnesly to nabité Karlovy Vary (J. Kalous, Sehrig, Vanke).

2020 pardubice 02Semifinále mezi Santoškou a Jesenčany bylo především o soubojích Chalupy a Kopa. Holická opora po zranění postupně získává větší jistotu a formu, na postup to ale tentokrát nestačilo. Chalupa v důležitých chvílích několikrát bodově zavřel a mohl se svými spoluhráči spřádat plány na finále. Do něj se probojoval kompaktně hrající Vsetín, na němž si vylámali zuby stálí účastníci turnaje z Harrachova.

Na tabuli svítí 17:30 a turnaj pod dohledem tří stovek diváků graduje. V euforii a přesto bez chyb hrající trojice juniorů nedává obhajující Santošce šanci. 10:4 hovoří za vše. Druhý set ale začíná od nuly. Hra je o poznání vyrovnanější. 5:5, 6:6, 8:8. Majštiník snadným útokem na střed přidává devátý bod na stranu Vsetína, následně Chalupa zašlapuje Kalousův příjem blízko k síti, 9:9. Poslední výměna, míč jde několikrát přes síť. Naposledy však z Chalupovy nohy do zámezí. První grandslam roku 2020 patří úřadujícím juniorským mistrům světa hrajícím za Vsetín.

Původně jsme si na tenhle turnaj přijeli zahrát, věděli jsme, že bude skvěle obsazený. Moc jsme nepřemýšleli, že bychom mohli vyhrát. Ve skupině jsme se s každým soupeřem trápili, ale věděli jsme, že se postupně zlepšujeme. Klíčové pro nás pak bylo čtvrtfinále proti Karlovým Varům, kde jsme zahráli nejlepší zápas na hřišti, kde bylo poměrně málo místa. Semifinále a další zápasy se pak odehrály na centrkurtu s dostatečným prostorem pro naši obranu, což pro nás bylo klíčové. Ve finále jsme asi měli výhodu v tom, že Honzu Chalupu známe ze Vsetína, takže víme co a jak, navíc jsme měli prostor vybíhat skákané klepáky. Chtěl bych pochválit moje spoluhráče Davida se Zdendou a poděkovat jim. Nakonec musím vyzdvihnout skvělé diváky, před kterými se vždycky výborně hraje,“ ohlédl se za turnajem DANIEL BÍLÝ.

Konečné pořadí turnaje:
1. Vsetín (Bílý, Kalous Z., Majštiník)
2. Santoška (Chalupa, Ježdík, Sýkora)
3. Harrachov (Holas, Jeník, Kučera M.)
4. Jesenčany (Kop, Konečný, Rosenberk)

Foto: Michal Němec

Další fotogalerie: ZDE, ZDE a ZDE

Nejčtenější články

Poslední komentáře