Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Poslední zvonění zazní na pražské Pankráci Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 06.12.2019

2019 psmec pozvanka(Praha) Už 33krát odzvonil pomyslný konec soutěžní sezóny pražský mezinárodní turnaj mužů Poslední smeč a jiné to nebude ani letos. V předvánoční atmosféře se do haly pražské TJ Pankrác v sobotu 7.12. a neděli 8.12. sjedou nejlepší nohejbalisté, aby se utkali o ceněnou trofej. A některý si z Pankráce odveze i bonus v podobě ocenění z ankety Nohejbalista roku.

Současnou duší akce je její ředitel LUBOŠ ALBRECHT, který se svým pořadatelským týmem stál u obnovy turnaje, který jeden čas balancoval na hraně. "Poslední roky jsme vždy před startem turnaje avizovali nějakou novinku. Letos žádná není, jedeme ve standardním formátu. A poctivě se připravujeme na příští výroční 35. ročník. Tím, že v letošní sezóně se nehrálo mužské mistrovství světa ani Evropy, může Poslední smeč být zajímavým poměřením sil těch nejlepších. A budou zde startovat i naši zlatí junioři z nedávného světového šampionátu. Jsme rádi, že se turnaj stále těší velké divácké přízni. Již tradičně zejména starší generace vnímá turnaj nejen jako sportovní, ale i společenskou událost."

Hned v dvojnásobnou obhajobu věří český reprezentant LUKÁŠ ROSENBERK. Na loňském ročníku zažil snovou neděli. Se svou modřickou sestavou (Pospíšil, Spousta) v Praze pozvedl vítěznou trofej a to již pár desítek minut měl v tašce trofej, určenou korunovanému vládci ročníku. Dá si letos repete? "Poslední smeč je turnaj, na který se těším bez ohledu na to, zda obhajuji či ne. Sejdou se tam nejlepší týmy a je to takové neoficiální mistrovství světa na domácí pravidla. Jak praví nohejbalové zvyklosti u obhájců, přijedeme ve stejné sestavě jako loni. Jestli obhájíme, to nevím, ale určitě se budeme snažit dobře pobavit diváky. A obhajoba v anketě Nohejbalista roku? Letos jsme tam dva hráči z Modřic a jeden černý kůň z Čakovic, kterého bude těžké porazit. Nejsem nepřející, takže určitě bych anketní vítězství přál oběma mým soupeřům. Své šance lze odhadnout jen těžko. I přes zdánlivě povedenou sezónu chybí ta třešnička na dortu v podobě extraligového titulu, který jsme chtěli po delším čekání opět urvat. A možná toto se právě v anketě může projevit."

Stránka turnaje