Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Veteráni rozdávali radost v lázních Tisk
Napsal Jiří Linhart  |  Úterý, 04.06.2019

2019 veteranci 01(Karlovy Vary) V poměrně krátkém rozmezí tří let se partě „dříve narozených“ nohejbalistů SK Liapor WITTE Karlovy Vary podařilo uspořádat turnaj veteránů v rozsahu, jaký tu nikdo nepamatuje. Posuďte sami: Pohár prezidenta si první červnový den v Doubí nenechalo ujít 28 trojic hráčů ve věku od 45 až po 74 let nejstaršího z nich Františka Smolka z Kadaně. Tenhle počet už sotva někdo překoná.

„Jsme samozřejmě spokojeni, vždyť přijela stovka hráčů. To se ještě nikdy v historii nohejbalu nepovedlo, aby se na veteránském turnaji sešlo tak obrovské množství lidí. Byla za tím obrovská spousta práce, většinou takové, kterou nikdo nevidí. S přípravou turnaje jsme začali hned po Vánocích a od té doby se nezastavili, ale stálo to za to. Nabídli jsme lidem příležitost, aby se po dvaceti, třiceti i více letech sešli a dobře se pobavili hrou, kterou všichni milujeme. A ti lidé ji využili. Je vidět, že podobný turnaj tady chyběl. Jsme rádi, že se uskutečnil právě u nás,“ neskrývá hrdost hlavní iniciátor a organizátor turnaje FRANTIŠEK VESELÝ.

2019 veteranci 02Lidí se na dvorcích karlovarského oddílu sešlo opravdu hodně. Hráčů se prezentovalo 92. K tomu desítka rozhodčích, pořadatelé a mládež domácího klubu v roli údržbářů hřišť. Aby se všichni při zahájení vešli na fotografii, musela být pořízena z dronu. Zahájení bylo hodně slavnostní, s oficiálním poděkováním těm nejzasloužilejším a českou státní hymnou, kterou dojemným způsobem zazpíval jeden z nejmladších nohejbalových talentů Ondřej Tolar ze Stříbra.

Po slavnostním začátku se šlo hned „do práce“. Té čekalo na účastníky turnaje opravdu hodně. Rozděleni do dvou věkových skupin, nad 45 a nad 60 let, se do toho pustili tak, že u některých bylo vysloveno podezření, zda před turnajem nepožili nějaký zázračný elixír mládí. Parádní nohejbal na ligové úrovni byl k vidění nejenom v kategorii těch mladších, z nichž mnozí svlékli extraligový dres teprve nedávno. Předváděli ho i ti starší a nejstarší, kteří prokazovali, že s láskou k nohejbalu v srdci (a v nohách) se nestárne. Hrálo se na tři dopady, a tak byly k vidění i finesy, které se z ligových hřišť po redukci dopadů na dva a jeden už prakticky vytratily. Téměř nepřetržitý proud radosti byl pouze v jednom momentu přerušen okamžikem, na který by všichni nejraději rychle zapomněli. To když se v zápase domácí B trojky s Askalonou zranil Jan Fröhlich. „To byl určitě moment, kdy nám všem stydla krev, bohužel ale i takové okamžiky ke sportu patří. Honzovi přejeme, aby se co nejrychleji uzdravil, a těšíme se, že se s ním ještě mockrát na hřišti potkáme,“ poznamenal Veselý.

2019 veteranci 03Po téměř desetihodinovém maratonu kvalifikačních a vyřazovacích zápasů dospěl turnaj do fáze finálových bojů. Do nich se v každé kategorii probojovaly čtyři nejlepší týmy. A tady už šlo opravdu do tuhého, hlavně v kategorii 60+, kde se tři ze čtyř finálových zápasů rozhodovaly až v koncovkách třetích setů.

Mezi „mladíky“ do 59 let do „final four“ prošly obě sestavy domácích, každá z jiné strany pavouka. Bylo tedy jen na nich, která z nich bude hrát o titul. Nakonec se to povedlo oběma, když v prvním semifinále vyřadilo áčko Čakovice a ve druhém semifinále béčko Old Wanderers. V boji poražených semifinalistů byli úspěšnější „Vandráci“, kteří si po setech 10:6 a 10:9 došli pro bronz, na Čakovice zbyly „brambory“. Ve finále pak podle očekávání uspěli obhájci trofeje z roku 2016 Karel Bláha, František Veselý, Vlastimil Kubín a Gerhard Knop, kteří svému „béčku“ v sestavě Richard Makara, Jiří Dvořák a Tomáš Tóth nechali stříbro. „Naše vítězství i fakt, že se obě naše sestavy probily do finále, je určitě úspěch a potvrzení kvality karlovarské nohejbalové školy. Ale znovu musím říct, že o to tady v první řadě nešlo. To, co jsme opravdu chtěli, bylo uspořádat setkání bývalých spoluhráčů, soupeřů a starých kamarádů a strávit pěkný den v příjemné turnajové atmosféře, kdy vítězi jsou všichni bez ohledu na to, na jakém místě skončili. A to se povedlo,“ řekl František Veselý.

V kategorii 60+ se mezi elitní čtveřicí objevily hned dvě sestavy Jihočechů, z titulu se ale nakonec radovali Pavel Oktábec, Jan Košťál a Miroslav Klauber z Baníku Stříbro, v roce 2016 bronzoví. Pánové Hanzálek, Krul a Vondrášek, hrající jako „Jihočeši“ skončili druzí a z bronzu se radovali Ticháček, Suchý a „Džuza“ Vanya, který přítomné diváky bavil nejenom svým nohejbalovým uměním, ale i trefnými humornými průpovídkami.

2019 veteranci 06Neoficiální veteránský šampionát se na dvorcích SK Liapor Witte poprvé konal v roce 2016 za účasti sedmnácti týmů, druhý po třech letech a za účasti osmadvaceti trojic, a co bude dál? „Větší turnaj už určitě neuděláme, co do kapacity jsme narazili na strop, víc účastníků se do jednoho dne v jednom areálu prostě nevejde. Ani po stránce organizační už nemáme moc co měnit, i když nějaké chybičky a drobné zádrhele by se našly. A nejspíš zachováme i ten tříletý interval, což je, myslím, tak akorát, aby ta akce na jedné straně nezevšedněla,“ přemítá František Veselý, který si společně s celým pořadatelským týmem vysloužil jen slova chvály od všech účastníků. Nádherný den plný sportovních zážitků, kamarádství a pohody, byl zakončen mejdanem s živou hudbou, spolehlivě mrtvým, neboť ugrilovaným čuníkem, a několika bečkami tekutiny, kterou druhdy Vasil Bilak označil za chléb náš vezdejší. Začínáme se těšit na Pohár prezidenta s pořadovým číslem 3…

Konečné pořadí turnaje 45+: 
1. Karlovy Vary A (Bláha, Kubín, Veselý, Knop)
2. Karlovy Vary B (Makara, Dvořák, Tóth)
3. Old Wanderers (Rezek, Matyášek, Budeus)
4. Čakovice (Kalous, Kabíček, Hofman).

Konečné pořadí turnaje 60+: 
1. Stříbro (Oktábec, Košťál, Klauber)
2. Jihočeši (Hanzálek, Krul, Vondrášek)
3. Čakovice (Ticháček, Suchý, Vanya)
4. České Budějovice (Chalupa, Tomášek, Kouba)

FOTOGALERIE Z AKCE ZDEZDE

Komentáře   

 
#1 Antonín Stehlík 2019-06-05 07:47
Super akce, všichni si zaslouží obdiv!!! :)
 
 
#2 Tomáš 2019-06-07 08:14
Baník pyčo! Zřejmě slušnej oddíl.
 
 
#3 Tomáš 2019-06-07 08:16
Je někde k poslechu hymna v podání O. Tolara?
 
 
#4 Petr Tolar 2019-06-07 10:32
https://www.facebook.com/petr.tolar.3/videos/2345905985468115/?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARCfDwYLefBxNNg2OqIJOPDhXcAqF7Dl8VhFmmrqjh3RX8f-_dzYiu5tW_nvSop6FkuGFwHY24C6IAmp&hc_ref=ARRoi26nLg4PCcIjD6bjFTa6zy607oDyoss8xsQ_q2hX4qDwfKC6FHTV4BXcLJp_woY&fref=nf
 
 
#5 Tomáš 2019-06-11 11:38
Díky Péťo, jsi super člověk a proto mě nepřekvapuje, že tvůj syn je takhle šikovný. Ať se Vám všem daří nejen na hřišti.