Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
Austin Cup: Zlatý hattrick Modřic Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Středa, 03.04.2019

2019 austincup 01(Vsetín) Poslední březnovou sobotu si ve Vsetíně dali dostaveníčko účastníci 18. ročníku mezinárodního turnaje trojic Austin Cup, aby bojovali o cenou trofej a zároveň vyladili formu týden před startem letošních ligových soutěží. Evidentně nejlepší ladičskou práci odvedli v Modřicích, když jejich elitní formace na turnaji neprohrála ani zápas a potřetí v řadě vsetínské klání ovládla.

Podaří se někomu, zkřížit cestu modřické Blue line za zlatým hattrickem? Nebo se z vítězství bude radovat bronzový tým z Přerova, trojice Karlových Varů? Po úspěchu prahly také domácí ostré sestavy nebo KAC Košice s bombarďákem Belkem. To byla hlavní témata rozhovorů před začátkem turnaje. Samozřejmě, že překvapit mohlo ještě minimálně dalších pět sestav, ale nejvíce preferencí měly právě jmenované týmy. Startovní pole také vyšperkovaly tři rumunské sestavy a za Slovenska kromě zmíněných Košic ještě Trnava. Nechyběl samozřejmě ani juniorský výběr České republiky (Matkulčík, Hanus, Z. Kalous, Majštiník).

Devatenáct týmů bylo nasazeno a dolosováno do čtyř skupin, z nichž tři byly po pěti účastnících a jedna se skládala ze čtyř týmů. Nejvyrovnanější byla skupina B, kde mezi čtyřmi sestavami s pěti body zbyl Černý Petr na juniory, kteří tak nepostoupili do vyřazovacích bojů, aniž by okusili hořkost porážky. Ze skupin postupovali vítězové přímo do čtvrtfinále a druzí s třetími museli ještě projít osmifinálovým sítem. To bylo milosrdné pro Čelákovice A, Karlovy Vary B, Vsetín A a Čakovice A. Pikantní byla zvláště bitva mezi domácím vsetínským prvním a druhým výběrem.

Čtvrtfinálové boje potom proběhly celkem hladce až na duel mezi elitními Karlovými Vary a čelákovickým áčkem" (Kilík, Holas, Kolenský), kde rozhodovala o vítězství Západočechů koncovka třetí sady. Košice přešly přes Karlovy Vary B (J. Medek, Bíbr, Hron), Čakovice B (T. Chadim, Fík, Souček, Kučera) podlehly Vsetínu A a Modřice nepustily do semifinále první výběr Čakovic (J. Kalous, J. Chadim, Pachman), když Čakovicím, které před tím předváděly velmi atraktivní nohejbal, katastrofálně nevyšly úvody obou setů. V první vložené akci potom v zápase singlistů porazil domácí Plachý rumunského reprezentanta Soreana.

V úvodním semifinále nečekaně triumfovaly Košice, když na ně ve třech setech nestačila Vankeho sestava, ve které měl však zdravotní problémy M. Medek. Belko ovšem předváděl střelecký koncert a nad sítí poměrně jasně dominoval. Ve druhém semifinále si obhájci prvenství z Modřic nečekaně snadno poradili s domácí Chalupovou ekipou a přiblížily se finálovou účastí k zisku třetího vítězství v řadě. Vsetínský snajper JAN CHALUPA, přes samozřejmé zklamání, neztrácel nadhled. „Dnes to byl náročný den a docela dlouho jsme se hledali. Rozehráli jsme se vlastně až v klubovém derby s naším béčkem, jenže Modřice v semifinále byly dnes nad naše síly. Rozhodlo hodně to, že mně Kuba chytil párkrát na bloku, což se mně myslím nepodařilo. V poli se to potom hodně špatně chytá."

Po kulturní vložce, kterou obstarala děvčata z místních tanečních škol, nastoupili k zápasu o třetí místo poražení semifinalisté. Hráči se však pouze pozdravili, protože zranění nedovolilo Západočechům zápas odehrát. Ve finále tedy proti obhájcům loňského vítězství nastoupili hráči KAC Košice, kteří se lepšili zápas od zápasu a snad i trochu znejistěli odborníky, kteří jednoznačně favorizovali Moravany.

Modřická mašina se však od prvního míče do vyzyvatelů pustila a díky skvělým útočným akcím a vynikajícímu poli nedala soupeřům v prvním dějství sebemenší šanci na úspěch. Ve druhém setu ovšem košičtí přidali a Belkovi se párkrát podařilo najít skulinku v obraně Modřických. Do poloviny setu tak byl stav i herní projev vyrovnaný. Jenže koncovku obstarali obhájci trofeje v mistrovském duchu a odkázali soupeře, přes jejich statečný odpor ke druhému stupínku na čestném pódiu.

„Druhé místo beru určitě jako úspěch, protože jsme nebyli v kompletní sestavě. Ve finále nám možná už chyběla síla a určitě i možnost střídání ať už na útoku nebo v obraně. V druhém setu nám sice pomohly taktické rady Brutovského, ale zvrátit jsme to už nedokázali," nehledal výmluvy BRANISLAV BELKO.

Režisér modřické sestavy LUKÁŠ ROSENBERK si vítězství náležitě užíval. „Austin Cup, který vlastně otevírá soutěžní sezónu je, jako každý rok, strašně těžký. Většina týmů je už na sezónu dobře připravena a svůj výkon jen dolaďuje. Výkonnost všech je už soutěžní a o to víc si vážím toho, že se nám to podařilo i potřetí za sebou vyhrát. Ač to možná mohlo vypadat, že jsme to neměli tak těžké, tak je to jenom zdání. Ke každému zápasu jsme přistupovali naprosto zodpovědně. Hned zpočátku jsme si řekli, že se pokusíme nezkazit zbytečně ani jeden balón a tato taktika se ukázala jako velmi dobrá. Myslím, že jsme neprošli žádným klíčovým okamžikem, kterým jsme něco obraceli. Prostě jsme nic nepodcenili a ke každému zápasu jsme přistupovali maximálně soustředěně. Byla to práce celého týmu po celý den a za to musím své spoluhráče moc pochválit."

Svou radost mohl Lukáš Rosenberk ještě vystupňovat, když byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Cenu diváků pak obdržel domácí Jan Chalupa.

Konečné pořadí turnaje:

1. MNK SILNICE GROUP Modřice (Pospíšil, Rosenberk, Müller)
2. KAC Košice (Belko, Hulín, Frolov)
3. NK CLIMAX Vsetín A (Chalupa, Gargulák, Gebel, Stupák)
4. SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary A (Vanke, Medek, Putík)

Fotogalerie: