Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
    Zkusme prosím Zdendo krátce věcnou diskuzi bez té omáčky o Vláďových ú ...
  • 25.09. 15:59 Rychlost informací
    To přece nemá logiku, kdyby Láďa chtěl tak ti zavolá, ale chtěl diskutova ...
Vsetínský triumf, přerovská radost Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Pondělí, 11.02.2019

2019 prerov 01(Přerov) Brutovský, Plachý, Vichtora, Belko. Právě tahle sestava s označením Vsetín B ovládla 12. ročník halového Memoriálu Pavla Holíka v Přerově. K radosti pořadatelů předvedla parádní formu i domácí trojice, jež narazila až ve finále. Naopak v poli poražených skončili Modřičtí, kteří si z Hané v minulých letech odváželi vítěznou trofej.

Otestovat svoji formu přijelo do Přerova 18 formací. Organizátoři je rozdělili do čtyř základních skupin – ve dvou se představily čtyři a ve dvou pět sestav. Vítězové postupovali rovnou do čtvrtfinále, druhé a třetí sestavy musely do osmifinále. Ze skupiny A postoupili přímo vítězové posledních dvou ročníků Modřice A, za skupiny B vsetínské béčko, skupinu C ovládly Karlovy Vary A a skupinu D áčko Valachů.

V osmifinále nejprve Prostějov eliminoval ve třech setech rezervu Karlových Varů. Trnava vyřadila Modřice C, Vsetín C podlehl Modřicím B a Přerov A přešel přes Skudra team. Prostějovská ekipa (Valenta, Deutsch, Ftačník) se s turnajem rozloučila ve čtvrtfinále, když nestačila na obhájce z Modřic. Vsetín B se proti Trnavě (Ifka, Loskot, Rácik) rozjížděl pomaleji, ve druhé sadě už však exceloval. Karlovy Vary A si poradily se druhou modřickou trojicí (Matkulčík, Hanus, Rosenberk) a nakonec přišla největší senzace. K radosti domácího publika přetlačil přerovský trojlístek ve třetím setu vsetínskou formaci (Chalupa, Gargulák, M. Tomek).

Ani semifinále příliš nectilo papírové předpoklady a obrátilo teorii vzhůru nohama. Nejprve si Brutovského trojka povodila obhájce loňského a předloňského vítězství, Pospíšilovu sestavu. Modřický MARTIN MÜLLER připisoval porážku zejména vysokému počtu nevynucených chyb svého týmu. „V prvním setu to bylo víceméně bod za bod, a když jsme byli nahoře, nedokázali jsme se utrhnout o dva míče. Na osmičkách nás soupeři chytili a dotáhli set k vítězství. Druhou sadu jsme s trochou štěstí uhráli, ale v třetí zase přišlo pár chybiček, možná už pramenících z nervozity.“ Vzápětí přetavila domácí sestava vítěznou euforii v další cenný skalp. Obětí Spartaku se stali Karlovarští. Lídr Západočechů JAN VANKE pak soupeře chválil. „Kluci z Přerova předvedli výborný výkon, jako ostatně po celý dosavadní průběh turnaje. My jsme nehráli sice nijak oslnivě, ale domácí nás prostě zaslouženě přehráli.“

Semifinálový neúspěch se negativně promítl do výkonu Pospíšilova tria v klání o bronz.  Po vítězství v prvním setu nedokázalo reagovat na zlepšení lázeňské trojice, kde se na útoku mimořádně dařilo zvláště Putíkovi na dlouhém kůlu. „Na začátku zápasu o třetí místo jsme byli jako spláchnutí a s obavou jsem čekal, co z nás vypadne. Jenže v dalším průběhu jsme se našli. Když proti vám stojí kluci z Modřic, určitě vás to vždy motivuje,“ poznamenal Vanke..

Ani hlasité povzbuzování publika a velká dávka obětavosti nestačily. Ve finále už trio Spartaku nedokázalo čelit efektivní hře zkušené vsetínské sestavy. Spolehlivé pole, perfektní příprava útoků, zkušené a takřka bezchybné zakončení. To byly atributy, kterými se prezentovala Brutovského ekipa. Díky nim si došla pro turnajový vavřín. „Protože na tomto turnaji obvykle končíme už někde ve čtvrtfinále, je finálová účast skvělým úspěchem. Samozřejmě v koutku duše doufáme každoročně, že se nám podaří proniknout na samou špičku, takže letos absolutní spokojenost, byť poslední krůček nevyšel,“ pochvaloval si rozesmátý domácí univerzál ONDŘEJ MIKLÍK. Matador JÁN BRUTOVSKÝ si podle vlastních slov přijel do Přerova především dobře zahrát. „Líbí se mi zdejší prostředí a navíc se mi na tomto povrchu a před bouřlivými přerovskými diváky vždy dobře hraje. Pro ně určitě musel být tento ročník zvlášť příjemný. Klíčové bylo zejména semifinále proti Modřicím. Měli jsme poměrně lehkou skupinu, obával jsem se tedy, že se pořádně nerozehrajeme. Naštěstí jsme zvládli poměrně těžký souboj s béčkem Modřic. Ve čtvrtfinále dobře vypomohl i Braňo Belko, takže jsme i ušetřili trochu sil pro ten klíčový zápas. Báli jsme se trochu i finále, protože jsem sledoval, že Pavelka byl dobře rozběhnutý a v takovém případě je každému nepříjemným soupeřem. Upravili jsme si ale taktiku a dobře nám to, stejně jako celý den, klapalo, což samozřejmě neplatí o každém turnaji, do kterého zasáhneme,“ podotkl nakonec s úsměvem.

„Říci, že jsem spokojený, je málo, aby to vystihlo mé pocity. Jsem nadšený a nikdo z nás organizátorů to nečekal. Naši kluci nás opravdu mile překvapili. Navíc měl turnaj bezproblémový průběh, co se týká časového harmonogramu i kvality předvedených výkonů. Takže teď to všechno ještě musíme uklidit a můžeme tento ročník prohlásit definitivně za ukončený,“ uzavřel ředitel turnaje JIŘÍ PAVELKA.

Konečné pořadí turnaje:
1. NK CLIMAX Vsetín B (Brutovský, Plachý, Vichtora, Belko)
2. TJ Spartak MSEM Přerov A (Pavelka, Miklík, Doležel)
3. SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary A (Vanke, Putík, M. Medek, Vale)
4. MNK SILNICE GROUP Modřice A (Pospíšil, Müller, Topinka) 

Fotogalerie: