Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
V sobotu do Přerova! Tisk
Napsal Ladislav Barák, Antonín Stehlík  |  Úterý, 05.02.2019

2019 mphpozv 01(Přerov) Zatímco antukové kurty odpočívají pod tlustou sněhovou peřinou, halová sezona je v plném proudu. Mezi její tradiční opěrné body patří i přerovský turnaj trojic HONEMSEM, který se letos bude hrát jako 12. ročník Memoriálu Pavla Holíka. O tamní trofej se bude bojovat už tuto sobotu – 9. února.

Vítězný hattrick může být lákadlem pro nejlepší sestavu uplynulých dvou let, modřické trio Pospíšil, Müller, Rosenberk. Zda se však budou ve stejném složení pokoušet o turnajový triumf i do třetice, není vůbec jisté. Podle informací z modřického tábora nejspíše vyztuží posledně jmenovaný druhou oddílovou formaci... „V současné době jsou naše sestavy pro přerovský turnaj stále otázkou. Záleží na mnoha aspektech, jako je zdraví, volno a podobně. Nemohu tedy prozatím bohužel ani složení naší trojky potvrdit. Do trojkových sestav se bude určitě zapojovat naše nová posila Honza Matkulčík, takže na jistou změnu se nohejbaloví fanoušci těšit mohou,“ naznačuje nejlepší nohejbalista minulé sezony LUKÁŠ ROSENBERK. Ten podle vlastních slov jezdí do Přerova již mnoho let a rád. „Tamní prostředí mi svědčí a ačkoli si většina hráčů stěžuje na tvrdý a náročný povrch, mně poměrně vyhovuje. Člověk si musí ovšem dávat velký pozor na zranění."

O obvyklých několik slov před turnajem jsme požádali jeho ředitele JIŘÍHO PAVELKU.

2019 mphpozv 03Pane Pavelko, 12. ročník Memoriálu Pavla Holíka je za dveřmi. Chystáte nějaké novinky?

Myslím si, že dění v českém nohejbale v minulém roce se promítá i do úvah pořadatelů zimních halových turnajů a do jejich představ, co ještě zlepšit a jak turnaj zatraktivnit. Jak pro hráče, tak i pro diváky. Za těch 14 let pořádání turnaje HONEMSEM jsme v Přerově vyzkoušeli různá zpestření průběhu turnaje a ne na vše byla příznivá odezva – hlavně z divácké základny. Zajímavá byla určitě třeba ukázka hry české ženské reprezentace, nebo jsme divákům předvedli naše žákovské nohejbalové naděje. Několikrát jsme pořádali tombolu ze slosovatelných vstupenek, taky jsme ve vstupním prostoru haly měli oddechové soutěže pro diváky, například v šipkách. Ale v posledních letech se nám ustálil model turnaje, který je přijatelný jak pro hráče, tak i pro diváky.

Můžete jej přiblížit?

Časově je turnaj rozvržen na devět hodin pro samotnou hru. Málokterý fanoušek přijde na zahájení v 9:00 a vydrží v hale celý den až do závěrečného rozdávání cen před 18:00. Také hráčům vyhovuje, že prezentovat se mohou až do 8:40 a hraje se maximálně do 17:45. Vzdálenější poražení semifinalisté často odjíždějí již po svých odehraných zápasech kolem 16:30. Tyto zkušenosti uvádím také proto, že je těžké nalézt opravdovou novinku, která by do průběhu zapadla, aniž by ovlivnila jeho časový průběh. ALE ...nic po této stránce není ztraceno. Příští rok budeme slavit 50 let nohejbalu v Přerově a právě náš turnaj bude "vlajkovou lodí" našich celoročních oslav a určitě něco nového přinese…

Jakou čekáte účast, dorazí týmy ze zahraničí?

K dnešnímu dni registrujeme 18 přihlášených sestav, z toho osm z klubů hrajících českou extraligu. Ještě pořád je možnost se na turnaj přihlásit, volná místa jsou. Určitě očekáváme, že se u nás předvedou loňští mistři světa z rumunské Cluje, hráči české reprezentace. A také slovenští finalisté téhož mistrovství, působící v barvách Vsetína. Bohužel postrádat určitě budeme Pavla Kopa, který po svém dlouhodobém zranění také na rumunském mistrovství nepostaví svou složenou trojici Kop, Mrákava, Ondřej Vít, která náš turnaj také dvakrát vyhrála. Naopak nás těší, že si cestu k nám zase našli hráči z Trnavy a uvidíme, jak se budou prezentovat borci maďarského klubu FUTNET BATTA. Musíme ale také počítat s možností, že ne všechny nahlášené sestavy se skutečně v sobotu ráno prezentují. To nám dělá nemalé potíže, ale jsme schopni upravit herní systém turnaje tak, aby si divák přesto přišel na své.

2019 mphpozv 02Na co byste nalákal diváky?

Účast trojic dvou celků, které koncem minulého roku sehrály do poslední chvíle napínavé finále české extraligy, bude sama o sobě určitě divácky atraktivní. Zvlášť, když oba kluby mají náš turnaj v posledních dvou letech od semifinále ve své režii. Dvě trojice z Karlových Varů ale určitě budou k tomuto chtít říci své, a tak očekáváme kvalitní nohejbal již v základních skupinách. Motivací určitě budou i zajímavě finanční a věcné ceny. Neměl bych opomenout, že také počítáme s účastí Nohejbalisty roku 2018 i let předchozích. Vždy jsme byli hrdí na přízeň diváků, kteří umí vytvořit v hale správnou nohejbalovou atmosféru, což je také jeden z prvků, kterým přikládáme nemalý význam. A na závěr ještě jedno upozornění - letošní ročník turnaje nebude přenášen internetovou televizí. Takže přeji všem hráčům a divákům ať se jim u nás letos líbí tak, jako v předchozích letech a hlavně ať se těší na příští ročník v únoru 2020!